Thailand 2014 November – XIV dalis [Ko Phi Phi salos]

2014 m. Lapkričio 12-oji, trečiadienis
Štai ir išaušo pirmas rytas nuostabiojoje Phi Phi saloje! Nepaisant viešbučio skurdumo, miegojosi visai neblogai ir pabudau pilnas jėgų ir energijos tolimesniam Phi Phi salų tyrinėjimui. (strong) Kalbėdami apie Phi Phi, daugelis omenyje turi vieną, pačią pagrindinę ir vienintelę gyvenamą salą – Ko Phi Phi Don salą, kuri yra tik viena iš 6 salų, priklausančių Phi Phi salynui, esančiame Pietų Tailande. Ko Phi Phi archipelagą sudaro 6 atskiros salos: jau minėta ir kurioje aš nakvojau – Ko Phi Phi Don, garsioji ir nuostabioji Ko Phi Phi Leh, kurioje buvo nufilmuotas filmas “The Beach” su Leonardo DiCaprio, Ko Mai Phai arba turistinis jos pavadinimas – Bamboo island – maža salelė su nuostabiais smėlėtais paplūdimiais, Ko Yung arba turistinis jos pavadinimas – Mosquito Island – sala su akmenuotu krantu, ir paskutinės 2 – Bida Nok bei Bida – salos, į kurias neįmanoma išlipti, nes turi statmenas uolas, kylančias tiesiai iš vandens. (readin) Pagrindinis archipelago akcentas – Ko Phi Phi Don sala, kuri yra vienintelė pastoviai gyvenama sala ir kurioje gyvenimas “verda” pačiame centre, salos viduryje, žemiausioje vietoje esančiame Ton Sai kaimelyje, kuriame ir aš buvau apsistojęs. Beje, nei vienoje Phi Phi salų nėra jokio motorinio žemės transporto (panašiai kaip Venecijoje). Visos prekės į parduotuves pristatomos iš prieplaukos rankomis, vežimais arba dviračiais. Egzotika (bike2) Bet mačiau ir kelis motorolerius, turbūt, su jais važiuojama į aukštus salos kraštus. Beje, Phi Phi salyno klimatas – tropinis ir kaip oficialiai skelbiama, čia yra 2 sezonai: lietingasis (trunkantis nuo gegužės iki gruodžio) ir karštasis (sausis-balandis). Nors praleidau Phi Phi salose 3 dienas lietinguoju periodu, čia neiškrito nė lašas lietaus. Tiesa, kaip pasakojau vakarykštėje dalyje, naktimis žaibuodavo tolumoje gana intensyviai ir gražiai. (thundering)Bet nei lietaus, nei griaustinio nesigirdėjo. O dienos buvo labai gražios. Tokia, va, trumpa informacija apie Phi Phi archipelagą (greeting)
Taigi, šiandien dienos tikslas buvo pamatyti kitas Phi Phi salyno salas. Šioje vietoje, prisipažįstu, sužaidžiau kvailai pasiimdamas privatų turą į Phi Phi Leh. 4 valandų privatus turas kainavo 1600 batų arba 41 EUR. Aišku, būtumėm atvažiavę 4 žmonės kokie, tai tik tokį turą vertėtų imti – susimeta kiekvienas po 10,50 EUR ir viskas – valtis mūsų, galim plaukt kur nori, būti kiek nori. Kai buvom dviese, tai už 4 h susimokėti po 20,50 EUR buvo šiek tiek daugokai… (money) Juolab, kad “shared” tipo turai kainavo 500-600 batų ir truko jie ne 4, o 6 valandas. Na, bet norėjau, matomai, poniškai, tai ir gavau ponišką variantą. Nors iš tikrųjų, tai tokio sprendimo priėmimą nulėmė galbūt tai, kad tų “shared” arba jungtinių turų reikėjo ieškoti, eiti per agentūras, klausinėti. Daugiau vargo. O tuos privačius turus siūlo ant kiekvieno kampo. mastau.gifTiesiog pasakai: “Taip” ir viskas, sėdi ir išplauki be jokio vargo už 5-10 minučių (nes reikia dar palaukti, kol atsineša valties savininkas kuro, supila jį į variklį ir paruošia valtį išplaukimui).
Taxi_BoatTodėl ir nedaėjom iki to žmogelio, su kuriuo vakar buvo susitarta, kad tikrai su juo plauksim šį rytą. (extrawink) Visur tų privačių turų kaina vienoda, derėtis visiškai dėl kainos neina. Ir kai užsispiri klausdamas vietinio, kad: “kokia prasmė rinktis būtent tavo valtį, o ne kitą, jei visų pasiūlymai vienodi”, jis kaip taisyklė pasiūlo pusvalandžiu ilgesnį turą. Kaip sakant, vietos deryboms visiškai beveik nėra. Todėl su pačiu pirmu išsiderėjus 4,5 valandos turą už tuos pačius fiksuotus 1600 batų galiausiai išplaukėme į Phi Phi Leh. (boatride) Tos tiesiai iš vandens kylančios stačios uolos atrodė nerealiai plaukiant pro jas:

Realiai ten to plaukimo beveik nebuvo – nuo Tonsai prieplaukos iki Maya įlankos plaukti ne daugiau 20 minučių. Mūsų plaukimas užtruko, nes valties vairuotojas priplaukė pakeliui prie kažkokio katerio ir iš jo dar dyzelio nusipirko. Kaip sakant, plaukdamas link Ko Phi Phi Leh pakeliui užsuko tuo pačiu ir pasipildyti degalų atsargas. Dzin tie turistai ir jų laikas dirol.gif Bet labai smarkiai dėl to neliūdėjau. Kur čia liūdėsi, kai tokie vaizdai aplink:

Ir štai, pagaliau įplaukėm į garsųjį ir išgirtajį Maya Bay paplūdimį… Buvo dar labai ankstus rytas, 9:30 h ryto, bet žmonių buvo tiršta jame. Ir kas baisiausia, tai jų vis daugėjo, nes į šią nuostabaus grožio mažytę įlanką valtys, kateriai ar taip vadinamieji speed-boat suko vienas po kito. (testwall) Buvau skaitęs internete, kad geriausia čia atvažiuoti iki 9 h ryto (na, mes atvažiavom 9:30, o jau buvo tiršta nuo žmonių) arba po 17 h vakaro, kuomet visi turai jau išplaukia lauk. Šiaip aš sutinku, kad gal tuomet žmonių mažiau, bet tada saulė jau bus prie horizonto ir, kaip aš spėju, visa įlanka skendėtų šešėlyje ir tokių vaizdų jau tikrai nebūtų. O pasižiūrėt čia tikrai yra į ką… (superb)Pirmosios nuotraukos įplaukus į Maya įlanką:

