Thailand 2014 November – XII dalis [Krabi apylinkės]

2014 m. Lapkričio 10-oji, pirmadienis
Šiandien vyko naujas didelis persikėlimas – iš Tailando šiaurės į pačius pietus – Krabi regioną. Lietuvoje planuojant kelionę dėl šio persikėlimo buvo, turbūt, sunkiausia apsispręsti. Kur skristi iš Tailando šiaurės? Į Krabi ar į Phuketą? mastau.gifDidžioji turistų masė traukia į Phuketą, bet man labai knietėjo pamatyti ir Krabi gamtos grožį, juolab, kaip perskaičiau viename forume, tai jeigu nori ramybės, romantiškos aplinkos ir nepakartojamų gamtos vaizdų – skrendi į Krabi. Jei nori antros Palangos ir minios turistų – skrendi į Phuketą. Faktas toks: nors visi peikia Phuketą dėl begalės žmonių ten, bet faktas yra vienas – jei tas Phuketas neturėtų nieko, ką pasiūlyti ir kuo žmones sudominti, žmonės ten neskristų ir rinktųsi kitas vietas. Jau kas, kas, bet Tailandas tikrai turi ką pasiūlyti turistams. Paprasta ir elementaru. Kadangi norėjau pamatyti abi šias vietas, todėl po ilgo galvos laužymo, paskutinę kelionės po Tailandą dalį susidėliojau taip ir ne kitaip (ir, beje, labai esu patenkintas tokiu savo pasirinkimu): skrydis su AirAsia iš Čiang Majaus į Krabi, nakvynė ten, o po to su keltu keliuosi į didžiausią ir gražiausią Tailando perlą – Phi Phi salas, pabūnu ten 2 naktis ir po to iš Phi Phi salos su keltu persikeliu į Phuketą paskutinėms dviems naktims. (superb)Viskas super pavyko, gerai gavosi, bet, va, paros laiko Krabi, o konkrečiai – Ao Nange, man visiškai neužteko. O patiko ten nerealiai. Net nežinau, kur reiktų nurėžti vieną naktį iš visos kelionės, kad ją pridėti Ao Nango apylinkėms papildomai. Nes visa ši kelionė ir taip buvo ekstremali ir įtempta, be jokios valandos poilsiui (deadtired2) Vienintelis išsigelbėjimas būtų išskridimas iš Tailando ne šeštadienį, o sekmadienį ir taip gaunant papildomai dar vieną dieną šiai šaliai. Jei tada būčiau nelaukęs Jonuko prasibudinimo perkant bilietus ir būčiau sureagavęs anksčiau dėl bilietų pirkimo bei išlošęs tą papildomą naktį, tai ją tikrai būčiau paskyręs Ao Nang’ui. Įsitikinsit patys, kodėl victory.gif
Pats skrydis su AirAsia iš Čiang Majaus buvo ankstyvas – 6:25 ryto nusileidžiant Krabi oro uoste 8:25 ryto nuskrendant beveik 1200 km (toks tiesioginis atstumas yra tarp šių dviejų Tailando miestų).

