Thailand 2014 November – XV dalis [Pirmasis snorkelinimas]

2014 m. Lapkričio 13-oji, ketvirtadienis
Šiandien jau pasidarė liūdna atsikėlus. Apniko negeros juodos mintys, kad atostogos eina jau į pabaigą… (pocketwatch)Šiandien laukė išsikraustymas iš Sea Shell Hut viešbutuko Phi Phi saloje, kelto bilietų nusipirkimas į Phuketo salą – paskutinį šios grandiozinės kelionės tikslą. Tai pirmas darbas atsikėlus buvo susirasti nusipirkti bilietus į keltą, kad nebūtų netikėtumų bilietus perkant prieš pat jo išplaukimą, kaip kad buvo su autobusu Čiang Rajuje, kai bilietų į jį nebebuvo. Keltas iš Phi Phi salos į Phuketą plaukia tik 2 kartus per dieną – 9:00 ryto ir 14:30 po pietų. Savaime suprantama, kad pirkau bilietą į antrąjį keltą, taip išlošdamas dar visa pilną pusdienį Phi Phi saloje! victory.gif Bilietų kainos į tą patį laivą, tradiciškai, visur skyrėsi. Vienoje vietoje bilietas kainavo 350 batų, kitoje – 300, o pigiausiai ką radau, buvo 250 batų. Tiesa, perkant mergaitė dar paklausė, kur apsistosiu atvykęs į Phuketą. Aš viešbutį jau buvau rezervavęs pačioje Phuketo širdyje – Patonge, kuris yra už 20 km nuo Rassada pagrindinės prieplaukos Phukete. Kaip į jį nusigauti atplaukus galvos iš anksto nekvaršinau, nes jau buvau pamatęs, kad Tailande pasimesti neįmanoma. (meeting)Vietiniai pamatę turistą gatavi paskutinius marškinius nusimauti, kad tik išplėštų iš jo kaip įmanoma daugiau pinigų. Tai, galvojau, brangiau ar pigiau tikrai nusigausiu nuo prieplaukos iki pagrindinio Phuketo miesto. Bet ta mergaitė pasiūlė neblogą variantą – visiems, kurie nusiperka kelto bilietus už 250 THB, jie siūlo automatinio atvežimo į bet kurį Patongo viešbutį paslaugą. Jos kaina – 150 THB arba nepilnai 4 EUR. Pagalvojau, kad dzin – tinka! Nereiks galvos kvaršinti atplaukus, iškart pasisodins ir atveš tiesiai prie viešbučio durų.(crazydance)
Tad viso sumokėjęs 400 THB arba 35 LTL / 10 EUR turėjau bilietus iš Phi Phi į Phuketą ir pervežimą iš Phuketo Rassada pagrindinės prieplaukos į Patongą. (letsplay)Po to dar nukulniavau į paštą, kuris buvo gal už 20 metrų nuo viešbučio, kuriame buvau apsistojęs. Pašte sumokėjau 15 THB už atvirutę (salos suvenyrų parduotuvėse jos pardavinėjamos už 50-100 THB) ir 10 THB už pašto ženklą. Ir išsiunčiau ją sau į Kauną dirol.gif Kas įdomiausia (buvau apie tai rašęs pasakojimuose apie Kambodžą), šią atvirutę iš Phi Phi salos gavau beveik po 2 savaičių, kai Kambodžos atvirutę (nors ji buvo išsiųsta pusantros savaitės anksčiau), gavau beveik po pusantro mėnesio. Išvada – Tailando paštas savo darbą atlieka puikiai! (crazywinker)
Na, ir viskas. Po to grįžęs į viešbutį susirinkau daiktus ir apleidau kambarį. Paprašius angliškai nešnekančio viešbučio šeimininko pasaugoti lagaminus, jis mostelėjo jos pakišti po laiptais biggrin.gif Taip ir padariau. Grįžęs po 5 valandų viską radau, niekas nebuvo dingę (unbelievable) Superinė daiktų saugykla! (swaying)
Na, o po to skubėjau jau į Tonsai prieplauką, kad spėčiau pasiimti dar vieną privatų turą po kitas, tolimesnes Phi Phi archipelago salas. Dienos tikslas – Bamboo ir Mosquito salos. Ir turai į jas jau buvo brangesni. Jei vakar į Koh Phi Phi Leh salą visi privatūs turai kainavo po 1600 batų, tai į Bamboo ir Mosquito salas jie jau kainavo 2000 batų, nes, pasak vietinių, šios salos gerokai toliau ir jiems reikia ilgiau plaukti. Na, tas ilgiau, tai kokias 10 minučių, tikrai ne daugiau. irnesakyk.gifVėl išsiderėjau papildomą pusvalandį už tą pačią kainą ir viskas. Nuėjom su tuo vietiniu į pliažą laukti, kol jis paruoš valtį išplaukimui. Belaukiant bandžiau vis gaudyti lakstančius įvairiausio dydžio krabus po smėlį. Pagaut juos – be šansų. Laksto kaip įkirpti. Keletas jų buvo tikrai didelių. Prašau, koks gražuolis:

Krabas Phi Phi pakrantėje

Lakstantis didžiulis krabas Phi Phi prieplaukoje

Net užklausiau po to vietinio – ar įmanoma vienam juos pagaut. Sakė, kad neįmanoma. Krabus reikia gaudyti dviese. Tada dar įmanoma juos pagaut (extrawink) Tiesa, po to įvyko šioks toks kuriozas, kuris man nepatiko. Žodžiu, laukiu aš to vietinio pliaže prie jo valties, kol jis grįš su kuru, o jis grįžta su dar dviem turistais ir dar vienu vietiniu. Ir sako man, kad jis su tais dviem naujais turistais išplaukia į Koh Phi Phi Leh, o mane į Bamboo ir Mosquito salas nuveš tas naujas jo atvestas draugelis. Viskas buvo gal dzin, kol nepaaiškėjo, kad tas naujas vietinis absoliučiai nešneka angliškai ir yra kvailas kaip čebato aulas. Bet tikrai. Paprašius nufotografuoti vėliau, vaizdas toks, kad foto aparatą rankose laikė pirmą kartą gyvenime. O baisiausia pasidarė pamačius jo valtį… Jei visos tailandiečių valtys buvo gražios, išpuoštos, tai jo valtis buvo baisi kaip mano gyvenimas dry.gif Purvina, nudrengta, nuskurus… Vajėzus! (down) Ir maža to, ir jis išvarė parsinešti kuro!!! Aš jau ir taip pralaukiau kokias 15 minučių, o dabar reikėjo dar laukt. O tie nauji atėję du turistai diedai, susėdo į mano valtį ir išplaukė su tuo tajum, su kuriuo viską buvom susitarę. Pravalas visiškas. (no2) Stoviu sau pliaže, galvą kasausi ir galvoju, ką čia daryti. Jau po 9 ryto, keltas išplaukia 14:30, tai turiu maždaug 5 valandas. Turas trunka 4 valandas. Su mano išsiderėtu papildomu pusvalandžiu – 4,5 valandos. Tai kaip po dar išsitenku laike. Ir taip dzingt mintis į galvą – reikia pabėgti!!! Ir susirast naują valtį su nauju šeiminku, kuris kalbės angliškai, o įlipt į valtį nebus baisu (nauseous) Jau susiruošus bėgti ir pradėjus eiti lauk iš paplūdimio išgirdau šaukiant – mano nelaimei, atlekia tas vietinis tajus maskatuodamas benzino (?) baku. Atsidusau ir supratau, kad aš gimęs po nelaiminga žvaigžde (whistly)
Nors atstumas nuo Phi Phi pagrindinės salos iki tos Bamboo salos tikrai ne didesnis, nei 5 km, bet plaukėm iki jos gana ilgai – nepilnas 40 minučių t.y. beveik dvigubai ilgiau, nei vakar į Maya Bay. Artėjant prie salos jau matėsi jos esminis skirtumas nuo visų kitų Phi Phi salų archipelago – ji buvo su tiesiog idealiais balto smėlio paplūdimiais ir be jokių uolų. O jau vandens skaidrumas… Super. Prisišvartavus prie kranto nubėgau nusifotografuoti prie svetimos valties, nes tik su saviške valtim nuotraukos niekada gyvenime nesidaryčiau. Va, kur tvarkingas ir gražus tailandietiškas long-tail boat‘as (boatride):

Išlipus ant kranto idealaus paplūdimio įvaizdis kiek susigadino. Nes po visą salą mėtėsi medžių nuolaužos, šakos, lapai ar dar kažkas. Toks vaizdas, kad neseniai čia baisiausia audra būtų praūžus. Vietomis medžiai buvo eilėmis su šaknimis ant žemės išguldyti. Būčiau paklausęs vietinio, kas čia nutiko, bet su juo bendravimas apsiribojo dantų ir iškeltų nykščių rodymu vienas kitam (coolness) Net nesakė kiek laiko galima toje Bamboo saloje būti atplaukus. Atplaukėm, prisišvartavom prie kranto ir viskas – eik kur nori, daryk ką nori hihihi.gif Tai aš tradiciškai patraukiau kuo toliau nuo visų turistų. Lipau per uolas, per išvartytus medžius, kol galiausiai atėjau ten, kur visai žmonių nebuvo. Smagu… Vienai kitai minutei galėjau pasijusti kaip koks Robinzonas Kukurūzas, oi, atsiprašau – Kruzas (search3) Ganėtinai įdomiai atrodė tiesiai iš smėlio saloje augantys medžiai. To dar niekur neteko matyti:

Tiesa, ganėtinai tragikomiškai saloje atrodė lentelės su nurodytom kryptim, kur bėgti cunamio atveju. Įdomu, kur tu ten pabėgtum, kai salos aukščiausias taškas nesiekia nė 3 metrų ir tas pats yra tik medžio viršūnėje? (shamrock)

Bamboo island, Tsunami evacuation route

Cunamio atveju evakuacijos kelias. Kaži, ar toli nubėgtum. O jei ir nubėgtum – kur slėptumeis šioje lygioje saloje 🙂

Juokas juokais, bet tada net susimąsčiau. Vat taip tikrai – matai ateinantį cunamį, turi nuo jo laiko pabėgti max 2-3 minutes ir esi Bamboo saloje. Kur bėgti? Visa sala žema, vos kyšanti virš vandens. Bandyt nebent kabintis už storiausio medžio, prisirišt diržu ar marškiniais kokiais ir melstis swoon.gif Kito varianto nėra.
Bamboo saloje buvo tradiciškai karšta ir drėgna. Užteko ramiai prasieiti salos paplūdimiu, kad visas pažliaugtum prakaitu karsta.gif Vanduo tradiciškai buvo šiltas ir negaivinantis. Bridau į jį net nenusirengęs ir su tapkėm. Į salą buvo daug atvažiuojančių ir speed-boat‘ų, kurios atveždavo iškart krūvas naujų, dažniausiai siauraakių, turistų.

Einant vis toliau nuo pagrindinės prisišvartavimo vietos atsirasdavo jau daugiau akmenų, bet geometrine progresija čia mažėjo ir žmonių. Galiausiai peršokęs kelias akmenines užkardas likau visiškai vienas laukiniame paplūdimyje. Jis buvo akmenuotas, bet savotiškai gražus. Atsiminiau čia savo pažadą Audriui Tamošaičiui hihihi.gif Jis prašė mano nuogo nuotraukos iš Tailando 2.gif Štai ir ji, Audriau!!! (optimistic) Dabar tavo eilė!!!

Nuogas Arūnas Tailande, Setonas

Nuogas Šėtonas Tailande 😀 Pagal Audrius Tamošaitis pageidavimus 😀

Po to jau grįžau prie valties su miegančiu joje vairininku. Teko vos ne su koja jį judinti, kad pabustų (tehe)Pabudęs iškart pradėjo savo baltus dantis rodyti su iškeltu nykščiu. Na ką, plaukiam toliau. Sekantis sustojimas – uodų sala arba Mosquito Island. Pliažas šioje saloje buvo ypač trumpas ir siauras, bet niekas beveik jame ir neišsilaipindavo. Pasirodo, šalia Mosquito salos yra geriausios vietos Phi Phi archipelage nardymui ir snorkelinimui ant vandens. Čia labai turtingas vandens pasaulis, daug žuvų, koralų ir visokių kitų jūros gėrybių. Na, ir ką – priplaukėm iki tos salos, išmetėm inkarą likus iki kranto kokiems 30 metrų ir viskas – tipo lipk į vandenį rodo tas tajus. Aš jam rodau, kad man reikia gelbėjimosi liemenės. Ačiū dievui suprato. Ištraukė tokią apipelijusią, bet dzin, svarbu laikė virš vandens. Davė ir snorkelinimo įrangą. Nemokamai (ohboy) Beliko tik pliumptelti į vandenį. Šiandien jau įšokau į jį kur kas drąsiau, nei vakar. Tiesa, buvo šiek tiek baisu tą galvą kišt po vandeniu su akiniais ir tuo kvėpavimo vamzdeliu. Aš niekada iki tol buvau nesnorkelinęs. Niekas nei pamokino, kaip tai daryti, nieko. Na, bet pabandžiau ir… nerealiai patiko! Kažkaip iki tol tie snorkelinimai bei nardymai manęs visai nežavėjo. Bet kai pabandžiau, tai WOW (peekaboo)

Vėliau sekusioje kelionėje į Indoneziją ėjau visur, kur tik buvo galima pasnorkelinti (superb)Dieve, kaip fainai… Kiti žmonės, iš kitų valčių, snorkelino be gelbėjimosi liemenių. Mano įsitikinimu, tai atima dalį žavesio. Tada juk turi plaukti, laikyti save virš vandens, negali atsipalaiduoti, kaip būdamas su liemene. O su ja išvis kaifas – toks lengvas esi, guli ant vandens paviršiaus, banguoji kartu su jūra ir gaudai žuvis vandenyje. Tikrai negalvojau, kad tiek jų daug ir tiek rūšių plaukioja po vandeniu!!! Kiek jų daug, įvairiausių formų, spalvų, dydžių. Be galo buvo daug tų NEMO žuvyčių, čia pagal tą „Pixar“ kinostudijos sukurtą animacinį filmuką „Žuviukas Nemo“. Raudonai-baltų, geltonai-baltų, visos būriais plaukioja. (prostration) Ir taip atrodo, kad plaukia keli centimetrai nuo tavęs. Ištiesi ranką ir pagausi. Ištiesi ranką, tai tos žuvys kaip žaibas išsilaksto. O laikai ranką nejudindamas vandenyje, tai nekurios net atsitrenkia į ją. Nerealu. Man čia buvo kažkoks atradimas. Lietuvoje pasnorkelinti neįmanoma niekur. Europoje? Na, nežinau, Ispanijoje tai tikrai ne. Graikijoj? Manau, kad irgi ne. Italijoje? Taipogi ne. Viduržiemio jūroje nėra tiek gyvūnijos ir nėra toks skaidrus vanduo, nėra tiek koralų ir jūros žvaigždžių, kaip kad vandenynuose. Jei aš klystu – pataisykit mane. (skipping) Kiek girdėjęs buvau, tai geriausias vandens telkinys snorkelinimui arčiausiai Europos yra Raudonoji jūra, kuri skalauja Izraelio ir Egipto pakrantes. Kai buvau Eilate, Izraelyje, tai mačiau, kad ten žuvų buvo taipogi be galo daug. Jau arti kranto matėsi, kad ši jūra turtinga savo fauna. Bet tai čia jūra. O vandenyne to viso gėrio dar daugiau!!! Nors skubu pasitaisyti – teoriškai Tailando rytinę pusę skalauja Andamanų jūra, bet praktiškai ji yra Indijos vandenyno dalis unsure.gif

Long tail boat drives to Phi Phi Don island

Kažkas plaukia atgal į Tonsai prieplauką Phi Phi pagrindinėje saloje. Netrukus tą patį darysiu ir aš…

Snorkelinti prie uodų salos buvo galima iki begalybės, nes matėsi, kad valties savininkas visiškai nestresuoja dėl laiko. Stresuoti dėl jo labiau pradėjau aš, nes 14:30 man jau reikėjo būti su lagaminais prieplaukoje. Tad dar kiek pasikepurnėjau ir grįžau prie valties. Viskas, beliko tik parplaukti į Phi Phi Don centrinę salą. Valtis užsikūrė ir pajudėjom link Tonsai prieplaukos. Plaukdamas aš valties priekyje stovėjau, kad pradžiūčiau ir sau gėrėjausi vaizdais aplinkui galvodamas, kad visgi gyvenimas yra gražus (greeting) Deja, bet parplaukėm ne be nuotykių. Po šiai dienai nežinau, kas ten įvyko, bet jau viskas, įplaukinėjant į Phi Phi Tonsai įlanką, įvyko nesuvokiamas incidentas: mes plaukiame savo valtimi-grabu, o priešais išplaukia su turistais kita valtis. Mes parplaukiam – jie išplaukia. Ir aš, kadangi stoviu valties priekyje, matau, kad valtis statmenai artėja viena į kitą. O plaukiam ant „viso gazo“. Aš galvojau, kad čia kuris nors tuoj pasuks. Bet atstumas mažėja, o kurso nei vienas, nei kitas nekeičia. Ir ką… Buvo BUM!!! mellow.gif Visa laimė, kad spėjau tvirtai įsikabinti prieš pat susidūrimą į valties šonus, nes būčiau taip ir išlėkęs iš jos. Paskutinę minutę maniškis vairininkas pasuko vairą, tai susidaužėm su ta kita valtimi ne statmenai nosimis, bet priekiniais šonais. Tiek garsas, tiek smūgis buvo kaip reikiant. Kas čia buvo? Kodėl taip atsitiko? Kaip gali 2 valtys neprasilenkti tokioje plačioje įlankoje – aš nežinau. (lost3)Gal čia jie taip sąskaitas suvedinėjo, gal nekenčia vienas kito, bet, persiprašau, tiek ta kita valtis buvo su turistais, o ir aš stovėjau savosios valties priekyje. Bet kurso nekeitė nei vienas, nei kitas. O smūgis buvo neblogas. Jei būčiau neįsikabinęs, tai būtų buvęs cirkas, kai aš su savo fotiku perskrisčiau valties bortą ir pliumptelčiau į tą skaidrų mėlyną vandenėlį. O tada tai nežinau, kuo viskas baigtųsi ir ką aš daryčiau. mega_shok.gifFaktas, kad iš to mėmeklio savo už foto aparatą būčiau visus pinigus išsimušęs. O jei neduotų, tai valtį būčiau padegęs arba sukapojęs ir nuskandinęs. Tik manau, kad to nuostolio tokio didelio nebūtų, kaip už tokį grabą. Kitas klausimas – ar laiko būtų viskam neužtekę, nes jau buvo beveik 14 h (evilnod) Aišku, gerai, kas gerai baigėsi, bet aš tikrai nesuprantu, kas čia per nesąmonė buvo. Neišsitekti dviems valtims tokioje plačioje įlankoje? Neįtikėtinai skamba… Gal kas turite savo versijų?