Visą mano susižavėjimą ir be perstojo pleškinimą su foto aparatu į visas puses sumažino prie prisišvartavusios valties priskretę salos prižiūrėtojai. Buvau skaitęs, kad ir čia reikia mokėt tokį kaip “Nacionalinio parko mokestį”, bet nesitikėjau, kad tas mokestis toks didelis – net 200 bahtų (kažkur 18 LTL) žmogui! Ir, kas įdomiausia, tai vieni juos moka, kiti – nemoka. Čia jau kaip spėja prie atplaukusių valčių “prišokinėti” 3 uolūs tailandiečiai, kurie gavę tuos 200 batų net jokio bilieto ar čekio nenorėjo man duoti. Įtariu jie iš šios rinkliavos tokius pinigus “varto”, kad, turbūt, vilas Phi Phi saloje jau pasistatę visi trys. (letsplay)Man užsispyrus, kad duotų bilietą ar kažkokį čekį, tai labai jau vienas nenoriai atkišo oficialų bilietą. Aišku, nei man jo reikėjo, nei ką, bet reikia gi kovoti su šėšėline ekonomika 2.gif
Gavęs bilietą, puoliau šniukštinėti Koh Phi Phi Leh salą. Pradžiai praėjau išdidžiai visu paplūdimiu nuo vieno galo iki kito stebėdamas vis besirenkančius žmones. Pastebėjau tokį dalyką, kad žmonėms, atplaukusiems su speedboat – mokėti tų 200 batų nereikia, nes tie vietiniai prie tokių modernių valčių net neina. O tik atplaukia tos paprastos valtelės su privačiais turais (vėliau sužinojau, kad “shared” tipo turuose to mokesčio taip pat nereikia mokėti), taip tie 3 berniukai ir laksto paknopstom nuo vienos valties prie kitos. dry.gif Jei kada nors gyvenime dar grįšiu į Phi Phi salas, tai prisiekiu, kad niekas neprivers manęs dar kartą remti tuos vietinius reketininkus!
Trumpa video apžvalgėlė su pirmaisiais įspūdžiais iš Koh Phi Phi Leh salos:

Pati Koh Phi Phi Leh sala buvo mažytė, kalnuota ir labai žalia (shamrock) Visa augmenija aplink tiesiog vešėtė vešėjo, stačios uolos kilo statmenai į dangų ir jos buvo apaugusios įvairiausia žaliais augalais. Vaizdelis – nerealus. (optimistic) Vienintelė salos vieta, kurioje galima turistams išlipti ir yra – Maya Bay paplūdimys, nuo kurio keli takučiai vedė į salos gilumą. Tiesa, ta “giluma” siekė gal 200 metrų, o po to ji baigėsi vėl statmenomis uolomis ir mediniais laipteliais, kuriais užlipus atsiveria vaizdas į kitą salos pusę. Pačiame salos centre yra tualetai (jei neklystu – nemokami!) bei baras. Aptikau ir vieną vietinį katiną (pleasantry)

Užtrukau beveik valandą bastydamasis nuo vienos salos pusės iki kitos. Po to grįžęs į pagrindinį Maya paplūdimį nusprendžiau, kad reikia pliumptelt į vandenį ir man. Gi čia taip gražu!!! (thumbup) Žmonių, aišku, per tą valandą dar daugiau sugužėjo, visa laimė, kad pliažo viduryje buvo speciali zona, atskirta plūdurais, kad valtys į ją neplauktų. Tik taip buvo galima bandyti patekti į vandenį. Visa kita zona už plūdurų buvo pergrūsta atplaukusiomis valtimis. Visi žmonės aplink klaksėjo foto aparatais, pozavo, lakstė, maudėsi. Jaučiausi kaip gūdžiais Tarybiniais laikais patekęs į bendrą pirtį hihihi.gif Aišku, pozavau nuotraukoms ir aš, ir kitus fotkinau, nes sulaukiau ne vieno prašymo nufotografuoti, ir paskui kitus lindau į šiltą bei negaivinantį Andamanų jūros vandenį. Tiesa, į jį įlindus ne maudytis rūpėjo. O dairytis ir grožėtis įlankos vaizdais. Tik pabandykit kuris pasakyti, kad čia negražu (peekaboo)

Taip, va, ir pralėkė 2 valandos kaip 20 minučių Maya Bay paplūdimyje. Aišku, tokioje vietoje norisi pabūti kuo ilgiau, bet kai laikas ribotas, tai skubi, nes nežinai, kur dar nuveš valties savininkas ir ką dar jis parodys. Tad koją už kojos vilkdamas grįžau prie valties. Mūsų vairininko nebuvo, bet jis netukus prilėkė. Pasirodo, visi valčių vairuotojai buvo susirinkę vienoje valtyje ir atsigulę muzikos klausėsi bei slėpėsi nuo saulės. Ot gyvenimas… Nusiperki valti ir vežioji turistus. O kol jie maudosi ar deginasi, tu sau muzono su draugeliais klausais atsigulęs, o pinigai tai byra bigsmile.gif
Paskutinės nuotraukos iš Maya Bay prieš išplaukiant toliau:

Išplaukę iš Maya Bay, toliau tęsėm plaukimą apie Koh Phi Phi Leh salą. Praplaukėm kelias uolas, pro įlanką kitoje Maya paplūdimio pusėje, kuri buvo matoma palipus tais mediniais laipteliais tik atplaukus į Maya paplūdimį. Prieš akis atsivėrė tūkstančių kregždučių prieglobsčiu tapusi Vikingų uola (arba Viking Cave). (astonished) Dešimtmečiais vietos gyventojai nuo uolos skliautų renka kregždučių lizdus, iš kurių gaminamas gurmaniškas patiekalas ir vertinga kai kurių liaudies medicinos medikamentų sudedamoji dalis. Trumpas video:

O galiausiai sustojom Pileh Cove, dar vienoje siauroje įlankoje, kurioje išlipimas buvo įmanomas tik iškart į vandenį – nebuvo čia jokių smėlėtų paplūdimių ir išvis nebuvo kur prisišvartuoti, nes įlankos kraštuose tiesiai iš vandens į dangų smigo miškingos Phi Phi salynų uolos. Vaizdas – nerealus. photo.gif Tyku, ramu, vanduo vos juda ir prašau – jei nori, šok per bortą pasiplaukioti tokiam vidiniam baseinėlyje. Vienintelė bėda, kad aš nelabai plaukt moku angel_not.gif Blin, ką daryt? Visa laimė, kad valties savininkas turėjo gelbėjimosi liemenę, į kurią aš vos įsispraudžiau. O tada manęs laukė iššūkis -įlipti su ta liemene į vandenį ax.gif Juokas juokais, bet aš tikrai plaukt nemoku. Užsidėjęs liemenę nulipau nuo kopetėlių, įlipau į vandenį, o kopetėles paleisti tai baisu lotuliukas.gif Kokias 5 minutes ten drebinausi prie tos valties kopetėlių, kol jas paleidau. Bet po to kaip džiaugiaus užtat… Guli sau ant vandens galvą užvertęs ir grožiesi aplinka.
Atkreipkit dėmesį į vandens spalvą ir apskritai – į vaizdus aplink. Kaip pasakoje…

Smagu, tik reikia pastebėti, kad vanduo negaivina visiškai. Tik įlipus į jį būna kiek vėsiau, o po to prakaituoji jau vos ne pačiame vandenyje (tehe)
Žodžiu, Pileh Cove buvo paskutinis turo objektas, po kurio parplaukėm į Phi Phi Tonsai prieplauką. Išlipęs patraukiau atgal į savo viešbučio kambarį, nes jis buvo, kaip žinia, keli žingsniai nuo prieplaukos. Dieve, kaip gera buvo įsijungus kondicionierių atsigulti ant lovos (wishuluck) Net niekur eiti nesinorėjo, nes ta drėgmė ir tas karštis saloje atimdavo daug jėgų ir energijos. Gerą valandą prasivartęs šiaip ne taip susikaupiau ir išsiruošiau antrą kartą link Phi-Phi ViewPoint. Šįkart tuos 300 laiptų turinčiais laiptukais nepavyko taip ramiai užlipti kaip kad vakar. To priežastis – makakos!!! Taip, šįkart lipdamas aš rankoje turėjau buteliuką Coca-Colos, bet tik beždžionė-mirtininkė galėjo tikėtis jį iš manęs atimt (spiteful)
Taigi, lipu plūsdamas prakaitu tais laiptais ir žiūriu – sėdi 3 beždžionės ant laiptų. Dar kokios 5 šnara krūmuose. Aš lipu toliau link jų artėdamas, kai žiūriu, jog jos visos link manęs judėti pradėjo žiūrėdamas į gėrimo buteliuką. Aš surikau, rankomis pamataravau į šalis – nesitraukia. Dantis šiepia ir kėsinasi į mano Coca-Cola!!! Kur tai matyta?! devil.gif Negana to, dar keletas išlindo iš krūmų ir mane pradėjo supti. Tai tada mane išgelbėjo nepatikėsit kas. Visiškai atsitiktinai ant laiptelio pamačiau gulinčią ragatkę! Spėju, kad ji gulėjo ten tikrai neatsitiktinai. Tai aš griebiau už ragatkės ir beždžionės net cypdamos išlakstė – akivaizdu, kad jos žinojo, ką šis prietaisas reiškia! (slingshot) Buvau nešaudęs iš ragatkės kokius 25 metus, buvo puiki proga prisiminti įgūdžius. Paleidau keletą akmenukų beždžionėms pavymui. Man rodos, vienai į uodegą gal net ir pataikiau victory.gif Kelias tapo laisvas, buvo galima lipti toliau. Ragatkę pasiėmiau kaip talismaną su savim. Ji net į Lietuvą parkeliavo (candy)
Nuo Phi-Phi apžvalgos taško šiandien vaizdai jau buvo žymiai geresni. Gal dėl to, kad anksčiau atėjau, saulė dar kabėjo gana aukštai ir nebuvo tų tamsių šešėlių matyti. Vaizdelis buvo nepalyginamai geresnis, nei vakar. wub.gif Ir žmonių buvo mažiau, nes buvo dar gana karšta ir visi, kaip spėju, buvo į įvairiausius turus išplaukę. Tokia ramybe viskas pulsavo… Super. Keletas nuotraukų iš antro užkopimo:

Tikrai rekomenduoju visiems čia užkopti, kad ir kiek dvasinių ir fizinių pastangų tai kainuotų – verta!!! Tik prieš lipdami susiraskit ar tai ragatkę, ar kokį pagalį pasiimkit, nes kelionė žada būti nuožmi (crazywinker) Ir nepamirškit pasiimti kuo daugiau gėrimo, nes troškina lipant per tailandietišką karšti – nerealiai. Tiesa, viršuje yra baras, kuriame galima atsigaivinti, bet baro kainos – kosminės (drinker) Trumpas apžvalginis video nuo Phi Phi apžvalgos taško:

Aišku, atgal straksėti laiptais buvo linksma. Lipdamas žemyn dar visaip skatinau pažliaugusius prakaitu lipančius į viršų turistus sakydamas, kad jiems puikiai sekasi ir iki viršaus liko dar koks 1000 laiptelių lotuliukas.gif Pasijuokdavom ir išsiskirdavom. Faina tokia nuotaika buvo mane “pagavus”, tai grįžęs į viešbutuką nusprendžiau ištaškyti tą SangSom romo buteliuką. Dieve, koks dratas (nauseous)Retas gėrimas taip kaklą sugeba sutraukti kaip jis. Beje, dėl alkoholio. Phi Phi saloje dienos ir ypač vakaro metu ne kartą teko matyti visiškai girtus turistus slankiojančius tais gatvių labirintais. Mačiau rusų porelę grįžtančią iš paplūdimio, kurie vienas kitą prilaikė eidami – ant tiek gatavi buvo. (ras) Atsipalaidavimas buvo juntamas visur.

