Thailand 2014 November – XVII dalis [Kelionės pabaiga ir statistika]

Kodėl viskas, kas miela ir gražu, taip greitai baigiasi? Kas atsakys į šį retorinį klausimą? (cry) Panašių minčių kankinamas kėliausi 3 h nakties Patongo mieste Pukete. Rodės, kad visai buvau nemiegojęs, o galva plyšo nuo tailandietiško romo. (sillyme)Bet dejuoti nebuvo kada. Turėjau pusvalandį laiko susikrauti visus daiktus, kurie bilekaip išmėtyti buvo po kambarį. Rinkau, grūdau viską į lagaminą ir į kuprinę, sukausi kaip vijurkas. Kad tik ko nepamiršt ir nepalikt. Galiausiai viskas buvo surinkta, sudėta ir uždaryta. Buvo galima ramiai išeiti pro kambario duris ir oficialiai atsisveikinti su Patongu, kurio taip normaliai ir nepamačiau. (byee)
Taksi turėjo atvažiuoti manęs pasiimti 3:45 h ryto nuo viešbučio. Pasiskaičiavau, kad idealiai turėčiau suspėti į savo rytinį AirAsia skrydį. Iš Patongo į Puketo tarptautinį oro uostą kelio atstumas – 40 km, kurį užtrunka nuvažiuoti nepilną valandą. Skrydį buvau pasirinkęs patį anksčiausią, nors dar Lietuvoje pirkdamas svarsčiau, kurį variantą rinktis – ar skrydį iš Puketo į Bankoką 6 h ryto, ar 7 h ryto. (think00)Skrydžio trukmė 1:15 h, tai leisčiausi Bankoke arba 7:15 ryto, arba 8:15 ryto. Žinoma, AirAsia leidžiasi Don Mueang oro uoste, iš kurio man dar reiktų pervažiuoti į tarptautinį Suvarnabhumi oro uostą. Buvau pasiruošęs informaciją, kad tarp šių 2 oro uostų kursuoja nemokamas autobusas, o kelionė trunka nepilną valandą. Lufthansa skrydis iš Bankoko į Frankfurtą buvo numatytas 12:25 h dienos. Tai laiko turėjau į valias. (coolness) Galėjau laisviausiai rinktis skrydį 7 ryto, tikrai būčiau ramiausiai spėjęs. Na, bet norėjosi daugiau užtikrintumo, man jau užteko pavėluoti į skrydį (visa laimė – vidinį) Rio de Žaneire, tai tokio „malonumo“ nelinkiu niekam (extrawink)
Kaip ir buvo susitarta, 3:45 h ryto išėjau į viešbučio vestibiulį laukti taksi. Jis tradiciškai vėlavo (confused-and-angry)Bet buvo puiki proga jo belaukiant stebėti 4 ryto grįžtančius turistus iš po audringos nakties Bangla Road. Vieni eidavo vienas kitą prilaikydami, kiti grįždavo normaliai, tvirtu žingsniu. (drunkard) Su motoroleriais pro šalį birbė ir vietinės tailandietės, kurioms nepavyko šiąnakt susirasti farangų, su kuriais rytą sutiktų jų viešbučio kambaryje. (partydance)Dėmesį patraukė netradicinis variantas – pro šalį ėjo aukštas, sportiškas baltai apsirengęs šviesus bachūriukas, o šalia jo tipeno ant aukštų kablų go-go šokėja iš baro. Dar visa išsipuošusi, su blizgančiais drabužėliais, vos dengiančiais jos grožybes. (bum)Bet reikia pripažinti, tikrai graži buvo. Žinant Tailando politiką, tokios go-go šokėjos iš barų būna pačios brangiausios, nes jas pasiimant į viešbutį, reikia sumokėti barui dar baudą, kad iš darbo vietos pasiimi jų darbuotoją Plius dar, žinoma, eina mokestis ir pačiai šokėjai už būsimą darbą lovoje Tai tik mano samprotavimai, bet panašu, kad šis bachūriukas buvo patyręs Tailando sekso reikalų žinovas. Iš ko sprendžiu?
A. Buvo blaivas
B. Tailandietė buvo tikrai išskirtinai graži, aukšta ir liekna bigsmile.gif
C. Vedėsi ją į viešbutį jau pasibaigus barų darbo laikui (nereikia papildomai mokėti barui, kuris jau būna užsidaręs)
D. Sakoma, kad paryčiais tokių mergaičių kainos krenta dvigubai palyginus su kainomis vakarui prasidedant