Phi Phi Don, Tonsai pier

Dar kartelį, jau paskutinį, švartuojamės prie Phi Phi prieplaukos. Ak, koks gražus vaizdas…

Žodžiu, parplaukus daviau 2000 bahtų už kelionę, dar bandžiau klausti, kas čia buvo per susidūrimas, o man tas bambukas tik dantis rodo ir sako: „Sorry, sorry“. Reiškias nors vieną anglišką žodį žino. Šaunuolis. Ir tai jau pažanga! (heya4)
Iki kelto išplaukimo buvo likęs pusvalandis, tai dar buvo laiko pasivaikščioti paskutinį kartą po Phi Phi centrinį kaimelį. Nusprendžiau nusipirkti marškinėlius, kurie kainavo nežmoniškus pinigus – net 350 batų arba 8,5 EUR! Visi kiti marškinėliai saloje kainavo po 150-200 THB, bet jie iš esmės buvo vienodi visur, o būtent vienoje parduotuvėje jie buvo tokie, kurių daugiau niekur nebuvo, faini ganėtinai ir atrodė kokybiški. Gal dėl to ir kaina dvigubai didesnė buvo. Ir nenorėjo derėtis. Finale nuleido 30 batų, tai galutinėje sumoje atsiėjo marškinėliai 320 batų. Dzin, buvau patenkintas – bus prisiminimas iš salos.(blowinbubbles)
Grįžus į Sea Shell Hut viešbutį iš po laiptų išsitraukiau savo lagaminus, mostelėjau šeimininkui ir išdardėjau link prieplaukos. Gerai, kai viešbutis buvo 5 min kelio pėstute nuo jos. Pakeliui už 40 batų / 1 EUR nusipirkau Strawberry Fruit Ice Shake, tą gėrimą su ledukais žemuogių skonio. (boi-havinbeverage) Nespėjau įlipt į laivą, kai jį visą išsiurbiau. Pajaučiau, kas man nutiko – tas pusvalandžio plūduriavimas ant vandens taip nusvilino mane, kad wow. Degiau tiesiog ir tapau raudonas kaip ridikas (spiteful)

Phi Phi island Tonsai Pier

Kažkaip liūdna buvo išvykti iš Phi Phi salos… Į priekį šia prieplauka žingsniavau toks kupinas energijos ir geros nuotaikos, o atgal sliūkinau vos kojas vilkdamas

Prieš įlipant į laivą visi gavome po lipduką ant krūtinės, bagažas tvarkingai buvo suneštas ir padėtas, o ir pats laivas nepriminė tos grūdalynės, kuri buvo atplaukiant į Phi Phi iš Krabi. Vidinėje kondicionuojamoje kajutėje ties kiekviena sėdyne buvo net po gelbėjimosi liemenę (į priekį plaukiant išvis nė vienos nemačiau tokios), buvo net 2 televizoriai, per kurį rodė pono Byno maivymusis!!! (laughing_loudly)Pasirodo, kad net Tailande žino apie poną Byną bigsmile.gif Liuks, nepalyginti su tuo košmaru, kuris buvo plaukiant į priekį. Aišku, buvo labai liūdna išvažiuoti iš Phi Phi, bet, kaip jau rašiau, tikrai neverta joje apsistoti 3 naktims. Nebūtų jau ką veikt. Juolab, kad vakarinėje salos pusėje smarkiai temo ir akyse augo kamuoliniai žaibai. Kaip aš sakiau, tai, va, 2 naktis žaibavo, žaibavo vakarais, o šiandien jau darėsi panašu, kad tik žaibais viskas neapsiribos. Labai pasisekė, kad tuos 2 vakarus nelijo. Nes jei lytų, tai nežinau ką tokioje Phi Phi reiktų veikti. Sėdėti viešbutyje arba bare. Kitų variantų paprasčiausiai nėra. (thumsup) O čia perkaitęs Arūnčikas išplaukia iš Tonsai prieplaukos hi.gif:

Žiūrėjau vis į tolstančias Phi Phi uolas ir galvojau, ar dar kada nors čia sugrįšiu. Širdis kužda, kad ne… Ne dėl to, kad nenorėčiau, bet yra dar daug vietų, kur nuvažiuot ir kurias aplankyt. (astonished) Tokiam kaip Bankoke apsilankyti kur kas paprasčiau, kad ir skrendant kur nors toliau į Aziją ar Australiją. Galima gi pasidaryti kelių dienų stop-over’į. Bet į Phi Phi lėktuvai gi neskrenda, čia jau reikia keliaut norint tokį grožį pasiekti. Tam reikia skirti jau daug laiko ir pastangų. Todėl ir manau, kad į šį stebuklą daugiau nebesugrįšiu niekada. (sadu)
Tolstantys Phi Phi salos vaizdai:

Kaip matote, dangus virš Phi Phi darėsi nebejuokingas. Pačiu laiku spėjau išmauti! Tiesa, tas lietaus debesis vėliau pasivijo mus, kaip tik įplaukusius į Phuketo Rasada pagrindinę prieplauką. (thundering)
Pati kelionė laivu iš Phi Phi iki Phuketo truko 2 valandas. Buvau dar kartą (!) maloniai nustebintas, kai laive pradėjo dalinti šaltus, pjaustytus arbūzus. Nemokamai, a la, vaišės įskaičiuotos į bilieto kainą!!! Aš buvau išvis susižavėjęs! Ir klausiau savęs, su kokia barža mes tada plaukėm į priekį? Nes skirtumas buvo kaip diena ir naktis. O man taip visam „degančiam“ tie šalti arbūzai buvo kažkas nerealaus. Po to net kursavau į laivo galą jų dar atsinešti (water_melon)Ir apskritai, laive organizacija buvo nepriekaištinga. Visus apėjo, surinko bilietus, kurie užsisakė iš anksto pervežimo paslaugą iš prieplaukos į viešbutį. Sudėliojo žmones pagal miestelius ir vietas, kad grupė važiuotų daugmaž į tą pačią vietą, po to priskyrė numerius mikriukų, į kuriuos reikės sėsti atplaukus ir kad nereikėtų blaškytis. Vienareikšmiškai – servisas WOW!!! Nenusileidžia net europietiškam (turbūt, pirmą kartą Tailande!). Pagarba. Informacija apie laivą ir jo vykdomus reisus čia (nemokama reklama (wishuluck)):

Boat departing times from Phi Phi to Phuket

Laivo reisų informacija su laikais ir teikiamomis paslaugomis

Atplaukus į prieplauką papuolėm į mėsmalę. Vietiniai vairuotojai kaip skėriai užpuolė kiekvieną lipantį iš laivo. Už rankų tąso, už lagaminų griebia ir siūlosi nuvežti į Pasaulio kraštą. Įdomu, tik kokios kainos. (money) Skaičiau, kad taxi kaina iš Phuketo prieplaukos iki Patongo kainuoja 500-600 batų. Tai sumokėti 150 BHT už pervežimą atrodė visai tvarkingai. Prieš išlipant visiems išdalino lipdukus su numeriais, ant kurių buvo nurodytas mikriuko numeris. Man teko 1-asis, kaip visada. Tik, kad prasiyrus pro minią nieko neradau… Matau, stovi pilki mikriukai su numeriais. Matau numerius nuo 2 iki 7, bet pirmo nematau nors tu ką (bike2) O čia dar lynoti pradėjo ir kuo toliau, tuo smarkiau. O aš blaškausi to pirmo mikriuko ieškodamas. Galiausiai pamačiau iš laivo išlipusias moterėles, tai prie jų prilėkiau ir klausiu – tai kur tas PIRMAS mikriukas? Tai dieve, pasirodo, jis jau buvo beveik beišvažiuojantis, jau ties vartais stovėjo. Bet nevažiavo, nes trūko žmonių, t.y. manęs. Vėl susiduriame su tailandietišku bukumu. Jei jie įsivaizduoja, kad turistas bėgs ieškoti mikriuko ties išvažiavimu iš prieplaukos, o ne ten, kur stovi visi likę mikriukai, tai ką dar galima pridurti? (tap-fingers)