Vakarėjantis dangus Phi Phi pakrantėje

Vakarėjantis dangus Phi Phi pakrantėje

Kaip ir vakar, pradėjus temti sala gerokai pratuštėjo, nes iš jos išvyko visi “dieniniai” turistai. Buvo visai smagu pasivaikščioti pratuštėjusiais pliažais ir stebėti tiesiog akyse beaugančius kamuolinius debesis. Žaibų šou buvo ir šį vakarą, bet jau kur kas mažiau įspūdingas, nei vakar. Vanduo slūgo taipogi tiesiog akyse, net galvojau, kad galbūt vėl koks nors cunamis artėja (unbelievable) Tokia ramybė visur buvo, kad net šis kašakas nesugebėjo niekaip susičiaupti:

Katinas Phi Phi saloje demonstruoja savo požiūrį į turistus :)

Katinas Phi Phi saloje demonstruoja savo požiūrį į turistus 🙂

Kai sutemo, pirmą kartą šioje kelionėje užsukau į restoraną pavalgyti! (whistly) Pirmą ir paskutinį kartą (swaying) Užsisakiau pipirinį steiką, Sprite atsigert, bet įspūdžio nepaliko visiškai. Eilinis kepsnys, niekuo nesiskiriantis nuo panašių kepsnių Lietuvos kavinėse. Net pasakyčiau, kad ir nelabai skanus buvo. Už kepsnį bei Sprite sumokėjau 400 batų arba apie 10 EUR, bet geriau jau būčiau viešbutyje savo paskutines sasyskas iš Lietuvos sukirtęs. Būtų buvę skaniau (ohboy)

Pirmas ir paskutinis tailandietiško maisto išbandymas restorane

Pirmas ir paskutinis tailandietiško maisto išbandymas restorane

Žinoma, kai kurie maisto gurmanai pradėtų aiškinti, kad valgau bileką, reikėjo išbandyti gatvės maistą, kuris, pasak jų, labai skanus ir autentiškas. Na, nežinau… Būtent čia, va, vietinis tiesiog gatvėje gamina maistą. Apačioje iš po tų kepyklų tarakonai lenda vienas po kito. Jūs čia valgytumėte? Jūs tokį maistą ragautumėte? (no2)

Vizualiai gal ir atrodo skaniai, bet net elementarios higienos čia nerasta

Vizualiai gal ir atrodo skaniai, bet net elementarios higienos čia nerasta

Na, o jau sutemus prasidėjo vėl bumčikai Loh Dalum Bay įlankoje. Jei vakar čia dar buvo įdomu pasidairyti, tai šiandien, matant vėl visas tas pačias atrakcijas, tuos pačius matytus šou, tuos pralindimas atsilošus pro vis žemiau laikomą pagalį, jau buvo neįdomu. Nepadėjo ir antras SangSom romo buteliukas. (boi-havinbeverage) Tik miegas ėmė, tai išėjo datempti tik iki 23 h vakaro ir jau ėjau miegoti. Mintyse dar galvojau, kad kaip gerai, kad nepasiėmiau ir 3 nakties Phi-Phi saloje, nes trečią vakarą tai neįsivaizduoju ką čia reiktų veikti. Mano kuklia nuomone, optimalus Phi-Phi saloje prabuvimo laikas – 2 naktys/3 dienos. To pilnai pakanka pažinti salą ir jos apylinkes. Taip, dieną čia labai gražu, bet žinant faktą, kad Tailande 19 h vakaro jau būna visiškai tamsu, tai nuo šio laiko veiklos labai sumažėja, tiksliau jos beveik nėra – barai, klubai, gėrimas. Na, dar tarakonų vaikymas gatvėse. Viskas (laughing_loudly)
Tiesa, grįždamas į viešbutį radau gatvėje paliktą, va, tokį pilną vežimą ananasų. Aplink – nei savininko, nei kokio nors žmogaus, kuris jį saugotų. Nusifotkinau su 2 ananasais rankose, kuriuos norėjau dar ir į viešbutį parsinešti, bet finale susigėdau ir palikau kur radau (tap-fingers)

Pilnas vežimas ananasų!

Pilnas vežimas ananasų. Tiek daug ananasų vienoje vietoje dar nebuvau matęs 🙂

Štai ir viskas. Šią dieną pasirodymas buvo jau baigtas. Rytoj lauks dar vienas kraustymąsis ir plaukimas laivu iš Phi Phi salos į Phuketą. Šiam kartui tiek (bigboss) Lauksiu komentarų, pasisakymų ir pastebėjimų. Jei tokių turit, žinoma! book.gif

Advertisements

48 responses to “Thailand 2014 November – XIV dalis [Ko Phi Phi salos]

 1. Nusišypsojau perskaičiusi, kad 9.30 yra ankstyvas rytas 🙂
  Dar buvo keista (nes visada taupai), kad nepasirūpinai pigesne išvyka į salas 🙂 O kompanijonei irgi tiko tokia nemaža kaina? 🙂 Ar ji turėjo prie Tavęs derintis? 🙂

  Like

 2. Na, privatus turas yra privatus turas. Nereikia su niekuom ten toje valtyje stumdytis. Plauki sau kaip karalius ir tiek. Bet siaip jei kada sugrisiu i Phi Phi, tai reikes ieskotis shared tipo turo. Nebent musu bus kokie 4 zmones 🙂 Tada – dzin 🙂

  Like

 3. Super vaizdai. O šiltas vandenėlis man labai patiktų 😀 (nors ištikro nežinau, nebuvau tokiuose kraštuose niekada) Žinai, aš irgi nevalgyčiau to maisto iš gatvės, jis man net neatrodo skaniai, o dar jei tarakonai laksto… Beje, tu kai eini maudytis, kur palieki daiktus? Visada vienas lieka saugot? (čia nebūtinai šitos kelionės metu)

  Like

 4. V.V., tau daug kas nepritartu. Nes nekuriems tas tailandietiskas maistas yra kazkas tokio 🙂 Nezinau, as salies per maista tikrai nesistengiu pazint. O del maudyniu, tai kokie ten daiktai. Gi viska, kas vertinga palieki viesbutyje. Su savim pasiimi tik fotoaparata ir keleta kupiuru pinigu. Net telefono neimu dazniausiai. Tai ir vogt nelabai yra ka 🙂