Besidairant prie manęs sustojo motoroleris su 3 vietinėm mergaitėm, ryškiai kažkokio baro ar klubo darbuotojom, nes visos buvo vienodai apsirengę. Ir pradėjo man visokius ženklus siųsti. blush-anim-cl.gif Gal galvojo, kad išėjau iš viešbučio mergaičių parsivest, kad būtų linksmiau likusią nakties dalį miegoti? devil.gif Na, persiprašau, bet tikrai nė vienos iš jų nebūčiau vedęsis. Gal yra kitų nuomonių? angel_not.gif

Linkėjimai visiems nuo tajų merginų

Jūs tik pažiūrėkit, kaip jos saldžiai šypsosi tikėdamosis, kad vieną jų pasikviesiu pas save

Teko šias gražuoles nuliūdint. Nes mane domino tikrai ne jos šiuo momentu. (sadu) Pradėjau truputuką stresuot, nes eilinį sykį vairuotojas vėlavo. Aš jau keletą kartų spėjau nueiti iki registratūros paklausti, kame reikalas. Jos man tik šypsosi ir sako, kad viskas bus gerai, vairuotojas tuojau atvažiuos. (pocketwatch)Hrrrr… Aš vis skaičiavau: iki oro uosto važiuoti valandą laiko, lėktuvas kylą 6 ryto, vartai užsidaro 5:30. Na, dar teoriškai spėju… Galiausiai apie 4 ryto ir pavėlavęs 15 minučių atvažiavo kažkokia tamsi mašina tamsintais stiklais ir be jokių taksi ženklų. Paaiškėjo, kad šis žmogelis ir nuveš iki oro uosto. (thumsup) Okay, sumečiau lagaminus į bagažinę, atsisėdau ir… užmigau. Prabudau jau prie pat oro uosto. (snoring) Iki jo atvažiavom per 40 minučių ir buvome kur kas anksčiau nei aš planavau. Neblogai. Sumokėjau vairuotojui 900 batų už kelionę ir trindamas akis nulingavau į oro uostą. Buvau atbukęs nuo viso pasaulio (deadtired2) Kaip robotas pridaviau bagažą, praėjau saugumo patikrą, nuėjau prie vartų, nuo kurių turėjo išskristi AirAsia lėktuvas, atsisėdau ir… mane pradėjo pykinti (nauseous) Gal kai miegojau toje mašinoje mane užsupo, o gal šiaip kažkas darytis pradėjo, bet, žodžiu, buvo nekažką. Galvojau gal atsigert nusipirkti, bet 5 ryto oro uoste niekas neveikė. Tai slankiojau po laukiamąją salę vis uosdamas orą – kas čia taip, blin, smirda? Toks kažkoks keistas, nenusakomas salstelėjęs kvapas, nuo kurio mane ypač pykino. Ir ką Jūs galvojat? Kvapo šaltinį netrukau surasti – tai mano mielieji tarakonai, lervos, žiogai ir kitas gėris. (shame) Jie ten parduodant buvo apšlakstyti kažkokiu aliejum ar kuo, nu ir dvokas nuo jų ėjo baisus (aš juos pasiėmiau į rankinį bagažą, nes bijojau, kad tokie gležni padarėliai bus lagamine sumaitoti) (ate-bug) Vajėzus, skubos tvarka nutrenkiau kuprinę ant vieno suolo ir toliau slankiojau po oro uostą be jos (tiesa, ją stebėdamas). Dingo tas šlykštus kvapas, savijauta kiek pagerėjo. (pleasantry)
Skrydis iš Puketo į Bankoką praėjo sklandžiai, nevėlavo nei išvykimas, nei atvykimas, o viso skrydžio metu aš miegojau kaip užmuštas. (yawnin)Atskridęs į jau pažįstamą Don Mueang oro uostą, reikėjo susirasti Shuttle Bus stotelę, iš kurios visi norintys nemokamai pervežami į tarptautinį Suvarnabhumi oro uostą. (thumbup) Stotelę radau lengvai, visur buvo nuorodos, kur eiti, kad ją rasti. Tiesa, atėjus kaip tik pamačiau, kad vienas autobusas išvažiuoja. Ne bėda – jie kursuoja kas pusvalandį. (skipping) Norint nemokamai pravažiuoti šiuo autobusu, reikia autobusų stotelėje sėdinčiam kontrolieriui parodyti savo lėktuvo bilietą iš Suvarnabhumi oro uosto. Tada jis pažymi, kad gali važiuoti jų nemokamu autobusu. Pakišau Lufthansa atsispausdintą skrydžio patvirtinimo lapą, kurį esant norui, sumaketuoti su paprasčiausiu Paint‘u galima būtų per 5 minutes biggrin.gif Dzin, tiko book.gif