FD3070 skrydis

Skrydis FD3070 su AirAsia iš Chiang Mai į Krabi

Už šio skrydžio bilietus permokėjau, nes dar prieš porą savaičių, rugsėjo mėnesį, kai žiūrėjau, jie kainavo 55 EUR. Bet kol aš apsisprendžiau kur skristi, kol susidėliojau planą, jie pabrango. Plius reikėjo dar ir lagaminą pasiimti kaip registruojamą bagažą, ko pasekoje šis vidinis skrydis Tailande kainavo ne tiek jau ir mažai – 83 EUR. Na, bet jei nori pamatyti, turi už tai mokėti. Kitaip nebus. (letsplay)Man patiko, kad skrydis buvo ankstyvas, tiesioginis (be jokių nereikalingų persėdimų Bankoke) ir kad jau prieš 9 ryto būsiu Krabi, taip turėdamas visą pilną dieną šiam kampeliui iššniukštinėti. Tiesa, problema buvo nusigauti iki oro uosto 4 h ryto (investigate) Bet dėl to labai galvos nekvaršinau – pasižiūrėjau per google maps, kad nuo Chiang Mai Plaza viešbučio iki Chiang Mai International Airport atstumas tėra 4,5 km arba 55 min pėstute, tai sugalvojau paprastą planą, kuris, kaip taisyklė, pasiteisina Azijoje: nekviesti jokio taksi ir nepermokėti už jį keletą kartų, o užtenka paprasčiausiai išeiti su lagaminais į gatvę ir palengva žingsniuoti tau reikalinga kryptimi. Tikrai kažkas sustos ir pasisiūlys pavežti. O jei ir nesustos 4 nakties, tai blogiausiu atveju atstumas iki oro uosto tikrai įveikiamas ir einant pėstute. Juolab, lagaminas ant ratų. (strong)Tiesa, Tailando šaligatvių kokybė apgailėtina, visus ratukus galima išsilaužyti, bet niekas netrukdo eiti gatve. Ypač naktį, kai eismo beveik nėra.
Lygiai 4 ryto apleidau blogiausią 4* viešbutį gyvenime, kuriame buvau apsistojęs – Chiang Mai Plaza Hotel. Išvakarėse “ant durniaus” paprašiau dar supakuoti pusryčius į kelionę, gi jie priklauso. Registratūroje akis išvertę pradėjo ginčytis, kad jie to daryti neprivalo ir pas juos tokios paslaugos nėra, kaip pusryčių paruošimas anksti išvykstantiems svečiams. Eilinis minusas šiam nuskurusiam viešbučiui. (tdown)Kaip pavyzdį pridėsiu, analogiškos paslaugos paprašius Indonezijoje, Džogdžakartoje 3* viešbutyje, jie be jokių problemų paruošė lauknešėlius ir dar sulčių buteliukus įdavė išeinant 4 h ryto. Tai buvo vienintelis kartais, kai Indonezija pasirodė kažkuo pranašesnė už Tailandą. Bet tai tik parodo, kad šio 4* viešbučio personalas ir apskritai aplinka, savimonė, paslaugumas netempia net iki Indonezijos lygio. Baisu… O dar baisiau pasidarė atiduodant raktus registratūroje, kai 4 ryto ten sėdintis vienas iš dviejų budėtojų nepatingėjo su liftu kilti iki 12 aukšto ir tikrinti kambarį, ar jame ko nors nepavogiau ar ko nors nepridirbau. (down) Po to patikrinęs per raciją pranešė su manim likusiam savo kolegai, kad aš galiu eiti. Baisu… Ką ten vogti iš to kambario, norėjosi paklausti? 30 metų lempinį televizorių be distancinio? Apskurusius ir nutrintus rankšluosčius? Ar išsilupti vos šaldantį kondicionierių iš sienos? Žodžiu, nežinau ar dar kada grįšiu į Čiang Majų, bet faktas vienas, kad į šį viešbutį niekada daugiau negrįšiu. Amen. (no2)
Kažkur 4:15 buvau jau Sridonchai Road ir traukiau link oro uosto pėstute. Turėjau lygiai 2 h ir 10 min iki jo dasigauti. Paėjėti teko ne taip jau ir mažai, nes naktį tuk-tuk’ų buvo mažokai ir kaip visada pirmieji sustoję už nuvežimą iki oro uosto, iki kurio vos 4 km, prašė astronomines sumas – 300-400 THB. Ir nė kiek nesileido į derybas. Gal galvojo, kad, va, vidury nakties turistas, kur jis dings. Na, bet aš nepasidaviau ir visus vijau šalin. Gal iš 5 karto sustojo ne toks akiplėša ir susitarėm su juo iki oro uosto nuvažiuoti tik už 80 THB arba 7 LTL/2,1 EUR. Tik bėda, kad tuk-tuk’as buvo toks nudrengtas, kad baisu. dry.gif Klibantis, apskuręs ir galų gale – suodinas kažkoks, bet tai pastebėjau tik jau atvykęs į oro uostą, kai pamačiau kas liko iš mano baltų Jordan šortų unsure.gif Na, bet fakto tai nekeičia – nemokėjau nei 400, nei 300 batų už 4 km nuvažiavimą, kol galiausiai gavau 80 batų pasiūlymą, kuriuo ir pasinaudojau. Beje, davežė iki pat oro uosto durų, išvykimo terminalo.
Pridavęs lagaminus praėjau saugumo patikrą ir tada klestelėjęs ant kėdės pradėjau snausti laukdamas skrydžio. Pastovūs šioje kelionę nedamiegojimai ir miegas po 4-6 valandas darė savo. Kiek prakutau pamatęs ateinančius iš vakarykščio dramblių turo tą porelę iš Anglijos. Bet nebuvo jie labai šnekūs nei pikape vakar, nebuvo šnekūs ir oro uoste šįryt. Pasisveikinom šaltai, dar paklausiau kur skrenda, pasirodė, kad ten pat, kur ir aš – į Krabi, bet tuo visos šnekos ir baigėsi. rolleyes.gif Ai, nenori – nereikia. Per prievartą gi žmonių nekalbinsiu.