  Like

  • Na, bet fotiką visgi man baisu būtų palikt… Arba aš paranoją turiu, kad būtinai iš manęs kažką pavogs 🙂

   Like

   • Na, nežinau… Užmeti šortus ant fotiko ir eini maudytis 🙂 Aišku, užmeti akį į savo daiktus ant kranto, bet niekam jie neįdomus. O jei ir pavogtų, tai kur vagis bėgtų? Čia juk sala.
    Beje, kaip Phi Phi archipelago vaizdai? Gal jau gražiau? 😀 Nes anoje dalyje rašei, kad čia nieko gražaus ir įspūdingo nematai 🙂

    Like

 5. Cha, ir aa cia buvau, net foto ant sienos turim 🙂 man visos tos salos tai buvo kazkas toookio, viena uz kita geazesnes, net pati pagrazedavau tokiu vaizdu apsuptyje 😀
  Del maisto, tai cia kaip kas. Deivis neragautu ir neragavo. As si bei ta isidrasindavau ir paragaudavau. Bet vietas rinkausi atidziai.. ir diena nemaciau jokiu tarakonu. Fuj. Kai kas ir nepatikdavo, bet viena mesyte buvo afigiena. Tik jos tik Bankoke radau. Zodziu, kaip kaa ir kaip kam. Ir to iprasto maisto pasitaikydavo ir labai skanaus, ir siaip sau. Tad is vienos vietos nespresk.
  Ir Arunai, tu nemoki plaukti??? Taigi eik i baseina ir ismok! Plauksi kokioj Turkijoj raftingu ir imes gidas i upe for fun. Tikrai nepagalvos, kad toks dede ir nemoka plaukt 😀

  Like

  • Net pati, sakai, pagrazedavai? 😀 Vajei, vajei 🙂 Jus taipogi su privaciu turu plauket kaip suprantu? Brangus jie, blin… 🙂 O del plaukimo, tai as ne kirviu i dugna. Ant vandens pavirsiaus pasilaikyciau kokias 10-15 sekundziu. O po to… 😀 Ir prasau negasdint del raftingo 🙂 Bet kaip maciau, ten visiems taipogi duoda gelbejimosi liemene 🙂 Ar as klystu?

   Like

   • Nu tikrai! Visose tose foto as sau labai grazi 😀 mes visus tripus emem privacius ten. Laisve kainuoja 🙂
    Nu lyg ir duoda tas liemenes, bet vistiek reik plaukt, o ne makaluotis 😀 arba kai soki nuo uolos, vistiek reik isplaukt, kad ir su liemene 🙂

    Like

   • O toki klausima turiu 🙂 Privatus trip’as trunka 4 valandas. Praplaukiat, griztat i sala ir ka tada? 🙂 Nes man jau antra diena daresi nuobodu po ta kaima blaskytis…
    Jei duoda liemene, tai sokciau ir nuo uolos, ir nuo kur reiketu 🙂 Nes ji iskeltu i pavirsiu bet kokiu atveju 🙂

    Like

 6. plaukiant raftingu liemenes duoda visiems be išimties ir šalmus, bet tikrai , išmeta be gailesčio :))) , nors gal nuo “laivininko ” priklauso 🙂 Mūsiškis toks fainas buvo, susirinko jaunimėlį, nes žmonių daug plaukia, kiekvienoj valtelėj paskirto po 8 🙂 ir plaukėm su dainom :)) žodžiu parinko vietą ir liepė šokt, o jei ne tai išmes 😀 tai vienas jaunuolis net su liemene kažkaip skęst pradėjo :/ Baisoka buvo, bet viskas laimingai 🙂

  Like

 7. Perskaičiau visus tavo Arūnai nuotykius Kambodžoje ir Tailande. Ačiū, kad nepatingėjai ir pasidalinai. Mes su vyru taip pat savarankiškai praėjusį vasarį beveik tuo pačiu maršrutu keliavome. Įdomu buvo skaityti kito žmogaus patirtį ir prisiminti savo įspūdžius. Uch… kaip norėtume sugrįžti. Gal kada nors 🙂 Mes valgėme vietinį maistą (sasyskų iš Lt nesivezeme :)) Nuostabus jų maistas. Kambodžoje viešbutyje gertos kavos skonį jaučiu ir šiandien – dieviška…
  Sėkmės kelionėse ir nepamirštamų įspūdžių 🙂

  Like

  • Reda, labai džiaugiuosi, kad patiko mano pasakojimai 🙂 Pažadu, kad jų bus daugiau. Tuoj, va, dar viena dalis bus parašyta. Kaip iš Phi Phi atsidūriau Phukete, Patonge ir kas ten manęs laukė 😀 O kiek laiko jūs keliavote? Taipogi 2 savaites? Kiek grubiai vienam žmogui visa kelionė atsiėjo? O jei norite sugrįžti, tai ne kada nors, o šiais arba kitais metais. Gi pilna tų akcijų, pigių bilietų į Tailandą. Visai neseniai dar mačiau vieną http://www.pigusbilietai.lt – pasižiūrėkite 🙂
   Ir kokia vieta kelionėje Jums labiausiai patiko? Man tai vienarekšmiškai – Angkor Wat’as 🙂 Lenkiu galvą prieš šį žmonijos sukurtą stebuklą