Rain in Phuket island

Lietus Phuketo saloje pylė kaip iš kibiro

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera: kadangi įlipau į jį paskutinis, tai vietą vėl gavau VIP‘inę: priekyje šalia vairuotojo. Nereikėjo grūstis su visais gale. Tai važiavau kaip viršininkas ir stebėjau kaip pila lietus. “Pila“ – dar per švelniai pasakyta. Ten nežinau, varė kaip iš gaisrininkų šlangos (raining) Vanduo upeliais tekėjo gatve, o mikriukas tiesiogine ta žodžio prasme – plaukė. Blyn, vėl pagalvojau apie tai, kaip gerai, kad spėjau iš Phi Phi salos pabėgti pačiu laiku. Važiavome iš prieplaukos iki Patongo beveik valandą. Po to dar kol visus išvežiojo po jų viešbučius… Staiga vėl mikriukas sustojo ir girdžiu vairuotojas sako mano rezervuoto viešbučio pavadinimą: „Summer Breeze“. Pagaliau… Pagaliau pasiekiau savo paskutinį viešbutį kelionėje – 3 žvaigždučių Summer Breeze Hotel Patong viešbutuką, kurio įvertinimai Internete buvo vieni geriausių (aišku, neskaitant tų, kurių paros kaina siekia triženkles sumas). Viešbutį rezervavau per Expedia, nes ten šio viešbučio kaina buvo pati pigiausia ir kainavo vos ne dvigubai pigiau, nei per Booking.com (kaip ir dažniausiai būna, nes Booking viešbučiai yra patys brangiausi). Aišku, dar pritaikiau 10% nuolaidos kodą, tai 2 paros šiame viešbutyje atsiėjo 51,88 GBP arba 34 EUR/žmogui už 2 naktis. Kaip už 17 EUR gyventi pačiame Patongo centre, vos minutė kelio pėstute nuo pagrindinės Patongo gatvės – Bangla Road, tai kaina buvo daugiau nei super. yahoo.gifTiesa, viešbutis turėjo užslėptų „perliukų“: priskirtas kambarys buvo… be langų!!! Įeini ir viskas, sienos, lova, seifas, dušas, bet lango nėra (testwall) Akivaizdu, kad tai buvo padaryta tam, kad kambaryje būtų kaip įmanoma tyliau (kaip jau minėjau, jis buvo visai šalia centrinės naktinių pasilinksminimų gatvės).

Summer Breeze Hotel Phuket

Publika Facebooke audringai reagavo į rastus netikėtumus viešbučio kambaryje 🙂

Dar įdomesnis niuansas buvo ant naktinio staliuko šalia lovos padėti prezervatyvų 2 pokeliai. Kaip sakant, visi supranta, kas Patonge vyksta ir kuo jis pasižymi (thumbup) To dar nebuvau matęs, kad viešbučio kambaryje rastum prezervatyvų ax.gif Iškart skubu nuliūdinti – prezervatyvai buvo ne nemokami, o su priklijuota kaina ant jų (pleasantry)
Išplaukęs iš Phi Phi 14:30, viešbučio kambaryje Patongo centre buvau lygiai 18 h. 2 valandas su trupučiu plaukėm laivu, valandą važiavom mikriuku, na ir keliasdešimt minučių užtruko užsiregistruoti viešbutyje bei gavus kambario raktus nueiti iki kambario. Visuose viešbučiuose Tailande reikia pildyti atvykus tas pačias formas, nurodant iš kur atvažiavai, kur važiuosi, kada į šalį įvažiavai ir pan. Nelabai suprantu to prasmės, nes duomenų teisingumo niekas netikrina. Gali rašyti ten ką tik nori. (bigboss)
Jūs neįsivaizduojat, kaip aš griuvau į lovą įėjęs į kambarį. Manau, visi skaitę šiuos dienoraščius sutiks, kad kelionė buvo sudėliota super intensyvi. O jėgos seko sulig kiekviena diena. verysad.gif Atsigulus norėjosi sau tik gulėti ir niekur neiti. Tas likusias 2 dienas praleisti tingiai besivartant lovoje. Bet čia ne mano charakteriui. Pusvalanduką atsipūtęs turėjau jau eiti toliau. Reikėjo rezervuoti rytojaus dienos turą į Phang Nga Bay, dar vieną nuostabų Tailando gamtos kampelį, kurios garsiausia vieta – James Bond sala, kurioje buvo filmuojamas dar vienas filmas. Šįkart apie Džeimsą Bondą „The Man with the Golden Gun”. Turų pasiūlymų iš Phuketo į šias vietas – daugiau nei pakankamai. book.gif Jų kaina – taipogi skiriasi kelis sykius. Pigiausias turas buvo apie 1800 bahtų žmogui, brangiausi siekė ir 4000 bahtų. Koks skirtumas tarp jų? Na, skirtumai nebuvo labai dideli, skyrėsi komfortas, aplankytų vietų bei sustojimų skaičius ir pan. Ir aš pasirinkau vieną brangiausių turų – už 3500 bahtų arba 312 LTL / 90 EUR žmogui visam dienos paketui. Apie tai vėliau parašius Facebook‘e sulaukiau daug kritikos iš analogišką turą pasiėmusių žmonių.rolleyes.gif