Shuttle bus station in Don Mueang airport

Free shuttle bus station in Don Mueang airport, Thailand

Na, ir ką… Atvažiavus autobusui, į jį įlipau, atsisėdau ir jam pajudėjus liūdnai stebėjau vėl prieš akis bėgančius Bankoko vaizdus. Blyn, atrodė taip seniai jame buvau ir po jį vaikščiojau… (unbelievable) Nors buvo prabėgusios tik 2 savaitės, bet kadangi tiek buvo tų įspūdžių, tiek buvo emocijų, kad realiai tas pirmas kelionės sustojimas Bankoke rodės buvo taip seniai, prieš kelis metus rolleyes.gif Atvirai pasakius, norėčiau grįžti į Bankoką. Patiko man šis miestas. thumbup.gif Civilizuotas, turintis ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Žinoma, ramybės jame nerasi, bet, kitavertus, negi aš radau ramybę Patonge? Negi aš radau ramybė Phi Phi saloje ar Ao Nange? Norint ramybės, reiktų važiuoti į atokesnes Tailando salas, tokias kaip Koh Samui ar Ko Yao Noi. (boatride) Tų salų begalė Tailande ieškantiems ramaus poilsio. Na, kai būsiu 60 metų, gal ir aš užsimanysiu ramaus poilsio (oldman) O kol kas mane 100% tenkino šios kelionės nerealus tempas ir maksimaliai pamatyti vaizdai, miestai ir objektai. (search3) Žinoma, tuo metu jaučiausi pavargęs kaip šuo.

Bankoko vaizdai pro autobuso langą

Bankoko vaizdai pro autobuso langą. Nežinau – dar kada nors juos pamatysiu ar ne?

Kažkur po 55 minučių važiavimo, pasirodė jau ir didžiausio Tailando oro uosto vaizdai. Suvarnabhumi oro uoste buvau lygiai 9 ryto, atsikėlęs 3 nakties Phukete (bigboss) Daiktų susipakavimas, kelionė iš Patongo su taksi į oro uostą, vidinis skrydis su AirAsia iš Puketo į Bankoką ir pervažiavimas iš Don Mueang oro uosto į Suvarnabhumi oro uostą užtruko lygiai 6 valandas. Žinoma, išlipus iš autobuso, prieš įeinant į oro uostą pasitiko didžiulis Tailando karaliaus plakatas. Šiaip, jei atvirai kalbant, tai tas karaliaus garbinimas man ryškiausias pasirodė Bankoke. (whistly)Kažkaip Tailando kituose miestuose aš tokios pompastikos nemačiau.