   Like

 8. Mes keliavome taip pat dvi savaites. Nuskridę į Bankoką ir gavę vizas iš karto pervažiavome į Don Mueang oro uostą ir skridome į Siem Reap. Ten pabuvę dvi dienas skridome į Krabi. Persėdome Bankoke (Don Mueang), kur vėl reikėjo darytis vizas. Panašus atvejis buvo ir mums su nuotraukomis 🙂 Iš Krabi pervažiavome į Ao Nang ir plaukėme į Railay west. Ten apsistojome 4-ioms dienoms. Pasideginome vieną dieną, o kitomis dienomis vykome į turus po salas, nardėme ir t.t. Mes su vyru taip par ne iš tų, kur vienoje vietoje gali gulėti savaitę 🙂 Norsi kuo daugiau pamatyti.
  Iš Railay dviems dienoms plaukeme į Phi Phi. Iš čia plaukėme į Krabi ir išskridome į Bankoką kur praleidome 3 dienas. Čia turėjome turą į Erawan’o krioklius, mirties tiltas per upę Kwai… Bankoke taip pat turėjome ką veikti ir pamatyti. Pataikėme nuvažiuoti per kiniečių naujuosius metus, tad kinų kvartale juos sutikome pagal visus jų papročius 🙂 Na ir namo per Varšuvą.
  Negalėčiau išskirti kas labiausiai patiko, nes patiko viskas. Ir nuostabi Railay, Phi Phi ir kitų salų gamta, ir Angkor Wat’as , ir Bankoko šurmulys… Mano vyrui vienareikšmiškai – Kambodža 🙂
  Vienam žmogui, per daug netaupant, su visais skrydžiais, viešbučiais, maistu, turais, lauktuvėmis ir t.t. išėjo apie 1700,-€ (6000,-Lt.)
  Norėtume kada taipogi į Tailando šiaurę nuvykti.
  Dėl grįžimo, kad ir kaip norėtųsi, nei šiais nei kitais metais ko gero nepavyks. Taupome pinigėlius kitai vasarai į JAV pas giminaičius, kurie gyvena Pensilvanijoje, dviems savaitėms. Bilietus ir ESTA jau turime. Blaškomės kol kas tarp to ką norėtume pamatyti 🙂 Aš be proto noriu į Arizoną ir Jutą (į didįjį kanjoną ir arkų nac. parką), vyras linkęs apsiriboti rytine pakrante, Niagaros kriokliais ir t.t. Tai va, matysime 🙂
  Lauksime tolesnių tavo nuotykių aprašymo. Smagu skaityti.

  Like

  • Iškart turiu krūvą klausimų 🙂 O tai užteko 2 dienų Siem Reape? Gi mažokai tikrai… Ar Jūsų tikslas buvo tik pamatyti Angkor Watą? 🙂 Dėl tų nuotraukų, tai cirkas – tarptautiniame didžiausiame šalies oro uoste Suvarnabhumi jokių bėdų su nuotraukomis. O tik atskrendi į tą daržinę Don Mueang, iškart bėdų atsiranda. Bet galiausiai ir Jums “suėjo” tos nuotraukos kaip suprantu? Ar bėgot darytis naujų?
   Kaip matau, Talando šiaurei dėmesio neskyrėt. Kodėl? 🙂 Bet šiaip kaip fainai buvo West Railay apsistot… Ten rojus kažkoks 🙂
   O dėl išlaidų, tai normaliai visai. Aš išleidau nedaug, bet daugiau. Tiesa, ir buvau keliomis dienomis ilgiau (viso 16 dienų).
   Geras – aš taipogi planuoju kitą vasarą į JAV nuvykti 3 savaitėms. Tiesa, dar bilietų neturiu. Bet planas išdumti 3 savaitėms liepos mėnesį. O tada jau sukti ratus po visą Ameriką 🙂 Tik tiek, kad visko pamatyt ko aš noriu nepavyks net ir per tris savaites. Reikės rinktis 🙂 Nors dar čia ankstyvos kalbos. Pirmiausiai reik bilietus nusipirkt, o tada pradėt planuot 🙂 O į kur ir per kur skrisit? Kiek bilietai kaštavo?
   Manau, kad nauja dienoraščio dalis bus jau šį savaitgalį. Bent taip planuoju 🙂

   Like

 9. Pagrindinis tikslas Siem Reape buvo aplankyti Angkor Watą. Tačiau spėjome pamatyti ne tk jį. Turėjome labai fainą tuk tuko vairuotoją, kuris vežiojo mus abi dienas nuo ryto 07 val. iki vakaro 22 val. visur kur prašėm ir neprašėm (tiesiog paprašėm nuvežti kur įdomu ir verta pamatyti). Na, už iš anksto suderėtus 40,-$ dienai gal kiekvienas būtų buvęs toks fainas 😀
  Dėl nuotraukų. Mūsų turimos, kurios tiko Suvarnabhumi, taipogi netiko Don Mueang. Nepralindome – teko darytis naujas. Laimė, kad persėdimui laiko turėjome gerokai daugiau nei tu.
  Į Tailando šiaurę labai norėjome, bet kai planavome maršrutą – atidėjome kitam kartui, nes būtų gavęsis labai jau didelis bėgimas… Norėjome per daug neskubant pakeliauti.
  Neprašovėme tikrai su West Railay ir pasirinktu viešbučiu jame. East Railay nepatiko, ten nueidavome tik pigesnio alaus nusipirkt 🙂 Šiaip vaizdai gražūs, bet kvapai nekokie ir maudynėms vieta netinkama… Visi iš ten prie jūros eidavo į West Railay.
  Į JAV birželiui mes pirkome bilietus per http://www.skyscanner.net (konkrečiai – budgetair) su “Britsh airways”. Waršuva – New York – Waršuva. Persėdimas Londone. Mokėjome 450,-€ vienam asm.

  Like

  • 40 USD už Tuk-Tuk’o nuomą parai yra nemažai, beveik dvigubai daugiau, nei visi moka. Pilnai tikiu, kad už tokius pinigus jis buvo gatavas kelnes per galvą nusimaut 😀 Nors, va, vienas mano draugų tą patį sakė: “Arūnai, nepagailėk 10% sumokėti daugiau vietiniams ir pamatysi kaip viskas pasikeis” 😀 Bet aš, kaip tipinis lietuvis, stengiuosi kuo pigiau prasisukt 😀
   Dėl West Railay, tai labai Jums pavydžiu. Tikrai norėčiau ten dar atsidurti, o juo labiau – apsistoti. Žmonių dieną ten būna daug, bet vakarėjant visi išvyksta. Tiesa? 🙂
   O dėl kelionės į JAV 2016 metų vasarą, tai kaina nemaža. Mano tikslas – pagauti vasarai bilietus už max 300 EUR į abi puses. Žiūrėsim kaip seksis 🙂 Būna daug pigių skrydžių iš Oslo, Stokholmo ir pan. Tikiuosi, pavyks kažką susidėlioti. Laiko dar daug 🙂

   Like

 10. Superinis aprašymas – skaičiau visą savaitę :). Seniai ir aš galvoju, kad reiktų pasileisti į tą šalį – gal kitų metų pradžioje. Vos ne copy – paste nuo tamstos reiktų daryti tik mums gal per didelis tempas būtų tai reiktų “skipinti” / palikti kitam kartui pvz. Tailando šiaurę. Nu ir aišku daugiau šaikos surinti, nes dviese… galima aisq ir dviese, bet daugiau smagiau :).