Sparnas su Krabi vaizdais

Štai ir pasimatė Krabi apylinkių vaizdas

Skrydis praėjo greitai. Nemiegu aš paprastai lėktuvuose, na, bet šį kartą įstengiau keletą kartų numigt po keliolika minučių. Ir štai aš jau Krabyje!!! Tik nusileidus jau buvo matyti, kad papuoliau į tikrai įspūdingą vietą – matėsi Krabi vizitine kortele tapusios stačios klintinės uolos apaugusios vešlia žalia augmenija. wub.gif Tiesa, čia buvo jau gerokai šilčiau ir drėgniau, nei Tailando šiaurėje. Tai ypač pasijautė vėliau, išėjus pasidairyti po Ao Nang’o miestelį.
Atskridus į Krabi, galima rinktis vieną iš dviejų populiariausių (bet yra ir kitų) turistams apsistoti skirtų vietų – patį Krabi miestelį arba jau minėtąjį ir mano pasirinktą Ao Nangą. Mano pasirinkimą nulėmė tai, kad Ao Nang’as atrodė labiau egzotinis, arčiau džiunglių, miškų, krioklių, o svarbiausia – West Railay Beach pakrantės. Krabi didesnis, modernesnis miestas, bet jame, pasak buvusiųjų, nelabai yra ką veikti. Visos atrakcijos iš esmės yra už miesto. Tiesa, Krabi didžiausias privalumas – gausūs valčių turai ir keltai tiek į Phi Phi salas, tiek į kitus gražiausius Tailando kampelius, iš kurių, turbūt, gražiausias yra Ao Phang Nga nacionalinis parkas. Bet pagal mano kelionės planą, šio parko lankymas buvo numatytas iš Phuketo, o man aktualiausia ir svarbiausia buvo, kad iš Ao Nango kasdien 9 h ryto išplaukia laivas į mano sekantį tikslą – nuostabiąsias Phi Phi salas. Todėl nemačiau prasmės likti Krabi mieste ir pasirinkau mažą ir ramų žvejų kaimelį Ao Nang’ą ir visai nesigailėjau, nes man ten nerealiai patiko. Tiesa, mažas ir ramus šis miestelis buvo, turbūt, prieš 100 metų (evilnod) Na, bet apie viską iš eilės.

Airport Krabi

Išlipęs iš lėktuvo Krabi oro uoste nepasimesi

Atsiėmus lagaminą ir išėjus iš oro uosto šiek tiek nerimavau, kaip čia reikės iš Krabi oro uosto nuvažiuoti iki Ao Nang’o. Žinojau, kad kursuoja autobusas, bet kaip jį rasti? Hehe… Vis dar nebuvau įvertinęs pinigus mylinčių tajų. Kiekvienas išeinantis turistas buvo gaudomas ir nukreipiamas į nuošaliau stovinčius autobusus. Visur tik ir šūkavo: “Krabi town” arba “Ao Nang”. O kur dar visokiausi stendai, siūlantys taksi ar kitokias pervežimo paslaugas? Atrodo atskrendi į kaimą, bet to kaimo lygis dar aukštesnis, nei atskridus į Vilniaus oro uosta (swaying)
Žodžiu, išėjęs susiradau autobusą su “Ao Nang” iškaba. Bilieto kainos internetas nemelavo – buvau skaitęs ir pasiruošęs informaciją, kad autobusas iš Krabi oro uosto iki Ao Nang kainuoja 150 THB arba 13,20 LTL arba 4 EUR. Tiek ir kainavo, niekas nebandė apgauti. Atstumas – 25 km, kuriuos važiavom gal 50-60 minučių. Tokį lėtą vilkimąsi lėmė dažni sustojimai, turistų išlaipinimai ar užvežimai į jų viešbučius ir pan. Šiaip vaizdai pro langą buvo nerealūs… Man net kažkuo priminė Brazilija – taip visur buvo žalia, vešlu ir be galo drėgna. (shamrock)Galiausiai po valandos kratymosi atvykom į Ao Nango miestelio centrą arba tiksliau – vieną ilgą centrinę gatvę. O kur išlipt? Galiausiai aklai išlipau trečiam ar ketvirtam sustojime kartu su kitais turistais ir pasisekė kaip aklai vištai grūdas – Amorn Mansion, Krabi 2* viešbutuko reklama buvo tiesiai prieš akis!!! Bet taip fuksovai pasisekė, kad ne tas žodis. Nes taip važiuoju, važiuoju, dairausi, vieni išlipa vienur, kiti – kitur, o aš net nežinau kur lipti. Galiausiai apsisprendžiau kartu su kitais turistais išlipti sekančiame sustojime ir aš ir vualia – tiesiai į dešimtuką!!! Tai labai pakėlė nuotaiką, kad nereikės blūdyti po miestelį su lagaminu ieškant viešbučio. (pleasantry)

Vaizdas pro viešbučio langą

Vaizdas pro viešbučio langą neįspūdingas, bet juk ne žiūrėti pro langą atvažiavai 🙂