Long live the king, Thailand airport

Amžiną gyvenimą karaliui – skelbia didžiulis plakatas ant oro uosto sienos

Gal ir gerai buvo taip anksti atvažiuoti į oro uostą. Laiko viskam buvo – į valias. Ramiai sau daiktus persipakuoti, pasižvalgyti po patį oro uostą, kuris buvo tikrai gražus ir visaip išpuoštas. hi.gifPastebėjęs, kad jau pradėjo veikti Lufthansa registracijos langelis skrydžiui į Frankfurtą, nuskubėjau prie jo priduoti lagamino. Kam jį tampytis su savim? Tiesa, vėliau šio sprendimo pasigailėjau. dry.gifPridavęs lagaminą ir gavęs bilietus Bankokas-Frankfurtas bei Frankfurtas-Varšuva, nutariau dar pabindzinėti po oro uostą. Aukštu žemiau jame aptikau 7 Eleven supermarketą! Kuriame nusprendžiau ištaškyti paskutinius tailandietiškus pinigus (kokia prasmė juos vežtis į Europą?). Prisipirkau visokio š, tikra ta žodžio prasme. lotuliukas.gif Visokių džiovintų duriano vaisiaus gabaliukų, tailandietiškos gumos, traškučių, džiovintų Jackfruit vaisių (liet. stambusis duonmedis), kuris taipogi žinomas savo ne pačiu maloniausiu kvapu. Bėda atsirado išėjus iš supermarketo ir pabandžius viską sugrūsti į kuprinę. Niekas netilpo!!! mega_shok.gif Blyn, o lagaminas jau priduotas… Žodžiu, gerokai paprakaitavęs šiaip ne taip viską sugebėjau sugrūsti į kuprinę. Bet į ją daugiau net pirštas netilpo (crazywinker) Na, o po to dar pasivaikščiojau po tikrai gražų Suvarnabhumi oro uostą:

Viską iššniukštinėjęs po to jau patraukiau link saugumo patikros ir muitinės procedūrų. Stovėdamas eilėje staiga išgirdau šnekant lietuviškai. swoon.gif Kaip keista buvo girdėti po tokios ilgos pertraukos kalbant kažką gretimai lietuviškai! Taip susipažinau su lietuve Ieva ar Irma (?). Vardo jau nebepamenu. Sakė, kad 3 savaites prabuvo Tailande ir dabar ruošiasi mokėti baudą. Kaip žinia, atvykstantys į Tailandą gauna 15 dienų vizą. Kai kas pažeidžia šį terminą ir prabūna Tailande ilgiau, gi čia taip gražu. (astonished) Tai joks nusikaltimas, esmė, kad tada išvykstant iš šalies turi susimokėti baudą – po 500 THB už kiekvieną pradelstą dieną Tailande. Tai yra grubiai 12,25 EUR. Nežinau, iš vienos pusės daugoka, bet iš kitos – ne. Čia kaip jau pasižiūrėsi. dirol.gif Tarkim, prabūni Tailande 10 dienų daugiau, turi susimokėti beveik 125 EUR baudą išvykdamas iš šalies už tas 10 dienų. Jei į kelionę įtrauki, tarkim, trumpą išvyką į Kambodžą, tai tos baudos galima lengvai išvengti. Arba kitas variantas – dar Lietuvoje būnant Tailando konsulate pasirūpinti 30 dienų viza. Ji brangesnė, bet nereikės po to tų baudų išvykstant mokėti (shamrock)
Na, aš kadangi Tailande per ilgai neužsibuvau, tai tik reikėjo vėl kvailai spoksoti į muitinės burbulinę kamerą, nes jie fotografuoja tiek atvykstančius, tiek išvykstančius iš Tailando turistus ir gavęs antspaudą į pasą, pagaliau papuoliau į Duty Free zoną. (slingshot)Iki skrydžio dar buvo likusios beveik 2 valandos. Pradžiai, žinoma, nusifotkinau su Duty Free zonoje pasitinkančiu didžiuliu žėrinčiu drakonu:

Turiu pastebėti, kad lygiai taip pat kaip ir Brazilijoje, taip ir Tailande, gražiausi suvenyrai yra būtent šioje vietoje. Super aukštos kokybės, gražūs, blizgantys, bet… be galo brangūs. unsure.gif Tokių gražių ir įspūdingų magnetukų niekur Tailande nemačiau, tokio skanaus ir gražiai padaryto rankų darbo šokolado niekur Tailande nemačiau, arba tokių tipinio tailandiečio pietų rinkinukų – “Sticky rice” su mango vaisium taipogi niekur nemačiau. Šiaip viskas labai gražu, bet kainos… Vajėzus (letsplay) Nusipirkau ten magnetuką su pabaisa iš Golden Palace, nes tokių niekur daugiau nebuvo, bet magnetuko kaina – net 200 batų. Labai brangu. Pirkau iš šokolado kelias dėžes bendradarbiams pavaišinti. Šokolado forma – drambliai ir tuk-tuk’ai. Ir smagiai atrodo, ir buvo tikrai skanūs. Bet to šokolado kaina… Pakuotės kaina – 300 bahtų. (no2) Tiesa, perkant 3 pakuotes – 4 nemokamai. Bet vis vien brangu… verysad.gif Keista, bet jokiam Tailando supermarkete ar parduotuvėje tokių šokoladų dėžių nemačiau. Gal blogai ieškojau?