Tours to Phang Nga Bay

Pasirinkimas turų į Phang Nga Bay salyną buvo daugiau nei pakankamas

Vieni sakė, kad mokėjo apie 2000 bahtų už tokį patį turą, kitas „veikėjas“ sakė, kad tokį turą galima susiorganizuoti už 800-1000 bahtų (nieko net panašaus nemačiau tokiomis kainomis, bet nekurie žmonės šneka bileką, bele, kad šnekėt). (slingshot)Na, bet už orą pinigų nemoki. Į turo kainą buvo įskaičiuota: pervežimas nuo viešbučio iki prieplaukos ir parvežimas vakare atgal (tai yra visur), gaivinamieji gėrimai, sultys, nemokami pietūs plaukiojančiame kaime Koh Panyi, švieži vaisiai NEMOKAMAI visos kelionės metu (pigiausiuose turuose to nėra tikrai), plaukimas baidarėmis po Phang Nga salyno lagūnas ir urvus (tai taipogi yra visuose pasiūlymuose, gal tik sustojimų vietos skiriasi), taipogi buvo numatytas ir išsilaipinimas Džeimso Bondo saloje (kai kuriuose turuose pro ją tik praplaukia, į pačią salą neišlipant, kas man netiko). angel_not.gif Pigiausiuose pasiūlymuose tu plauki eiliniais dideliais lėtais laivais. O už 3500 THB plaukimas bus vykdomas su speedboat – greitaeigiu kateriu, į kuriuos aš visada pavydžiai žiūrėdavau dar būdamas Phi Phi salose. Atlekia su vėjeliu, visus per šoną dėdami ir bangas keldami 59.gif Ir po to išlekia atgal. Norėjosi išbandyti tą skriejimą virš bangų tokiu dideliu greičiu (ir kas, beje, nerealiai patiko vėliau). (planeride)Dar vienas pliusas buvo, kad imant pigiausius turus, tu plauki su 30-50 žmonių grupe. O speed boat‘e žmonių kiekis griežtai ribojamas – ne daugiau 15. Vėlgi – tai yra pliusas ir didesnis komfortas. good.gif Visa kelionė yra filmuojama ir fotografuojama profesionalaus (klausimas ant kiek jis profesionalus, aišku) fotografo ir visi norintys galės užsisakyti vėliau video ir foto reportažus iš kelionės. Hehe, tik nebuvo nurodyta to „malonumo“ kaina, kurią rytoj sužinojęs nusprendžiau nepirkti, nors ir labai norėjau photo.gif
Tad summa summarum galiausiai pasirinkau vieną brangesnių pasiūlymų – turą į Phang Nga Bay salų parką su speed-boat‘u. Tai buvo pati brangiausia pramoga Tailande per 16 kelionės dienų – 3500 batų arba 90 EUR už pilną dienos turą su gėrimais, maitinimu ir programa. Leidau sau pasilepinti į kelionės pabaigą. Bėda ta, kad jau grynų pinigų nebeturėjau tokiems malonumams, tai trečią kartą Tailande nuo bankomato nuiminėjau pinigų. Tiesa, šįkart maksimalios pinigų sumos jau neėmiau, nes buvo likusios vos pusantros dienos Tailande (visas rytojus ir pusė šeštadienio), tad pasiėmiau 13,000 batų iš kreditinės, kas viso kainavo 1159.67 LTL arba 335,86 EUR (čia su visais banko mokesčiais ir pan). Kažkaip kuo toliau, tuo pinigų išgryninimas Tailande vis kainavo brangiau ir brangiau. Nes pats pigiausias buvo pirmas pinigų nusiėmimas Bankoke. Čiang Majuje jau kainavo ta pati operacija beveik 8 LTL brangiau, o Phukete išvedus vidurkį gautųsi, kad už tą pačią operaciją būčiau sumokėjęs 12 LTL brangiau (winkinalien) Aišku, tie 8 ar 12 LTL yra neesminės išlaidos tokios grandiozinės kelionės metu, bet aš kai mėgstu statistiką, tai faktas toks ir ne kitoks. (readin)
Grįžęs su pinigais atgal į viešbutį registratūroje paprašiau man suorganizuoti turą. Tai mergaitės saldžiai man šypsodamosis greitai suskambino, sušnekėjo vietine kalba ir sakė, kad viskas – 8:30 ryto manęs atvažiuos pasiimt. Beje, turiu pastebėti, kad tos viešbučio mergikės taip saldžiai su manim bendravo ir į mane žiūrėjo, kad esu 99% įsitikinęs, kad galėjau bet kurią jų parsivesti į kambarį ir padėtus prezervatyvus panaudoti pagal paskirtį blush-anim-cl.gif Aš nežinau kaip yra Patajoje, nes ten nebuvau, bet Patonge, Phukete, tas sekso turizmas, tas visas seksizmas tiesiog liejosi per kraštus. Eini sau, o į tave vietinės mergikės žiūri, laižosi, juokiasi. Tik imk ir tratint, kad nori ir kiek nori devil.gif Gal net ir mokėti nereiktų (ras) Bet turiu pastebėti, kad labai gražių, tokių kaip Bankoke, nemačiau. Visos tailandietės mažos, su tomis „kabėmis“ ant dantų, juodaplaukės, bet veido bruožai man bent buvo šiaip sau. Sako, kad gražesnės būna go-go baruose. Faktas nepatikrintas lotuliukas.gif
Suderinus rytdienos planus dar negalėjau atsipūsti. Nuskubėjau į JungceyLon supermarketą (didžiausią supermarketą Patonge ir visam Phukete). Buvo jis gal už 10 minučių kelio pėstute nuo „Summer Breeze“ viešbučio. Dydis jo tikrai įsūdingas, su fontanais viduje, kino teatrais ir pan. Kadangi iki jo ėjau vis dar lyjant lietui, prie durų apsauginis visus pasitikdavo ir į rankas įduodavo specialų maišelį skėčiui supakuoti (skėtį davė viešbučio paslaugiosios moteriškės), kad neprišlapinti prekybos centre. (rain1)Kažkaip Phukete pirmą kartą pasijutau kaip Europoje. Iš tavęs jau taip naglai niekas pinigų nekaulijo ant kiekvieno kampo, kaip kad likusiame Tailande, jautėsi komfortas, pagarba, dėmesys ir PASLAUGŲ KOKYBĖ (kas itin buvo netikėta). Daug užkietėjusių keliautojų peikia Phuketą, vadina jį antra Palanga, bet persiprašau – jei tiems keliautojams patinka gyventi kartu su šunimis kokiame užkampyje ir vaizduoti baisius turistus, tai čia jų reikalas. Aš visada brėžiau aiškią liniją tarp keliavimo ir bomžavimo. Kažkaip pastebėjau, kad tokie bomžautojai kelionėse labai vaizduoja rimtus keliauninkus ir šalies ekspertus, o visus, kurie sugeba įpirkti bent jau viešbutį su kondicionierium, niekina. Man tai yra juokinga ir nesuprantama. Atrodo, tik keliaudamas kaip bomžas su kuprine ant nugaros ir prisiglausdamas kur papuola tampi tikru keliautoju yu.gif Penas pamąstymui smartass.gif
JungceyLon supermarkete nusipirkau atsigerti (24 BHT – 1.5 L Coca ir 65 BHT – 1 L apelsinų sulčių), ir 350 g vietinio Cavalier (ne Cavaliers) brendžio “fleškutę”, kuri kainavo 199 BHT / 4,92 EUR. Kaip matote, Coca-Cola, Sprite ir kiti gazuoti gaivieji gėrimai Tailande žymiai pigiau, nei pas mus. Sultys kainuoja maždaug tiek pat, bet jų kokybė – žymiai geresnė. Jos ir skanesnės, ir tirštesnės, nepalyginti su pas mus parduotuvėje esančiais Elmenhorster ar Cido birzgalais. Vietinis alkoholis Tailande kainuoja nežymiai daugiau, nei Lietuvoje. Bet jis žiauriai neskanus ir sutraukiantis kaklą. Importinis (a la Absolut, Jack Daniels ir kt.) kainuoja keletą kartų brangiau, tad tikrai apsimoka vežtis iš Lietuvos. Aišku, jei Jūs jį geriate (drinker)
Kol susitvarkiau visus reikalus, atėjo jau ir 21 h vakaro. Grįžau nešinas pirkiniais į viešbutį ir… niekur eiti nebenorėjau jau. (snoring) Pavargęs kaip šuo buvau. Bet negi neišeisi pasidairyti į naktinį Patongą? Kai tiek apie jį prisiklausęs? Per prievartą susipurčiau tuos 350 g “Cavalier” brendžio ir išėjau į miestą pasidairyti. (investigate)Buvo jau po 22 h. Nespėjau nueiti nuo viešbučio nė 100 metrų, kai apturėjau pirmą rimtą konfliktą Tailande su vietiniu, kuris galėjo turėti neįsivaizduojamų pasekmių.
Žodžiu, einu aš sau link Bangla Road, kuri girdisi iš tolo, žmonių jūra eina ta pačia kryptimi, o Tailande, kaip taisyklė, šaligatvių nėra. Visi eina pakraščiu ir visiems gerai. Bidzenu ir aš išdidžiai su fotoaparatu ant kaklo. Kelkraštyje motoroleriai priparkuoti, tai dar tarp jų eidamas turi laviruoti. Einu ir matau iš tolo, kaip vienas vietinis ruošiasi išvažiuoti. Aš artėju link jo, o jis atbuliniu kiek pavažiavęs, “spaudė” ant gazo ir kabino mano Jordan “tapkę”. Prispaudė tapkę prie žemės tuo metu, kai aš koją nuo jos kėliau ir ją nuplėšė man nuo kojos!!! JORDAN tapkę!!! Tai yra įžeidimas aukščiausios kategorijos, didesnis net už Colos buteliuko atėmimą! (tdown) Tapkė nusiplėšė nuo kojos, aš taip su basa viena koja stoviu ir jaučiu, kad TUOJ BUS. Tas vietinis man dantis rodo ir kartoja tą savo „sorry“. Bet šįkart man to nebeužteko. Nafik, ryte vienas vos neužmušė su valtimi, dabar šitas ant kojų važinėja, nors gatvė plati. Kiek galima kentėti tų vietinių išsipisinėjimą? Tai aš taip jį paėmiau ir stūmiau nuo tos Jordan tapkės. Pastūmiau taip, kad jis nuo to savo motorolerio nuvirto. (shame) O tada prasidėjo drama!!! Palikęs ant šono gulintį motorolerį tas pyzdukas (jo ūgis buvo tikrai ne didesnis 160 cm) šoko man į akis kažką rėkdamas savo paukščių kalba. To man buvo jau per daug. (confused-and-angry)Nusiėmiau nuo kaklo foto aparatą, padaviau jį palaikyti ir išėjau į ringą. Buvau pasiruošęs viskam, bet, nu nafik, to betrūksta, kad išnaglėję iki negalėjimo vietiniai dar pradės man ant kojų važinėti! Atsistojau kovine poza, be tapkės, bet man jau buvo dzin. Ir pamojau jam prieiti. Neina, tik rankomis mataruoja rėkdamas baisiausiai. Apie mus pradėjo rinktis žmonės, nes praeiti negali per nuversta ant šono motorolerį. Išsakiau aš jam per tą laiką visus man angliškus žinomus keiksmažodžius, jis man atgal kažką tailandietiškai vapaliojo, ko aš nesupratau visiškai. Galiausiai priėjo rusai ir mane nusitempė sakydami: „Ninada“. Kai mane nusivedinėjo, tas vietinis pamatęs, kad aš apleidžiu arenos vietą, pradėjo vos ne vytis ir kviesti mane išsiaiškinti santykius. (desposearcher)Šūstras tada pasidarė. Dieve, aš kaip šuo veržiausi pas jį, bet rusai neleido. Vis sakė, kad „ninada“. Nežinau, gerai čia ar blogai, kad aš jam neįvairavau į nosi, bet manau, kad reikėjo. (strong) Gal būtų pradėjęs turistus gerbt. Nes vieša paslaptis, kad tailandiečiams turistai yra „farangai“ (net specialus žodis jiems apibūdinti yra), kurie yra nieko neverti (nors iš tų farangų pinigų jie gyvena). Nu blin, net dabar rašau ir kraujas kaista. Reikėjo jį pamokyti, oi kaip reikėjo… Nors kaip vėliau Facebook‘e pas mane ant sienos diskutavom, tai, tipo, jei aš jį pradėčiau mušt, prisijungtų vietiniai, nes jie vienas kitą gina ir pan., ir man būtų baigęsi blogai. Nežinau, gal… Bet gal tada prie manęs tie rusai būtų prisijungę ir prasidėtų gatvių mūšiai? tongue.gif Ir galų gale, kokios čia būtų muštynės? Duočiau porą pliauskų snukin ir gulėtų, juo labiau, kad svorio, ūgio ir visos kitos įmanomos kategorijos buvo tikrai ne jo naudai. Viskas. Apsisuki ir nueini palikęs gulintį. Aišku, čia galima filosofuot iki negalėjimo, bet jau viskas – po mūšio kumščiais nemosuojama, bet faktas yra kaip blynas. Jaučiasi nebaudžiami ir nepaliečiami ten tie vietiniai. Užvažiuoja ant kojos, nuplėšia tapkę ir jiems atrodo, kad čia pofik. Pasakai „Sorry“ ir važiuoji toliau? Na jau ne…
Po šio įvykio kažkaip dingo nuotaika džiaugtis naktiniu Patong‘o gyvenimu, kuris klestėte klestėjo. (music00) Atėjus pagaliau į Bangla Road, centrinės Patongo gatvės, ant kiekvieno kampo kvietė pasižiūrėti garsiųjų Tailando ping-pong‘o šou, kurio metu moterys su savo vaginomis rūko cigaretes, žaidžia stalo tenisą arba pjausto obuolius! Taip, taip, pasakojo, kad „ten“ įsikiša britvą ir pjausto thumbup.gif Tikrai norėjau pamatyti tokį vaizdą, bet man labai įtartinai atrodė tie kvietimai „for free“. Kaip rytoj paaiškės – ne be reikalo. Nes tie Ping-Pong šou vyksta ant kiekvieno kampo, tie „vadybininkai“ kviečia užeiti ir aiškina, kad įėjimas nemokamas. Nepatiks – gali išeiti, bet nereikia tikėt tuo, kas yra pasakojama. Aišku, būčiau buvęs su daugiau chebros, kokie 3-4 bachūriukai, tai laisvai būtų galima užeit, o po to, iškilus klausimams, sakyti, kad: „Ko Jūs norite nuo mūsų, sakėte, gi, kad viskas nemokamai, for free“. O dabar… (yoohoo)