Nors Amorn Mansion ir buvo tik 2* viešbutukas, bet aš juo buvau labai patenkintas. Kainos/kokybės santykis – nerealus, vieta – superinė, visai netoli centrinės gatvės, kurioje vyksta visas veiksmas, bet tuo pačiu labai ramus, nes viešbutis yra gal 20 metrų aukščiau nuo gatvės, palipus į kalniuką. Kambaryje buvo ir šaldytuvas, ir oro kondicionierius, ir dušas su tualetu, aš jau nekalbu apie nemokamą wi-fi bei balkonėlį, į kurį net neužėjau. Bet esmė buvo kaina. Pritaikius -10% nuolaidų kuponą, man dviviečio kambario nuoma parai laiko kainavo… nepilnai 25 EUR!!! bigsmile.gif O iki afygieno Ao Nang’o paplūdimio buvo vos 300 metrų atstumas. Aišku, galima pasiimti ten tokius apartamentus, kaip Ao Nang Villa Resort, kurie išvis ant jūros kranto stovi, bet už tai sumokėti tektų 6-7 kartus didesnę sumą. Geriau tuos pinigus sutaupyti, o tuos 300 metrų prasieiti besidairant į parduotuvėles bei barus abiejose kelio link jūros pusėse. hihihi.gif
Atvykęs į viešbutį buvau labai patenkintas gavęs nuo kambario raktus, o dar nebuvo nė 11 h ryto, nors oficialus įsiregistravimas buvo nurodytas tik nuo 14 h. Dar vieną pliusą užsidirbo viešbutukas. Po to pirmą kartą savo kelionių metu pasinaudojau skalbyklos paslaugomis. Kažkaip anksčiau vis keisdavau, keisdavau drabužius, o skalbdavau jau grįžęs į Lietuvą. Bet Tailande pirmą kartą pritrūko švarių drabužių. Tai viešbutis pasiūlė skalbimo paslaugas už juokingą sumą: 1 kg drabužių išskalbti, išlyginti ir išdžiovinti kainavo 35 THB arba nepilnai 1 EUR… Komentarų, manau, nereikia. irnesakyk.gifĮdaviau savo trejus šortus, vienus marškinėlius ir paklausiau, kada bus paruošta. Sakė, kad rytoj ryte apie 7 ryto bus. Okay, man tinka. Ir išėjau pasidairyti po tikrą kurortinį miestelį, beje, pirmąjį šioje kelionėje. Nes kurortiniu miesteliu nepavadinsi nei Bankoko, nei Siem Reapo, nei Chiang Rai, nei Chaing Mai. O Ao Nang’as… Lafaaaaa photo.gif Čia trumpas video prisiartinus man prie pakrantės:

Nežinau, aplinka, ta ramybė tai mane čia žavėjo. Tokius vaizdus buvau matęs tik paveiksliukuose internete, kuriuose buvo pasakojama apie keliones į Tailandą.

Ao Nang vaizdas

Tipinis Ao Nang vaizdas 🙂 Nerealu

O dabar – viskas prieš akis! O kur dar visur iškabinti ženklai, nurodantys evakuacijos kelius besiartinant cunamiui (extrawink) Taip, 2004-aisiais Ao Nang’as kartu su Phuketu labai nukentėjo to garsiojo cunamio metu. Bet nuo tų įvykių jau praėjo daugiau nei 10 metų, cunamio požymiu net su žiburiu nerastum. Aplink smėliukas, tikrai nenusileidžiantis Palangos smėliui, nepakartojamo žydrumo vanduo, kurio temperatūra niekada nenukrenta žemiau +25 C. Ir tokia atpalaiduojanti atmosfera visur vyrauja, kad net šunys pliaže deginosi lotuliukas.gif Nuotrauka kaip įrodymas pridedama hihihi.gif

Lafaaaa

Va, čia tai poilsis 😀

Nerealus relax’as… Kurį dar labiau sustiprino tai, kad kol kas, iki šio momento, visa ši kelionė po Tailandą ir Kambodžą buvo totalus bėgimas, ėjimas, judesys, o čia staiga – ramybė… Aaaa… (optimistic) Tai aš neskubėdamas paplūdimiu ir nukulniavau link uolos, kur radau medžiuose įtaisytas sūpynes, kuriose galima suptis tiesiai virš Andamanų jūros bangų. Žiauriai smagu… (spiteful) O vanduo toks šiltas, šiltas, kaip arbata.

Dar ant tokių sūpynių neteko suptis :) Bet kaip fainai

Dar ant tokių sūpynių neteko suptis 🙂 Bet kaip fainai

Pasisupau ant tų sūpynių, parelaksavau ir žiūriu, kad pro šalį turistai vis eina, kad eina ir lipa tokiais išklibusiais laiptais į šalia esančią uolą. Na ką, vadinasi reikia eiti paskui ir man bei pažiūrėti kas ten yra. O, va, tą lipimą aš atsiminsiu ilgai. Atrodo, kas čia tokio – užlipti kokius 100 laiptukų karsta.gif Čia tas pats, kaip užlipti į 4 namo aukštą. Bet, žinokit, man dar taip nebuvo. Pradėjau lipti ir visas tiesiog paplaukiau prakaitu. Su kiekvienu žingsniu nuo mano visų ataugų krito didžiausi prakaito lašai ant žemės – nuo kaktos, nuo ausų, nuo alkūnių, nuo nosies, net nuo antakių viskas varvėte varvėjo. Net juokavau, kad paskui save palieku vandens šleifą, kaip sraigė kokia. mellow.gif Ir viso to kaltininkas – oras.

Negalvojau, kad kopima laiptais gali būti toks šlapias

Užlipus ant uolos pro tankią augmeniją matėsi kažkas įdomaus

Nežinau, koks oro drėgnumas buvo, bet kad man prakaitas varvėte varvėtų nuo paprasto lipimo laiptais ir nepalipus nė trečdalio laiptelių, tai to dar nebuvo. Nors supdamasis ant tos šakos į vandenį nepliumptelėjau, bet kol užlipau ant tos uolos – ant mano kūno nebuvo nė vienos sausos vietos. Visas bėgte bėgau. (lost3)Turiu pastebėti, kad kiti sutikti turistai atrodė ne ką geriau. Apskritai, tai tame pietiniame Tailande neįmanoma pasijudinti – iškart tampi šlapias. Jei nori neprakaituoti kaip išprotėjęs, turi vaikščioti pensininko žingsniu ir atsisakyti bet kokių lipimų/nulipimų. Sakau – jausmas tarsi būtum turkiškoje pirtyje +35C šilumos (testwall)
Paklausite, kas gi buvo užlipus ant uolos? Buvo laiptai. Nulipti nuo jos book.gif Galiu prisiekti, kad lipdamas aukštyn išprakaitavau minimum du litrus, o nulipdamas dar litrą biggrin.gif