  Like

 11. Vava kaip tik ten ir žiūrėjau vasario 9-23 d. :). Tik panašu, kad grįžtant Londone reikia iš vieno oro uosto į kitą perjudėti, o laiko tai taip visai ant ribos, o dar man Londono oro uostai visai nepažystami :).

  Like

  • 4 h tarpas pervažiavimui iš Heathrow oro uosto į Luton’ą – daugiau nei pakankamas 🙂 Grįždamas iš Indonezijos panašiai laiko turėjau ir labai sėkmingai pervažiavau. Iš Heathrow oro uosto su metro iki Baker Street važiuoti apie 50 min. O iš Baker Street su EasyBus iki Lutono nuvažiuoti užima valandą. Laiko – sočiai 🙂 Kelionės savikaina – 6 svarai už metro bilietą ir 4 svarai už EasyBus bilietą, kurių galima “pagauti” ir už svarą, jei anksčiau perki 🙂

   Like

  • 7 dienoms skristi į Tailandą neapsimoka… O šiaip, jei būtų tokia dilema, tai paskirčiau, jaučiu, 3 dienas Bankokui ir 3 dienas Siem Reap’ui. Vieną dieną užimtų pervažiavimas ir grįžimas iš Tailando į Kambodžą ir grįžimas atgal. Nemanau, kad tiek turint 7 dienas vertėtų trenktis į Krabi regioną ar Phi Phi salas, kad ir kaip gražu ten būtų. Norint pagulinėti pliažuose, galima nuskristi į Sardiniją ar Graikijos salas. Vien dėl to skristi į Tailandą, mano supratimu, neapsimoka 🙂

   Like

 12. Ačiū už detalų patarimą, bet čia vis tiek reikia turėti elementarios patirties važinėjant viešuoju transportu užsienį – nesakau, kad nerasiu kur tas metro :), bet kol susigaudysi ir atsirinksi sugaiši laiko. Keliauti teko nemažai, bet beda tame, kad arba su kelionių organizatoriumi kur tave kaip vazoną 🙂 nuveža ir po to pasiima arba iš karto oro uoste imu auto visai kelionei.

  Like

  • Tai blogiausiu atveju yra gi National Express autobusai, kurie perveža tiesiai iš Heathrow į Lutono oro uostą. Kelionės trukmė – valanda laiko. Nieko ieškoti nereikia, visur nuorodų pilna kaip nueiti iki šių autobusų stotelės. Bėda tik, kad jie labai brangūs. Kelionės kaina kažkur 22 svarai. Bet už komfortą ir patogumus reikia gi mokėti 🙂 Analogišką kelionė su metro ir su EasyBus mikriukais galima susiorganizuoti už 8-10 svarų 🙂 Tiesa, laiko užgaištum dvigubai daugiau 🙂

   Like

 13. Laba diena, labai patiko visi pasakojimai, kuriu skaitymui praleidau gera pusdieni ir uzsitese net iki 2val nakties 🙂 Neuzilgo ir musu kelione i Tailanda, tai sitie pasakojimai labai padejo susidelioti plana, nes tvirtai dar nezinojau, kurias salas norim pamatyti, na ir idejo dar didesnio begimo, nes ir man jau butinai reikia pamatyti Siem Reap, o turim varganas 10d. Atvyksim is Vietnamo, ten pakeliave 10d, o dar pries tai pora dieneliu Dubajuje 🙂

  Like

  • Labai malonu, kad Augustinui patiko mano istorijos 🙂 Pažadu, kad jų bus kur kas daugiau 🙂 Nes dar neapipasakotos kelionės po Argentiną, Braziliją, Izraelį, Indoneziją. O kur dar būsianti grandiozinė kelionė po 2 mėnesių į Australiją su Filipinais 🙂
   O kada Jūs lėksite į Tailandą? 10 dienų čia bus visa kelionė ar tik po Vietnamą tiek keliausit? O po to kiek dienų planuojat skirti Kambodžai su Tailandu? Aš 10 dienų kelionę turėjau Indonezijoje. Tai nepatiko… Niekam normaliai neužteko laiko 😦 Nors pamačiau tikrai daug. Bet nuo to tokio bėgimo po to atbunki 🙂
   Sveikinu dėl sprendimo aplankyti Siem Reap! Manau, kad tikrai jo nepasigailėsit. Man tai – viena gražiausių vietų Žemėje, kuriose teko lankytis kol kas. Esu įsitikinęs, kad ir Jums patiks! 🙂

   Like

   • Malonu, kad yra zmoniu netinginciu kurti tokius blogus 🙂
    Spalio 2d isskrendam is Edinburgo i Abu Dabi, tai Dubajuje busim pora dienu, tada i Saigona, is ten per visa Vietnama 10 dienu ir is Hanojaus i Bankoka, taip pat 10dienu nusimato, tai ir deliojuosi kaip cia ka pamatyti, daug aisku nepavyks, bet manau reiketu Ko Phi Phi, Siem Reap ir Bankokas, kaip ir iseina viskam po 3 dienas, nes planuojam lektuvais skraidyti, tik va nezinau ar verta dar ideti Chiang Mai, atrodo butu verta, nes lietinguoju sezonu kriokliai grazus ten.