Bangla Road, Patong

Štai ir garsioji Patongo širdis – Bangla Road, kurioje vyksta protu nesuvokiami dalykai 🙂

Bangla Road vaizdelis buvo nerealus. (partydance) Visur muzika, seksas, merginos su apatiniais ar vos pridengtais užpakaliukais kviečiančius užeiti į go-go barus, judesys toks, kad vos spėji galvą sukioti norėdamas viską pamatyti. wub.gif O dar kai esi aukštas, vos ne visa galva didesnis už visus kitus, tai pasiūlymų ir kvietimu susilauki dar daugiau. Bėda tik tame, kad tikrai simpatiškų tajų mergyčių nebuvo arba aš nemačiau. Viena kita gražesnė buvo, bet tik tiek, kad gražesnė. O jei jau eit, tai su tokia, kuri verta grieko, o ne su bet kokia eiline iš gatvės… (boast)
Beeidamas užmačiau McDonalds reklamą, tai kojos pačios ten nuvedė. Nusipirkau savo tradicinį rinkinuką: 2 vnt cheesburger‘ių po 82 THB už vnt ir didelį pakutį free bulvyčių už 120 BHT. Kaip matote, kainos vos ne dvigubai didesnės nei Lietuvoje mastau.gifTad pigu valgyti McDonalds‘e Tailande tikrai nėra. (candy)
Užvalgęs užsimaniau miego ir spjovęs į visas linksmybes grįžau į viešbutį miegoti. Vienas vakaras iš dviejų Patonge buvo prarastas. Nebuvo nei nuotaikos, nei jėgų linksmintis šįvakar. Visas viltis ir malonumą atidėjau kitam, penktadienio, vakarui. Paskutiniam vakarui Tailande (yawnin)

Advertisements

46 responses to “Thailand 2014 November – XV dalis [Pirmasis snorkelinimas]

 1. Nuogas Šėtonas atrodo kaip kos senovės romėnų išminčius 😀
  Ką darei su tapke? Basas vaikščiojai?

  Like

  • Senoves Romenu isminciai buna rimti, o ne issisiepe 😀
   O del tapkes, tai ji suplyso tik per ta limpanti sujungima 😀 Ta prasme vel ja uzsiklijuoji ir toliau gali eit 🙂 Nebuvo ji sugadinta nepataisomai. Mane tik papiktino vietiniu naglumas. Gyvena is turistu, puse Tailando ekonomikos pastatyta ant turizmo, bet patys vietiniai is tu turistu issidirbineja kaip tik gali. Aisku, ne visi, bet tikrai ir ne vienetai. Gi sakau, net pravardes sugalvoje turistams – farangai… Jei ne tie farangai, tai tie tajai vazinetu ne su motoroleriais, o su sukiuzusiais dviraciais ir gyventu bambukinese pasiurese. Hrrrr… Dar dabar pyktis ima 🙂

   Like

  • Na, kadangi Eurobasket pagaliau baigėsi, tai, manau, greit užbaigsiu įspūdžius apie Tailandą, nes realiai liko vos 2 dalys. Po to bus galima pradėti naująjį pasakojimų ciklą apie Indoneziją ir joje lakstančius nuodingus komodo varanus 🙂

   Like

 2. Labai gerai. Tik nujaučiu, kad nespėsi aprašyti savo kelionės po Indoneziją iki naujos kelionės:)

  Like

  • Čia faktas, bet bent jau pradėti būtų gerai 🙂 Nors spėju, kad apie Indoneziją nebus taip įdomu skaityt. Nes ten emocijos lyginant su Tailandu ar Kambodža buvo kur kas mažesnės 🙂

   Like

 3. aš tai kažkaip gal norėčiau keletos foto iš paprastų gatvių, o ne tik turistinių objektų, kad perteikti tą natūralią aplinką labiau 🙂

  Like

 4. Labai įdomu buvo paskaityti, bet labiausiai laukiu kelionių į Braziliją aprašymo. Turbūt iki savo kelionės nesulauksiu 😦

  Like

  • Turiu keletą klausimų:
   1. Kada Jūsų kelionė į Braziliją? Gal skrisit pasinaudoję vienu iš http://www.pigusbilietai.lt pasiūlymų? Nes mes net 5-iese nusipirkom bilietus į Braziliją ten kovo mėnesiui 🙂 Nereali kaina buvo 🙂
   2. Kaip aptikot šį mano dienoraštį? 🙂

   Like

 5. Taip taip kovą 🙂 Per Holiday pirates radau ir per pigus bilietai mačiau. Dienoraštį radau SM, o niką jau esu įsidėmėjus iš Makaliaus diskusijų.

  Like

  • Geras! 🙂 Visgi tas Setonas slapyvardis isimena zmonems. Heh 🙂 Siaip del dienorascio, tai drasiai galiu pasakyti, kad jo iki kovo nebus. Duok dieve iki kovo pabaigti Tailanda (manau, 100% bus pabaigta) ir sukelti visa Indonezija. Brazilijai neliks laiko 😦

   Like

  • Na, mes tryse skrisime su Turkish Airlines is Romos i San Paula. Isskrendam kovo 11 diena, kovo 12 diena bunam San Paule, is kurio, greiciausiai, iskart ta pacia diena skrisim i RIO (keliones planas dar deliojamas). O isskrendam i Europa kovo 27 diena… Siaip galejau pirkti kovo 28 dienai skrydi, koks skirtumas, bet kazkaip meciau moneta ir ji parode, kad buti Brazilijoj diena trumpiau 🙂
   Likusi kompanijos dalis skris TAM Airlines is Milano tiesiai i Rio de Zaneira. Ten planuojam visi ir susitikti bei testi kelione po Brazilija kartu. Kaip jau minejau, keliones planas deliojamas. As jau kaip buves Brazilijoj 2 kartus, tai i tas pacias vietas jau nelabai noreciau lekti. Bet visi pasitiki manim. Sake, kaip sudeliosi, taip bus gerai. Tai, va, sedziu ir delioju… Faktas vienas – as sau prisiekes esu, kad kiek kartu busiu Brazilijoj, tiek kartu skrisiu prie Iguazzu kriokliu. Ir si savo pazada ispildysiu – tai graziausia vieta Zemeje, kurioje as esu buves kol kas. Na, ir reikes dar RIO pabut kokias 3 dienas. O visa kita, jau fantazijos reikalas. Galvoju apie Amazone, Manaus, Salvadora arba Lencois Marahenses smelynus aplankyt… Na, bet viskas kol kas planu lygyje.
   O pacios kokios keliones datos? Keliese skrendat? Kiek busit? Kokie tikslai Brazilijoje?

   Like

   • Mes tai dviese, kaip visada. Per Milaną tiesiai į Manaus, o namo iš Rio. Iguazu būtinai lankysim ir Ilha Grande planuojam kelias dieneles, skaičiau lyg buvai, ar patiko?