Kaip aplink žalia ir gražu Tailande

Va, matoma privati prieplauka 5* vilų kaimeliui su privačiu paplūdimiu

Kas baisiausia, dar laukė lygiai toks pats grįžimas atgal devil.gif Bet tai, ką radau nulipęs – buvo nerealu. Wow. Tokių paplūdimių nemačiau niekur – net Brazilijoje ar Sardinijoje, jau nešnekant apie Ispanijos ar Portugalijos paplūdimius. Na, tokius vaizdus buvau matęs tik filmuose ir nuotraukose. Tikrai. Dieve, koks ten grožis atsivėrė… swoon.gif Esmė tokia, kad tie laiptai atvedė į uždarą Pai Plong Bay paplūdimį, į kurį galima patekti tik tais prakeiktais laiptais arba nenorintiems kankintis – motorine valtimi. Šiame uždarame Pai Plong paplūdimyje stovi 5* kaimelis skambiu pavadinimu: Centara Grand Beach Resort Camp; Villas Krabi. Paros kaina praleisti šio komplekso viloje kainuoja apie 220 EUR (astonished) Bet tai koks ten kaifas!!! Sėdi sau vilos namukyje, atskiras nuo viso pasaulio ir supamas tokių uolų:

Visa laimė, kad į šį uždarą pliažą galima buvo užeiti ir kitiems turistams. Bet nusileidus nuo laiptų pasitinka prašymas nusiimti batus (negalima gi purvinti… smėlio savo purvinais batais) bei sėdintis apsauginis ir prašantis… užsirašyti pliažo lankytojų knygoje! (readin) Vat kam to reikia, tai nesupratau. Juolab, kad į tą knygą įrašyti gi galima bileką, dokumentų niekas netikrina.

Pai Plong Beach, Ao Nang, Thailand

Kuo toliau, tuo buvo viskas gražiau Ao Nange

Nors gal taip kontroliuojama, kad iki vakaro iš pliažo išeitų visi, kurie atėjo čia negyvenantys. Tai pasirašęs knygoje skubėjau pirmą kartą šioje kelionėje pūkštelti į vandens telkinį, o ne baseiną!!! Juolab, kad nebuvo ko saugotis ar laukti, kai šlapias ir taip buvau nuo prakaito. Tai dieve… Nusirengiau, pliumptelėjau į vandenį, kuris visai negaivino. ax.gif Nes jei oro temperatūra buvo +35 C, tai vandens ne mažiau +30 C. Šilta ta Andamanų jūra… Bet bene pirmą kartą įlindūs į vandenį knietėjo ne dūkti, o atsisukus į krantą grožėtis įlankos vaizdais… Wow!!! Bellissimo!!! Perfecto!!! Ir kuo eini giliau, t.y. toliau nuo kranto, tuo nerealiau viskas atrodo (peekaboo)

Pasirodo, tas 5* viešbutis turi ir savo prieplauką, į kurią karts nuo karto atplaukdavo nuo Ao Nang’o pliažo privatus motorinis kateriukas atveždamas turistus, ketinančius apsistoti šiame grožio kampelyje. Tai kiek pasidavęs vandenyje nutariau užlipti ant to pontoninio tilto. Tik, vat, vaikščioti juo buvo jau nelabai smagu, nes visas jis siūbavo ir mėtė į šalis. Vos nesupykino (nauseous) Būčiau purkštelėjęs į vandenį kaip Jonukas savo geriausiais laikais (laughing_loudly)

Nors labai norėjosi pabūti šioje įlankoje kiek ilgiau, bet nebuvo tam laiko… Laikas lėkė kaip išprotėjęs, o aš Ao Nange turėjau vos parą laiko. (pocketwatch)Teko skubintis atgal ir vėl prakaituoti, prakaituoti, prakaituoti. Negana to, prakaitas taip užpylė, kad papuolė į akis, tai finale pradėjo jas griaužti (extrawink) Na, bet buvo verta, tikrai buvo verta. Tik sugrįžęs į Ao Nango pliažą puoliau ieškoti gėrimų skysčiams atstatyti (drinker) Pirmą kartą išbandžiau Ice Fruit Shake – tradicinį tailandietišką atsigaivinimo kokteilį. Įvairiausių rūšių/skonių buvo, tai pasiėmiau Papajos man rodos. Dieve, kaip buvo skanu.