    Like

   • O, tai kelionė ant nosies jau 🙂 Bus smagu, net pavydu kažkiek 🙂 Vietname man taip dar ir netekę pabuvoti 🙂 Dėl Chiang Mai, tai nemanau, kad verta ten važiuoti. Panašių atrakcijų, dėl kurių turistai ten važiuoja, esu įsitikinęs, kad bus galima rasti ir Vietname. O kriokliai… Bankoko kriokliai, tai ne Brazilijos ir Argentinos kriokliai 🙂 Su visa pagarba 🙂

    Like

 14. Na va atradau netycia ir as tavo naujus keliones aprasymus. Anksciau skaitydavau tavo dienorasti bangoj. Kaip visad smagiai keliauji, ir puikiai, detaliai bei idomiai viska pateiki skaitymui ☺ Man kaip ir kazkam irgi idomu kaip tas sasyskas dvi savaites sugebi islaikyti nesugedusias, tampydamas jas po visa Tailanda 😀 tu jas saltas pacias valgai be nieko? As ten visada valgydavau ne tuose vezimeliouse kur mesa kepa, o lauko kavinese, uz 50-60 batu ir dazniausiai visur budavo skanu – vistiena, kiauliena, ivairus makaronai, juros gerybes su visokiom darzovem bei padazais, ir per 3 menesius ne karto nebuvau apsinuodijes, ir pirma kart pirma diena viskas buvo gerai. Na, bet jei nemegsti tai nemegsti ☺ Minejai, kad sekanti dalis jau parasyta, bet kazkaip neikeli

  Like

  • Sveikas, Romai 🙂 Galiu paklausti, kaip atradai šį puslapį? 🙂 Google search ar kažkaip kitaip? 🙂
   Dėl sasyskų aš jau rašiau vienam besidominčiam. Ši paslaptis perduodama iš kartos į kartą 😀 😀 😀 O valgau jas su juoda duona iš Lietuvos. Kartais pasipjaustau vietinių pomidorų, kurie, beje, Tailande labai neestetiški. Mūsų lietuviški pomidorai kaip mersedesas palyginus su tailandietiškais 🙂 Nors jei ten buvai, turėjai pats tai pastebėti.
   Na, vietinio maisto aš ragauju tik viešbučiuose, jei yra nemokami pusryčiai. Per visą kelionę buvau tik kartą kabake Phi Phi saloje ir kartą vietiniame McDonalds’e 🙂 Viskas 🙂 Beje, Tailande McDonalds kainos didesnės nei Lietuvoje. Neįtikėtina, tiesa?
   Dėl naujos dalies, tai pamėginsiu šiandien ją sutvarkyti ir įkelti. Nes šiandien šeštadienis, krepšinis bus tik po pietų, darbo nėra, tai reik padirbėt, jei jau tiek gerbėjų atsirado 🙂

   Like

   • Radau netycia uzmatydamas tavo nuoroda komentaruose, kazkam atsakei pasiulydamas pasiskaityti savo patirti Fb grupej – Tailandas savarankiskai. Galetum kazkaip labiau pareklamuoti savo sedevrus,

    Like

 15. Labas,su Naujais,norejau paklausti,planuoju nuvykti dienai i Ko Phi Phi sala uzlipti ant panoramos ir su kajakais nuplaukti iki monkey beach ir ta pacia diena nors porai val nuplaukti i Phi Phi Leh. Is kurios vietos pigiau paiimt toki tura?. Nes busiu ir Krabi ir Phukete ar tiesiog nuo ryto nuplaukt i Ko Phi Phi susirast tura i Phi Phi Leh,o grizus uzkopt i panorama,monkey beach ir ieskot pries sutemstant grist is kur isplaukiau.

  Like

  • Sveikas, Sauliau 🙂 Su Naujais ir tave!!! Manau, kad pigiausiai ir geriausiai būtų viską pirktis vietoje. Tai yra: esant Krabi nusipirkti laivo bilietus iki Phi Phi (su nakvyne čia), atvykus pasidedi daiktus viešbutyje ir pasiimi 3 h turą į Koh Phi Phi Leh. Grįžtum jau vis vien po pietų. Tada, va, užkopi į panoramą, palydi saulę, kuri anksti nusileidžia. O ryte jau plauki su kajakais į Monkey Beach. Viską užsakant esant Phi Phi tikrai bus pigiau + galėsi pasiderėti. Siūlyčiau tai daryti toliau nuo tos centrinės prieplaukos. Bus labiau sukalbamesni vietiniai 🙂 Ir viskas… Visko per vieną dieną prasukti neišeis. Nors gal aš labai tave nuvertinu, bet tikrai nemanau, kad spėsi 🙂 Nes įskaičiuoti reikia dar laivo plaukimą iki Phi Phi, o kur dar grįžimas? Paskutinis laivas, berods, išplaukia 16 h dienos, tai viską spėti būtų sudėtinga

   Like

 16. Aciu,aciu,kad laikas mane spaudzia nes antradieni priplanavau kazkaip per viena diena aplankyt Phi Phi ir Maya Bay arba teks atsisakyt Maya Bay,nes po to jau treciadieni zadu nuomuotis is Krabi masina ir nuvaziuot i Tiger Tample ir po to iskart i Emerald Blue Pool ir tiesiai i Phuketa ir grazint tai paciai kompanijai masina tik Phukete ir nakvot ten likusias dienas.Tada ketvirtadieni nuo ryto imti tura kad pamatyt James Bond sala,penktadieni Phukete Monkey hill,dar viena vieta susiradau Bungy Jump ir i autobusa tiesiai i Suvarnabhumi Airport nes sestadienio ryta 9:20val isskrendu namo 😉

  Like

  • Hmn… O viešbučius jau kelionėje užsisakei? Per Booking.com? 🙂 Jei per čia, tai kodėl ne per http://www.pigusbilietai.lt nuorodą? 🙂 Aaaa? 😀
   Šiaip mano asmenine nuomone, geriau atimti dieną iš Phuketo ir ją pridėti prie Phi Phi 🙂 Bet tai tik mano nuomonė 🙂

   Like

 17. Viesbuti uzsibukinau tik pirmom trim parom Chang Majuj,o po to kitom 10dienu viska arba is vakaro per telefona arba nuvykus i vieta nes ilgiau kaip tris dienas vienoj vietoj nebusiu, o viska nenoriu is anksto bukinti nes nevisada viskas taip kaip planuoju gaunasi,o planai labai nemazi gaila jau nesuspeju i Similan salas per mazai laiko atostogos. 🙂

  Like

 18. Arunai, jei dar kada busi Phi Phi Leh, yra galimybe atplaukti vakarop ir liki nakvynei toje saloje. Ta zmoniu grupe buna kokia 10 asmenu ir vietinis. Vietinis uzkuria lauza. Miegat tiesiog papludimyje pasitiese. Ryte, pradedant rinktis kitiems, isplaukiat.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s