    Like

   • Ooo, tai smagi kelionė nusimato. Kada išskrendat? Beje, dėl Manaus – kovo mėnesį ten liūčių pikas. Nebaisu? Aš jau susikontaktavau su vietiniais, kurie turus po Amazonę daro, tai jie man visi tą patį sako: “Lietaus tikrai gausite, bet ne tiek, kad nebūtų galima daryti turo po upę. Bus ir saulėtų valandų”. Aišku, jiems svarbūs pinigai, tai aklai tikėti nesinori…
    Aš Ilha Grande nebuvau. Buvau Paraty, netoli Ilha Grande. Tai Paraty labai patiko. Kaip tik video pas save FB buvau įkėles apie atrakcijas tropiniuose miškuose aplink Paraty, kai gali nuo akmenų tiesiog ant užpakalio čiuožti žemyn į baseiną ir pan. Smagu 🙂

    Like

 6. Seniai nesu skaičius kažko įdomesnio :))). Super, labai patinka dėstymas, visur minimos kainos, ne vienoje vietoje prunkštelėjau iš juoko :). Labai lauksiu kitų pasakojimų 🙂

  Like

  • Labas 🙂 Dekui uz komplimentus. Tai tikrai skatina dar labiau rasyti ir pasakoti 🙂 Turiu tradicini klausima – kaip aptikot sia dar maza svetaine? 🙂 Ir kas buvo juokingiausia? 😀 Siaip naujausia dienorascio dalis jau parasyta. Dabar vel – reikia sudeliot viska, nuotraukas ikelt, video apdirbt. Uztruks siek tiek laiko, bet, speju, kita savaite jau pasirodys i savaites pabaiga 🙂 Va, spalio 1 diena bandysim ja paleisti 😀

   Like

   • Laba :). Esu tave sutikusi kartą prieš porą metų gyvame eteryje (pasimatymas :))) ). Benaršant FB radau pigusbilietai.lt (beje, irgi gėris) svetainę, o per ją – ir šį blogą. Ir žiū, matyti žmonės :D.
    Negaliu pasakyti, kas buvo juokingiausia :). Pats rašymo stilius yra tiesus, humoristinis ir toks limpantis, skaitosi su šypsena :). Daug ir nuoširdaus darbo įdedi į reportažus, taip ir toliau 🙂

    Like

   • Pasimatymas??? :O Va, čia tai bent 🙂 Bėda ta, kad aš jokios Liukos nepažįstu. Tai ku dabar daryt? 🙂
    Na, bet kokiu atveju, dėkui už palaikymą, stengsiuos plėsti šį blogą 🙂 Kaip jau minėjau, nauja dalis planuoja išvysti šviesą spalio 1-2 dienomis 🙂 Tikiuosi, užsuksit, perskaitysit, pakomentuosit 😀

    Like

   • Nereikia nieko daryti :)). Aš Liuka tiek, kiek tu Setonas :D.
    Man tik toks klausimas vis kyla skaitant. Realiai nuo tavo šios kelionės praėjo daug laiko, bet viską rašai visuomet labai smulkiai. Jau skaičiau, kodėl taip “gerai” prisimeni kainas. Bet yra ir daug kitokių smulkybių – smulkiai aprašytos situacijos ir jose užplūdusios emocijos, sutiktų žmonių aprašymai, smulkūs aplinkos, joje esančių daiktų aprašymai. Ar tu visiškai viską aplink fotografuoji ir taip vėliau sudėlioji pasakojimą ar tiesiog turi labai puikią atmintį :D? Po mano paskutinės kelionės į vieną iš Europos šalių tepraėjo pora savaičių. Tai be nuotraukų aš GAL sugebėčiau pasakyti, kur kasdien buvau, žiūrint nuotraukas, galėčiau pasakyti kažką daugiau, bet po kelių mėnesių mano pasakojimas ir su nuotraukų pagalba jau būtų toks labai neplatus 😀

    Like

   • O tai bent vardą gal sužinoti galima? Nes aš labai susiintrigavęs dabar 🙂 Buvom gyvai susimatę, bet tu mane žinai, o aš – ne 🙂 Taip negali būti 🙂
    Na, dėl kainų, tai manęs jau ne kartą klausė, kaip aš jas prisimenu. To paslaptis – Android programėlė “Travel Expenses”. Tik reikia netingėti kelionės metu ją pildyti 🙂 Praverčia 🙂 O dėl kitų smulkmenų, tai vėlgi esi teisi – aš daug fotografuoju, filmuoju, tai padeda labai greitai atgaivinti įspūdžius ir emocijas 🙂 Ir kokioje Europos šalyje lankeisi čia paskutiniu metu? 🙂 Kur įspūdžiai, komentarai ir nuotraukos, aaaa? 😀

    Like

 7. Dėl Amazonės tai tripadvisor skaičiau visokiausių atsiliepimų, bus kaip bus, gal neprigersim 🙂 Kiti giria, kad priplaukti į nepasiekiamas, kol nebūna vanduo pakilęs, vietas galima ir gyvūnų daugiau pamatyti. Matysim, kaip čia gausis, bet būtinai ten norim. Išvykstam kovo 11.

  Like

  • Hehe, geras 🙂 Kovo 11 – masine lietuviu kelioniu i Pietu Amerika starto diena 😀 O del Amazones, tai, speju, ir as ten patrauksiu. Renkuosi tarp Amazones ir Pantanalio. Pantanalyje gyvunijos siaip daugiau nei Amazoneje, bet as Pantanalyje jau buves, tai… 🙂

   Like

 8. Arūnai, galėtum jau reklamą sukt tom sasyskom, kurias po pasaulį vežiojies. Toks ištikimas vartotojas turbūt neliktų gamintojo nepaskatintas, jei ne pinigais, tai gal sasyskom 🙂 Tik gal į Australiją jų neimk, žiaurios baudos 🙂 O dėl Brazilijos norėjau paklausti per kur jūs perkat vidinius skrydžius?

  Like

  • Galėčiau būti sasyskų reklaminiu veidu? 😀 Šiaip idėja nebloga, gal norėtum tapti mano vadybininke? 🙂 O dėl Australijos, tai labai gerą temą užvedei. Skaičiau apie tas baudas, bet, blin, iš kur jie žinos, kad aš jas vežuosi??? Teoriškai ir į Braziliją negalima jokių mėsos produktų įsivežti, jokių pieno produktų, jokių sūrių, riešutų ir sėklų ir t.t. 🙂 Abu kartus važiavau, abu kartus prasivežiau visų minėtų produktų. Ir nieko nebuvo. Gal panašiai bus ir su Australija?
   Dėl Brazilijos, tai kaip tik užvakar diskutavom tryse susėdę, kad vidiniai skrydžiai nerealiai pabrango lyginant su 2012 metais… 😦 Galima sakyti, be 100 EUR niekur nenuskrisi. Jei norėsi aplankyti 4 taškus per 2 savaites, tai reikės minimum 4 skrydžių arba 400 EUR. Ir net airpass nepadeda, nes jų kaina kosminė išvis. Teks arba pirkt, arba tik Rio de Žaneire sėdėt ir jo apylinkes apvažinėt (Paraty, Ilha Grande, Sao Paulo, Ubatuba ir pan) su autobusais, nes jie tai pigūs. Aš prieš tai visus kartus skraidžiau su TAM Airlines, nes jų skrydžių daugiausiai ir kaina, dažniausiai, būna pigiausia. GOL ar AZUL brangesni daugeliu atvejų. Deja… :/

   Like

   • Jo jo reklaminiu veidu :D, padaryk fotkių, nufilmuok kaip valgai Amazonėj ar Iguazu sasyskas su gamintojo brendu ir nusiųsk pasiūlymą, nemanau, kad vadybininko reikia šiuo atveju, Va jei užkibs, gal nepamirši kas paskatino tą padaryt 🙂 Juk pabandymas nieko nekainuoja 🙂 O Australijos muitinė žiauri, kiek teko per TV matyt ar atsiliepimų girdėt, užuos šuniukai tavo sasyskas ir vsio, mačiau kaip už bananą 500 dolcų baudą skyrė. Bet žinios ne iš asmeninės praktikos, gal būna ir kitaip, nors, kitą vertus, nei apie vienos šalies muitinę to girdėt neteko. Apie Braziliją-mums reikia skrydžio iš Manaus į Iguazu, plešia TAM 300 eurų už du ir laikai nelabai tinka, norėjom skrist iškart po turo, bet reiks panašu nakvynės dar vienos 😦 Ir dar vieno skrydžio į Rio reiks arba gal su autobusu reiks trenktis, dar nesidomėjau šiuo reikalu. Du vidiniai brangiau, nei tarptautiniai matyt gausis.

    Like

   • Jau nuotraukų su valgomomis Brazilijoje sasyskomis yra iš ankstesnių kelionių. Va, vienas pavyzdys atkapstytas iš Facebooko gelmių:

    Dėl Australijos muitinės, tai aš galvos nesukau išvis. Galvojau, kad bus taip pat, kaip ir Brazilijoj. Teoriškai negalima, praktiškai – gali vežti viską, ko tik nori. Nežinau, dar likę pusantro mėnesio, tai reikės pamąstyti kaip ir ką. Gal sasyskas vežtis rankiniam bagaže tada reikės. Nes atskridus rankinio bagažo gi niekas neskanuoja 🙂
    Pasižiūrėjau, tai su TAM iš Rio į Manaus kainuoja 120 EUR. Iš San Paulo 115 EUR. Su Azul kainuoja 10 EUR pigiau, bet kelionės trukmė vos ne dvigubai ilgesnė ir su 2 tarpiniais sustojimais, tai nemanau, kad apsimoka čia taupyt tuos 10 EUR. Apskritai, tai tų pabrangusių skrydžių pagrindinė priežastis – dolerio pabrangimas. Nes aš kai skridau 2012 metais, tai bilietas, tarkim, iš Rio de Žaneiro prie krioklių kainavo 120 USD, kas tuo metu buvo ~85 EUR. Dabar kainos smarkiai pabrango, o ir doleris ne 2,4 LTL kainuoja… Pasikartosiu – baisu pasidaro, kai pradedi Brazilijoje skrydžius žiūrėti 😦 Mano žiniomis, tiesioginio autobuso iš Iguazu į Manaus nėra. Reiktų važiuoti su tarpiniais persėdimais Campo Grande ir t.t. Visa kelionė užtruktų 4 dienas 🙂 Tai geriau jau skristi 🙂 Vienareikšmiškai. Kad ir kaip brangiai tai kainuotų.