Ao Nang beach road

Ao Nango paplūdimys ir lygiagrečiai jam einantis keliukas, kuriame gali ir pavalgyt, ir atsigerti, ir masažą užsisakyti

Nuo šiol tuos kokteilius pirkdavau visur, kur pamatydavau. Kainuodavo 30-40 batų, priklausomai nuo pardavimo vietos, bet suma, iš esmės, buvo įkandama – nes 40 batų yra apie 1 EUR. Kokteilis būdavo padaromas iš šviežių susmulkintų vaisių, po to į tą tyrę pridedant vandens su ledukais. Šalta, nepaprastai gaivu ir be proto skanu!!! thumbup.gif Per likusį Tailande buvimo laiką išbandžiau gal 10-12 rūšių gėrimus, pradedant apelsinais, mandarinais ir ananasais, ir baigiant tokiais egzotiniais vaisiais kaip papajos, guavos ar mangai. Vieni skanūs daugiau, kiti – mažiau, bet nebuvo nė vieno neskanaus (boi-havinbeverage) O gaivino nerealiai!!! Čia buvo mano naujasis atradimas Tailande! (thumbup)

Neturistinis takas Ao Nange

Nuklydau neturistiniu taku ten, kur nėra žmonių, bet užtat vaizdai kokie 🙂

Atsigaivinus ir prašviesėjus akyse pradėjau įtartinai stebėti dangų. Niaukėsi, girdėjosi net griaudėjimas kažkur toli. (thundering)Bet nebuvo kada ten dairytis ir pergyventi dėl artėjančio lietaus. Nuėjau į prieplauką, kurioje stovėjo daug tailandietiškų long-tail boat arba lietuviškai – ilgauodegių motorinių valčių (boast) Šalia buvo baltas kioskelis, kuris pardavinėjo bilietus į West Railey Beach – dar gražesnį ir nuostabesnį paplūdimį, dažnai vadinamu pačia gražiausia Krabi regiono įlanka. Bilieto kaina į vieną pusę tik 100 batų arba 2,60 EUR. Paklausus, kada išplaukimas, gavau netikėtą atsakymą: “Kad ir dabar”. Dar pasiūlė nusipirkti kartu ir atgalinį bilietą, tai paėmiau ir jį, kad ten nereiktų ieškoti, kur jį gauti. O po to prilėkė vietinis, pastatė kopetėles, įlipom į valtį jau 5-iese, nes prisijungė dar keletas siauraakių merginų iš Tolimųjų Rytų, na ir išplaukėm. Tiesa, ta tipinė tailandietiška ilgauodegė valtis tokia nebuvo pati stabiliausia… Mane iškart pasodino per vidurį ir griežtai uždraudė sėstis į šoną. Paklausus kodėl, atsakymas buvo – “Dėl stabilumo” (boatride) Na, ten visus susodino kaip mokykloje vietomis ir pajudėjom iš Ao Nango pliažo. Nors plaukėm trumpai, gal kokias 15-20 minučių, bet per tą laiką dangus patamsėjo dvigubai. Tapo akivaizdu, kad lis. Tik nebuvo aišku kada, kaip stipriai ir kaip ilgai. O čia vaizdai, kurie mus pasitiko atplaukus į West Railay Beach (ohboy) Vat čia tikrai norėčiau sugrįžti ir pabūti dieną ar dvi. Nerealu…

Spėju, kad esant geram orui čia viskas dar nerealiau. Buvau skaitęs, kad čia yra specialūs takeliai, kuriais galima užsilipti net ant specialaus apžvalgos taško, nuo kurio atsiveria įspūdingi vaizdai, bet viskam laiko tikrai neužteko… (sadu) Juolab, kad lietaus debesis sparčiai plėtėsi, pasimatė jau ir žaibai, kilo vėjas… Nespėjom nei nueiti į Rytinę Railay paplūdimio pusę (East Railay Beach), nei užkopti ant tų uolų, nieko. Jei ne tas lietaus debesis, tai dar kažkur būtumėm spėję nueiti, kažką daugiau pamatyti, bet dabar realiai sumokėta buvo 200 batų tik už nuvažiavimą, pabuvimą įlankoje pusantros valandos ir tada, pradėjus lyti, skubiai šokti vėl į tą long-tail boat ir per lietų skrieti atgal į Ao Nangą… (rain1)
Ką nuveikiau per pusantros valandos šiame nuostabiame grožio kampelyje? Nusipirkau Ice Fruit Shake ir maklinėjau nuo vieno įlankos pliažo pusės iki kitos jį siurbčiodamas. Žmonių daug nebuvo, bandžiau gaudyti įvairiausio dydžio krabus lakstančius smėlyje. Bet kiek jų daug!!! Eini ir atrodo smėlis juda dirol.gif Vieni didesni, kiti – mažesni, bet ir tie, ir tie žiauriai greiti. Bandžiau pagauti kelis, bet čia misija neįmanoma (crazydance) Greitis – reaktyvinis 2.gif Keletas nuotraukų iš West Railay Beach:

Nežinau, man čia žiauriai patiko. Ir buvo be galo liūdna iš čia išvažiuot prasidėjus lietui… Kai kas bandė slėptis įlankos gilumoje esančioje Walking Street – prekybininkų gatvėje su barais ir užkandinėmis, bet aš nelabai mačiau prasmės sėdėti bare lyjant lietui. Juolab, kad ir temo smarkiai. (lightning)Galiausiai priėmiau skausmingą sprendimą – grįžti į valtį ir plaukti atgal į Ao Nangą. Tiesa, jei į priekį plaukėme penkiese, tai atgal per lietų parvežė jau mus tik du. Gal vietiniams patiems jau nebesinorėjo būti šiame pliaže ir norėjosi grįžti pas savus greičiau į Ao Nangą (raining) O čia paskutinis video iš West Railay Beach dar prieš įsilyjant lietui (bet jau girdisi griaustinis danguje):