Nusipirkęs šokolado puoliau žiūrėti kvepalų kainas, nes buvau girdėjęs, kad Tailando Duty Free zonoje labai geros kvepalų kainos. Kaip tik buvau nusifotografavęs įvairių kvepalų Varšuvos oro uoste ir dar vieną nuotrauką turėjau iš Frankfurto oro uosto (daugiau padaryti gi nebuvo laiko), tai nesunkiai galėjau sulyginti kainas bent jau daugumos Lenkijos oro uosto Duty Free zonoje esančių kvepalų su Tailando oro uosto kainomis. Pastebėjimas – ta pigi kaina yra mitas. (desposearcher)Kainos buvo arba tokios pačios, arba Lenkijoj buvo net pigiau (!). Netikėta, tiesa? Nors reikia pripažint ir tą faktą, kad gal netinkamą oro uostą pasirinkau, nes Lenkijoje šiaip iš principo viskas vos ne pigiausia visoje Europoje 2.gif
Bet galiausiai radau vienus kvepalus daugiau nei 2x pigesnius nei Lenkijos ar Vokietijos oro uostuose. Calvin Klein Encounter Fresh 100 ml vyriški kvepalai kainavo tik 910 THB arba 80 LTL/23 EUR. Tikrai labai puiki kaina. Kvapas taipogi buvo visai nieko, tad juos ir nusipirkau. (money)
Na, ir viskas. Tos 2 h Duty Free zonoje stebėtinai greitai pralėkė ir jau teko nuleidus galvą pėdinti link Lufthansa lėktuvo. (optimistic) Pakeliui beeidamas visai netikėtai radau savo sekančios kelionės, kuri bus vos už 4 mėnesių, specialų reklaminį kampelį – Indonezija! (heya4)Tuo metu labai entuziastingai prie jo nusifotografavau, nes buvau įsitikinęs, kad tai bus taipogi labai įspūdinga kelionė, kokia buvo ir ši kelionė į Tailandą ir Kambodžą. Tuo metu aš dar nežinojau, kad aš baisiai klystu. (lost3)Dabar pro tokią vietą praeičiau net nesustodamas, bet tada…

ndonesian corner in Bangkok airport

Su nusipirktais kvepalais džiaugsmingai pozuoju Indonezietiškame kampelyje Bankoko oro uoste

Galiausiai priėjau reikalingus vartus, prie kurių buvo susirinkusi didžiulė minia žmonių. (testwall)Turiu pastebėti, kad Lufthansa turi savo atskirą išvykimo laukimo salę oro uoste. Vis šiokia tokia prabanga. Toje išvykimo salėje buvo įvairių vokiškų šios dienos (!) laikraščių, tik niekaip nesupratau kaip jie čia, Tailande, atsirado. mastau.gifŽinoma, Jūs galite pasakyti, kad atskraidino lėktuvas iš Vokietijos, bet lėktuvas į Tailandą skrenda gi 11 valandų. Ir jis išskrido dar vakar dienos vakare, tai jis fiziškai negalėjo atskraidinti šios dienos laikraščių. Žodžiu, šis klausimas taip ir liko neatsakytas. tongue.gif Jau kiek vėluodami Lufthansa darbuotojai pagaliau atidarė vartus, pro kuriuos praėjus jau oficialiai buvo galima skelbti, kad mano grandiozinė kelionė baigėsi (sadybye) Atsisėdau į savo vietą prie lango ir liūdnai nufotografavau vaizdelį pro langą. Dabar šis vaizdas kėlė liūdesį, kai tuo metu analogiškas vaizdelis tik atskridus kėlė begalinį džiugesį:

Departing from Suvarnabhumi Airport

Paskutinės minutės ant Tailando žemės

Na, ir viskas… Beveik pusvalandžiu vėluodamas lėktuvas pajudėjo kilimo tako link, o netrukus ir pakilom. Paskutinis žvilgsnis į tolstantį Bankoką photo.gif:

Bangkok from air / aerial view

Bankoko vaizdas kylant lėktuvui iš Suvarnabhumi oro uosto

Apie konkrečiai skrydį atgal nelabai yra ir ką rašyti. Lufthansa servisas buvo jau nuvylęs skrendant į priekį, tai tikrai jis nepasitaisė ir grįžtant atgal. Tos pačios arogantiškos ir senos (!) stiuardesės, maistas – išskirtinai neskanus. Į priekį skrendant net pasakyčiau, kad jis buvo geresnis, nei dabar grįžtant atgal. (down) Gavau vištieną grybų padaže, o aš, kaip žinia, grybų nevalgau. Į priekį skredant bent vaisių davė, o dabar gavau morkų ir kažkokio nenormaliai saldaus pyragėlio gabalėlį. (winkinalien) Gi paprastai lėktuvuose duoda kokių nors vaisių gabaliukų, kad ir ananasų ar vynuogių, o dabar – nieko. (water_melon)Tiesa, buvo dar pridėtas Kit-Kat šokoladukas. Tikrai graudus meniu, gėda Lufthansai:

Lufthansa skrydžio metu vaišino tokiu maisto daviniu

Iš visų mano apturėtų tolimųjų skrydžių, Lufthansa maistas buvo, turbūt, pats prasčiausias

Dar vienas labai nuvylęs dalykas buvo identiška filmų ir kita media programa lėktuve, lyginant su skrydžiu į priekį. Visgi praėjo jau daugiau nei 2 savaitės, persivertė kitas mėnuo, tai tikėjausi atnaujintos filmų, muzikos ir pan. programos. Deja, bet viskas buvo 1:1 tas pats. mellow.gif Gal Lufthansa tą savo programą atnaujina tik kartą į pusę metų? Žodžiu, ir čia nusivylimas. irnesakyk.gifVisi nors kiek įdomesni filmai buvo peržiūrėti skrendant į priekį, o dabar atgal skrendant išvis nebuvo ką žiūrėt. Beliko tik stebėti pro langą apačioje pasirodžiusį aukščiausią kalnyną žemėje – Himalajus:

Himalayas from airplane window

Himalajų kalnynas apačioje

Kadangi buvau naktį beveik nemiegojęs, tai kelis kartus nusnūdau. Tiesa, turiu pastebėti, kad vietos kojoms Lufthansa tolimų skrydžių lėktuvuose tikrai mažai, panašiai kaip “Wizz Air” ar “RyanAir” lėktuvuose. Na, gerai – gal keliais cm daugiau, bet tikrai ne stebuklas. Kas įdomiausia, tai Europoje skraidančiuose Lufthansa lėktuvuose tos vietos yra tikrai juntamai daugiau, nei tolimuosiuose skrydžiuose. (superb)
Na, ir viskas… 19:30 h šeštadienio vakare nusileidom Frankfurto tarptautiniame oro uoste, iš kurio už nepilnai pusantros valandos laukė sekantis skrydis į Varšuvą. (planeride)Teko vėl praeiti saugumo patikrą, kuri, mano nuomone, yra nesuvokiama. Gi žmonės išeina iš lėktuvo, tai kokių dar daiktų neleidžiamų jie gali turėti? Girdėjęs buvau istorijų, kad taip daugelis turistų atsisveikina su visokiais padažais, alkoholiu ir pan, pirktais Azijos oro uostų Duty Free zonoje, nes visus skysčius didesnius nei 100 ml pikti vokiečiai konfiskuoja. (spiteful) Visa laimė, kad mano kvepalai buvo lygiai 100 ml talpos ir aš sėkmingai praėjau šį patikros punktą.
Frankfurto oro uoste buvau dažnai varstomas žvilgsniais, nes čia visi žmonės buvo su šiltais paltais, kelnėm ir panašiai. O aš bidzenau sau su kuprinyte ant nugaros būdamas tik su šortais ir maikute. (ras)Pačiam oro uoste šalta tikrai nebuvo, bet tikiu, kad atrodžiau įdomiai. O gal aš labai karštas vyras? karsta.gif Kiek netikėtai eidamas vos ne atsitrenkiau į 2 aukštus žmones su treningais. Pasižiūrėjom vienas į kitą ir pamačiau, kad susidūriau ne su bet kuo, o su Darium Songaila ir Robertu Javtoku! (greeting) Jie kaip tik išeidinėjo iš Duty Free parduotuvės kažką nusipirkę, nes buvo nešini maišeliais. Nustebau – ką jie čia veikia šeštadienio vėlų vakarą? Po to prisiminiau, kad tiksliai – gi vakar “Žalgiris” Italijoje žaidė su Sasario “Dinamo”. Dar norėjau paklausti: “Tai laimėjot vakar?” Nes rezultato nežinojau. smartass.gif Bet pergale neabejojau, nes Sasario komanda buvo Eurolygos autsaideriai, pralaimėję visas varžybas dviženkliais skirtumais. Ir tik vėliau, prisėdęs prie išvykimo vartų ir pasigavęs nemokamą bevielį internetą Frankfurto oro uoste perskaičiau, kaip gėdingai ir beviltiškai “Žalgiris” pralošė grupės autsaideriams (prostration) Ot būtų buvęs cirkas, jei aš jų būčiau pasiteiravęs apie rezultatą arba dar geriau – būčiau pasveikinęs su pergale (laughing_loudly) Beje, turiu pastebėti, kad nepaisant tokio gėdingo pralošimo, minėtieji “Žalgirio” krepšininkai buvo visai neblogos nuotaikos. Eilinis įrodymas, kad dėl pralošimų pergyvena kur kas labiau paprasti fanai, nei patys krepšininkai. (tdown)
Sėdėdamas Frankfurto oro uoste dar susirašiau per Facebooką su Jonuku, kuris, kaip ir buvo susitarta, manęs laukė Varšuvoje. Buvom dar prieš išvykstant susitarę, kad jis mane prigriebs Varšuvoje ir parveš į Kauną, nes į jokį autobusą aš jau nespėju atskridęs 22:30 h vakaro į Varšuvą. (optimistic)Aišku, buvo galima pasiimti viešbutį vienai nakčiai Varšuvoje ir grįžti į Kauną sekančią dieną. Bet kadangi pavyko susitarti su Jonuku, tai jokio viešbučio imti aš neplanavau. Bet, deja, to išvengti nepavyko, nes Jonukas pranešė, kad į Varšuvą jis atvyko su savo ištikimu bendražygiu Woldziku ir jau išnuomavo butą pačiame Varšuvos centre. Tipo, jame švęsim Jonuko gimtadienį! (peekaboo)Na va, kaip viskas netikėtai susiklostė. Okay, švęsim tai švęsim. Tik bėda, kad aš į Lietuvą dėl nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių vežiau vos vieną 350 ml talpos tailandietiško SangSom romo buteliuką. Kai 7 Evelen supermarkete Bankoko oro uoste radau daugiau alkoholio, aš jau lagaminus buvau pridavęs (rašiau, kad paskubėjau juo atsikratyt). O DutyFree zonoje alkoholio negalėjau pirkti, nes Frankfurte jį vis vien būtų iš manęs konfiskavę. Todėl jokio egzotinio gėrimo iš Tailando beveik nesivežiau. Todėl greitai nulėkiau iki artimiausios Frankfurto Duty Free parduotuvės ir pastebėjau tikrai superinę akciją: 1 litro Jim Beam viskio butelys kainavo tik 9 EUR!!! Super kaina, tokios Lietuvoje net per akcijas negausi. (yoohoo) Tai greitai paėmiau tą litrą ir nuskubėjau į lėktuvą. Prisėdęs savo vietoje pastebėjau, kad šiame į Varšuvą skrendančiame lėktuve buvo tikrai daug tų pačių žmonių, kurie skrido su manim kartu ir iš Bankoko. Tik visi jau buvo persirengę, pasiruošę Varšuvos šalčiams. O aš vienintelis sėdėjau ir toliau su šortais ir marškinėliais. Dzin (swaying)
Lėktuvas vis nekilo, pasirodo, laukė dar kažkokių keleivių iš jungiamojo skrydžio, kuris vėlavo, tai, žinokit, taip atsijungiau tam lėktuve, kaip gyvenime dar nebuvau atsijungęs. (tehe)Beveik buvo taip – akis užmerkiau Frankfurte ant žemės ir atmerkiau jau kai stiuardesė žadino nusileidus Varšuvoje. Šakės kaip užmigau. Nejutau nei kaip lėktuvas kilo, nei kaip leidosi, nei gavau nemokamų gėrimų ir užkandžių, kuriuos Lufthansa dalina skrydžio metu. (boi-havinbeverage)Visą laiką pramiegojau. Va, kaip nuo kojų nusivariau per savo kelionę ax.gif Reiškias miego man reikėjo jau verkiant. Skrydyje iš Tailando negalėjau miegoti, nes, kaip jau minėjau, buvo labai mažai vietos kojoms, buvo nepatogu ir pan. Bet šiame paprastutėlyje lėktuvėlyje vietos kojoms buvo nepalyginamai daugiau ir patogiau. To užteko, kad atsijungčiau visiškai.
Na, ir viskas… Kelionė galutinai baigėsi. (tap-fingers) Pasiėmęs lagaminą išdidžiai išėjau pro atvykimo duris ir pamačiau kamputyje už bankomato prisispaudusį Jonuką su Woldziku, susisupusius į storus žieminius paltus. Aš sau vasariškai įkaitęs priėjau, pasisveikinau ir patraukėm į lauką link mašinos. Buvo tikrai ŠALTA!!! Bet nieko, nenumiriau. (meeting)Persirengiau džinsus tik jau atvykęs į išnuomotą butuką. Bet jame baliavoti nelabai mums išėjo, nes aš vos išgėręs taip miego užsimaniau, kad vos sėdėdamas prie stalo neužmigau (evilnod)