    Like

 9. Nu dar ir duona prie reklamos tiktų 😀 Kaip tik tą bananą, kur minėjau, rado rankiniam, seniukai pamiršo lėktuve suvalgyti 😦 ir jokie paaiškinimai nepadėjo, nubaudė vargšiukus skaudžiai. Galėtum I dalį Brazilijos parašyti, tada ir plepėti ten būtų patogiau, čia nesinori tokio gero aprašymo apieTailandą teršti plepalais ne į temą. Iš Manaus net be kalbos tik skrydis, apie autiką užsiminiau iš Iguazu į Rio kaip variantą (turbūt yra, nesu dar žiūrėjus).

  Like

  • Taip, is TAM pirkdavau tiesiogiai. Apie kaupiamus taskus komentaras vienas – ju nepanaudosi 🙂 Kas is ju? AirAsia taipogi taskus duoda, bet kad nors kazkokios naudos is ju turetum, tai, turbut, reikia kokius 20-30 skrydziu apturet. Nuo keleto skrydziu is ju naudos kaip is ozio pieno 🙂
   Hmn, o jei banana rado rankiniame bagaze (tik neisivaizduoju kaip ji ten rado, gi niekas neskanuoja tasiu atskridus), tai idomiai… Na, bet siaip ar taip, as maisto tikrai vesiuos. Ziuresim, kuo viskas baigsis.
   Del Brazilijos pirmos keliones aprasymo, tai zinai kiek laiko visu 2 savaiciu aprasymas uzimtu? 🙂 Nors, aisku, galima glaustai rasyt, juo labiau ir atmintis gali slubuoti apie 3 metu senumo ivykius 😀 Nors kai nuotrauku tukstanciai, tai greit ta atminti atgaivint pavyktu 🙂
   Dėl autobuso iš Iguazzu į Rio, čia variantas, bet kelionės trukmė 23 valandos… Kaina 220 BRL arba 50 EUR. Dvigubai pigiau, nei lektuvu, bet as del 50 EUR sutaupymo, tai neismesciau paros laiko is savo trumpos viesnages Brazilijoje. Geriau skrisciau :/

   Like

 10. Turėjau omeny vieną dalį Brazilijos, kad aprašytum, ne vieną kelionę, nors visa kelionė aprašyta būtu nuostabu 😀 Vieną skrydį vidinį nuspirkau, verkia mano piniginė 😦 Autobusas atkrenta, gaila laiko tiek važiuot. Gal parekomenduotum nakvynės vietą Argentinos pusėje prie krioklių?

  Like

  • Ai, vieną dalį… 😀 Na, pradžiai Tailandą reikia pabaigt, o tada galvot 🙂 Kokį skrydį pirkot? Kiek kainavo? Jei ne paslaptis? Šiaip sutinku, labai skaudu mokėti už vidinius skrydžius vos ne tokias pačias sumas, kurias sumoki už transatlantinius skrydžius iš Europos. Bet toks gyvenimas 😦 Galiu paguost, kad skrydžio metu gausite nemokamai atsigert ir sausainukų pagraužt 😀
   Dėl nakvynės vietos, tai pirmąjį kartą kai važiavau, nakvodavau Brazilijoj ir kas rytą (nors buvo tik 2 rytai) kirsdavau Argentinos sieną su vietiniu autobusu pervažiavimui sugaišdamas vos ne valandą laiko į vieną pusę. Todėl antrą kartą važiuodamas buvau gudresnis ir iškart bookinau viešbutį Puerto Iguazu miestelyje Argentinoje, kad neišmetinėt taip tos valandos kvailai. Išsirinkau pigų, visai šalia stoties esantį hostelį su labai gerais įvertinimais. Prisipažįstu – dabar net patikrinau ar jis veikia, pasirodo veikia!!! Praėjo 3 metai, o jis vis dar gyvas… Jo pavadinimas –
   Mango Tree Hostel Bar. Bet… Na, nežinau, ką gero apie jį galėčiau pasakyt. Aš nesuprantu, kaip jis turi tokius aukštus įvertinimus. Tiek tada, tiek dabar. Man labiausiai pikta buvo, kai jie skelbiasi apie nemokamus pusryčius. Kaip šiandien atsimenu – nueinu pirmą rytą pusryčiaut ir nesuprantu – ar dar virtuvėlėj stalas neparuoštas, ar kas čia vyksta, bet seniau ten gyvenantys mane nuramino: “Taip, taip, čia tokie pusryčiai”. Aš buvau apšalęs… Vanduo, 2 rūšių nerealiai praskiestos sultys (kad net skonio beveik nėra) ir… džemas. Aš dar paklausiau registratūroj, su kuo tą džemą valgyti. Sako: “Už kampo yra parduotuvė, gali batono nusipirkti, jei reikia”. Tai vadinama pusryčiais??? Po to baseinas… Dieve, koks jis buvo purvinas ir baisus. Aš net nesiryžau į jį lipt. Viskas aptrupėję, kliba, bet prie registratūros buvo senas prieštvaninis kompiuteris bendram naudojimui. Tai, pamenu, pajungiau fotiką, kad persikelt nuotraukas iš fotiko į USB. O ten USB 1 jungtis, kaip spėju, buvo. Nes nuotraukas kopijavo į USB man DVI VALANDAS. Man jau net užkniso sėdėt prie jo ir laukt. Tai nusnaudžiau galvą padėjęs, pakeliu – dar 40 min liko… Tai nežinau. Spręskit 🙂 Man taipogi reikės viešbučio Puerto Iguazu vėl 2 naktims, bet į šį aš grįžti nesiruošiu. Nors negaliu patikėti, kaip jį giria triadvisor pvz… Ir yra net 9 vietoj: #9 of 108 Specialty Lodging in Puerto Iguazu . “Hospitality like hell” pakeisčiau į “Breakfast and interior like hell”

   Like

 11. Hehe, radau nuotrauką su pusryčių stalu!!! Šaunuolis, nepatingėjau nufotkinti! 🙂 Taigi, Jūsų dėmesiui Mango Tree Hostel Bar Argentinoje nemokamų pusryčių stalas:

  P.S. Atsiprašau, pamiršau paminėti apie pusžalius apelsinus, nuskintus nuo šalia pat augančių medžių 🙂

  Like

   • Na, bet jo vieta – superinė. Iki stoties – 3 minutės pėstute. O iš stoties važiuoji tiesiai prie krioklių 🙂 Tai – vienintelis viešbučio arba tiksliau – hostelio privalumas. Nors gal per 3 metus kas nors pasikeitė į gerą? Tik nenorėčiau tuo tikėt…
    Beje, o kaip vyksit iki Manaus iš Rio?

    Like

  • Su autobusu. Yra net naktinių autobusų į Paraty. Kelionės trukmė – 5 valandos. Pamenu, iš Paraty atgal į Rio išvažinėjau 2:30 h nakties. Tai sėdėjau Paraty kabake ir laukiau tos 2:30 nakties… O laikas taip lėtai slinko… 🙂 Bet užtat autobuse tik atsisėdau ir nulūžau. Atsikėliau jau Rio de Žaneiro stotyje truputuką po 7 ryto 🙂

   Like

 12. Už savaitės ir mūsų laukia kelionė į Tailandą 🙂 visas blogas perskaitytas.. ir idėjų prisigaudėm ir patarimų gavom 🙂 būtų labai smagu dar bent dalį spėti pračekint :))) (jei bus įkelta)

  Like

  • Labai džiaugiuos, kad dar keliems žmonėms padėjo mano pasakojimai 🙂 Galiu pasiteiraut tradicinio klausimo – kaip aptikot mano šį blogą? 🙂 Ir koks Jūsų kelionės po Tailandą planas? Kiek dienų būsit? Dėl naujos dalies, tai tikrai iki penktadienio bus nauja dalis įkelta. Pažadu 🙂

   Like

   • Visos interneto platybės buvo naršomos, visi straipsniai, forumai su žodžiu “Tailandas” :))) tai kur konkrečiai radom tikrai nepamenu.. Skrendam 16-ai dienų, iš Rygos per Kijevą :)) truputį neramu.. O planas: Bankokas (2 naktys)-Krabi (2 naktys)-Phi Phi (2 naktys)-Phuketas (3 naktys)-Koh Samui (5 naktys).. Matau jau ir nauja dalis įkelta, bėgu skaityti 🙂 Nors į Phang Nga neplanuojame vykti 🙂 beeeeet, gal pasikeis nuomonė

    Like

 13. Sveikas, klausimelis dėl privačių turų ir pavirsutinio nardymo. Ar jie duoda visą reikalingą įrangą? Ar geriau savo turėti?mąstau ar pirkti ir vežtis savo.

  Like

  • Laba diena 🙂 Taip, turuose suteikiama visa reikalinga įranga. Savo vežtis tikrai nereikia. Na, nebent esate labai pedantiška ir nenorėsite dėtis jau kažkieno burnoje laikyto kvėpavimo vamzdelio. Bet aš kadangi paprastas, tai tokie dalykai man problemų nesudarė 🙂 Išsiskalauji tą vamzdelį, nuplauni buteliuku vandens ir pirmyn 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s