Parplaukus į Ao Nangą per lietų dar pamaklinėjau pagrindine gatve šokinėdamas iš vienos pusės į kitą ir klausinėdamas kas 5 metrus išdėstytuose bilietų ir visokiausių turų kioskeliuose, kaip rytoj nusigauti į PhiPhi salą. Kas įdomiausia, jau iš interneto forumų žinojau, kad iš Ao Nang’o išvažiuoja vienas vienintelis kateris į Phi Phi salas 9 h ryto. Kitų variantų ten nukakt nėra, nebent atskirai samdysies sau speed boat’ą už 7000-10000 THB. Toks variantas manęs, žinoma, netenkino, tai aš klausinėjau bilietų į tą vienintelį rytinį reisą. O bilietų kainos, mano nuostabai, į tą patį išplaukimą buvo skirtingos! Kaina svyravo nuo 400 batų iki 500 batų. O po to dar buvo cirkas: apėjęs gal 5-6 bilietų pardavimo vietas, nusprendžiau grįžti į tą pačią, kurioje kaina buvo mažiausia – 400 batų. Grįžtu, o ten jau sėdi kita moteriškė, neseniai apsikeitė vietomis turbūt. Sakau, kad noriu bilieto į rytojaus laivą į Phi Phi salas. Ji man ir sako: “Kaina 450 batų!!!” Aš net žagtelėjau. Tai sakau, kad per 10 minučių bilietai spėjo pabrangti 50 batų??? Tai tada pardavė už 400 batų (meeting) Tiesa, po to buvau maloniai nustebintas: aš maniau, kad iki prieplaukos nuo viešbučio reikės pačiam nueiti, bet ta moteriškė paaiškino, kad 8 ryto atvažiuos mūsų paimti nuo viešbučio, tik reikia būti pasiruošusiam. Išvis gerai, nereikės niekur su lagaminais tampytis. Patenkintas tada grįžau į viešbutį pliaupiant lietui ir atsigulęs ant lovos… užmigau (yawnin) Nuovargiui atidaviau duoklę taip sakant.

Lietaus debesys West Railay įlankoje

Paskutinė nuotrauka išplaukiant iš West Railay Beach pliaupiant lietui

Numigau taip, sakyčiau, netrumpai, kažkur nuo 17 iki 20 h. (snoring) Prabudus jau buvo tamsu kaip į akį durk. Aišku, buvo žiauriai gaila to prarasto laiko miegant, bet, kita vertus, ką galima įdomaus nuveikti per lietų Ao Nange? Prabudęs iškart šokau iš lovos ir išlindau pasidaryti į naktinį Ao Nangą (partydance) O veiksmo čia naktį tikrai netrūko. Lietus dar kapsėjo iš dangaus, bet nesmarkiai, tai išėjau pasivaikščioti ir pasidairyti į naktinę Palangą Nr.2 (partier)Čia taipogi buvo krūvos barų, iš kurių plyšavo muzika visokiais garsais, prie įėjimo į restoranus pasitempę barmenai kvietė užeiti į vidų skanios ir pigios vakarienės, mažiau net ir striptizo kelis barus (music00) Bet aš nieko nenorėjau, nusprendžiau šįvakar apsiprekint (slingshot) Finale, per 3 valandas vaikščiojimo padariau sekančias išvadas:
1. Tailando Šiaurėje, Čiang Majuje, visas gerokai pigiau. Sakyčiau daugiau nei dvigubai, lyginant su Ao Nangu
2. Kai vietiniai pamato, kad gaudaisi kainose, tai labai susinervina. Keli net išvijo iš parduotuvės (va, kokia ta “1000 šypsenų” šalis) (bigboss)
3. Uždarbiauja ten visi kaip tik gali ir moka. Gatvėje net apyrankę su tavo vardu iš siūlų padaryti gali. Ao Nang’as vėlų vakarą – didelis turgus (unbelievable)
Pasidaviau tam pirkimo bumui ir aš – už 250 batų arba 6,5 EUR nusipirkau rankų darbo medvilninius marškinius su Tailando vaizdais (ras) Ir už 300 batų Diesel originalią maikutę. Šiaip kokybė jos tikrai gera, po šiai dienai nešioju. Po to dar gatvėje pirkau pjaustytų papajų po 30 batų / 0,75 EUR bei greipfrutų (ta pati suma), tai finale gavosi, kad visai neblogai paišlaidavau ten (money) Apie vidurnaktį viskas pradėjo jau užsidarinėti, rimti, tai ir aš grįžau viešbutin. Galvojau, kad sunkiai užmigsiu, visgi 3 valandas vakare buvau numigęs, bet kritau į lovą kaip negyvas. O rytojus žadėjo būti įspūdingas angel_not.gif Pagaliau aš atsidursiu dar vienoje vietoje, į kurią labai norėjau pakliūti – į visame Pasaulyje žinomas dėl savo nuostabaus grožio Koh Phi Phi salas (greeting)

Advertisements

8 responses to “Thailand 2014 November – XII dalis [Krabi apylinkės]

 1. Kaip supratau, tai Ao Nang, tai tik relaxuot, pleže gulėt ar kažkokios kitokios veiklos dar yra? 🙂 Tailandu dar nesidomėjau, tai įdomu 🙂

  Like

  • Vaje, yra ten tos veiklos 🙂 Gi kokios uolos visur, yra ten specialus takai, kriokliai, apzvalgos aiksteles, kurias pasiekti yra ka veikt 🙂 Po to yra karstosios versmes kalnuose, bet kai skaiciau komentarus, tai baisiausias dalykas pradeti lipti i tuos kalnus. Ir po 5 min esi kaip is juros islindes – del tos dregmes prakaitai bega upeliais 🙂

   Like

   • Tai vadinasi reik važiuot kai būna vėsiau :))) Nepamenu ar rašei kokia ten temperatūra buvo? Prie + 37 jaučiausi super ir net karta nebuvo vaikščioti saulėje 🙂

    Like

   • Kai buna vesiau, tada lietus lyja 🙂 Istisai. O ir siaip, cia juk patys pietus, tai oras prisotintas dregmes 🙂 Pazliugtum prakaitu ir tu 🙂

    Like

 2. Jei turi 4 dienas, kur geriua jas praleisti nakvynei – ao nang 4d ar ao nang 2d ir phi phi don 2d.
  Maya bay ir is ao nang galima pasiekti, tad atmetus ja – kur smagiau graziau- ao nange ar phi phi don? Kiek supratau tai ao nangas daugiau to vietinio zavesio, o phi phi don daugiau toksgrynai turistu miestelis? Ao nang/railay papludimiai tokios zalios spalvos, o phi phi don lyg zydresnis-sviesesnis? Kurie papludimiai geresni (nekalbant apie maya bay, bet apie ta miesteli kur apsistotume).

  Ir planas nevykti i james bond salas, nes kiek matau panasiu vaizdu uzteks ir ao nange + may bay? Jei butu arciau tai vyktuime ir i james bond, bet i ja labai sugriutu visas planas vykstant. Tad turbut nera ji daaaaaaaug ispudingesne nei koks railay beach ar mayja bay ir nebus laaabai gaila, kad nenuvykom?

  Like

  • 4 dienos ir 4 naktys labai skiriasi. Tai kuris cia variantas? 🙂 Jei 4 naktys, tai tikrai tada paskirstyti verta kaip ir galvojat – 2 naktys Ao NAnge ir 2 naktys Phi Phi. Liuksiskas variantas 🙂
   Maya Bay is Ao Nango nepasieksi. Tiksliau, pasiemus privatu tura, pasiekti galima su kokiu speed-boatu, bet toks turas kainuos nemazai pinigu. Patogiau, mano manymu, butu is Phi-Phi ten nuplaukti su privaciu turu. Bet cia tik mano nuomone 🙂
   Ao Nangas ir jo apylinkes (West Railay beach kaip pvz) yra lygiai tokie patys turistiniai, kaip ir Phi Phi. Esme tokia, kad labai daug zmoniu i Phi Phi atplaukia ryte ir isplaukia 16 h su tais dienos turais. Vakare Phi Phi nerealiai pratusteja ir buna visai smagu tada 🙂 Vienintelis Ao Nango pliusas butu tas, kad tai – ne sala. Daugiau prekiu, jos pigesnes, daugiau galimybiu. Del vandens spalvos, tai ji visur vienoda. Gi nuotraukose matosi 🙂 Del papludimiu gerumo, tai visur svelnus, minkstas ir baltas smeliukas – tiek Ai Nange, tiek Phi Phi salose. Del vaizdu panasumo Krabi apylinkese, Phi Phi archipelage ir Phang Nga bay nacionaliniame parke… Na, kazkiek GAL jie ir panasus, bet labai ir skiriasi. West Railay uolos tokios plikos, Phi Phi salose jos apaugusios mangrovemis, Phang Nga Bay salynas – apskritai didele teritorijoje, kurioje galima pamatyti viska, o ir vaizdai ispudingesni, nes tu uolu, salu yra be galo daug. Siulyciau perskaityt mano dienorascius, perziuret nuotraukas ir sprest. As rinkciausi visas 3 vietoves. O jei neiseina, tai tuomet Ao Nanga ir Phi Phi 🙂

   Like

 3. Dienorasciai perskaityti ir net du kartus 🙂
  Del vandens splavos mane nuotraukos ir suklaidino. Pvz maya bay tai toks fantastinis skaidrus sviesiai zydras atrodo, o ao nang apylinkese (bent kai kuriose foto) tai toks zalias labai 🙂

  Like

  • Šiaip vandens spalva priklauso ir nuo apšvietimo bei oro 🙂 Reikia pastebėti, kad Ao Nange buvo apsiniaukę ir net lijo. O Phi-Phi salose oras buvo geras 🙂 Manau, kad tai įtakojo ir nemažai vandens spalvą 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s