Tryse valtyje neskaitant šuns :)

Kiekvienas turėjo savo tauraus gėrimo butelį

Žinoma, tiek Jonuką, tiek Woldziką pavaišinau tailandietišku “dratu” – SangSom romu ir žvengdamas stebėjau kaip kaklą nuo jo susuka ne tik man, bet ir kitiems užkietėjusiems ir daug alkoholio ragavusiems bachūriukams (strong) Dieve, kas per dratas tas vietinis tailandietiškas romas, tai jūs neįsivaizduojat. Jei planuojat ragauti alkoholio Tailande, būtinai vežkitės litrą registruojamame bagaže ir litrą nusipirkę Duty Free zonoje išvykimo oro uoste. Taip turėsite 2 litrus, kurio, reikia tikėtis, užteks Jums kelionės metu (drinker) Arba kitaip turėsite progą pajusti kaip “susuka” kaklą nuo tailandietiško alkoholio (bike2)
Išvados ir statistika
Esu įsitikinęs, kad visiems iškils klausimas: kiek kainavo ši tikrai be galo įtempta ir įspūdinga kelionė? Turiu labai konkrečius skaičius. (candy)17 dienų kelionė po Tailandą ir Kambodžą man viso kainavo: 6598,40 LTL arba 1911 €. Į kainą įtraukta viskas – skrydžiai, viešbučiai, vizos, pramogos, suvenyrai ir t.t. Lengva paskaičiuoti, kad vidutinė dienos kaina atsiėjo: 388.14 LTL arba 112,50 EUR.
Didžiausią išlaidų dalį, net 42%, sudarė skrydžiai ant kurių išleista 2732 LTL arba 792 EUR. Primenu, kad į šią sumą įtraukti skrydžiai iš Varšuvos per Frankfurtą į Bankoką su grįžimu + AirAsia skrydžiai į Kambodžą ir iš jos bei vidiniai skrydžiai pačiame Tailande. (music00) Kaip jau buvau rašęs pirmosiose dalyse, su vidiniais skrydžiais dėl Tailande vykusių švenčių aš šiek tiek “prašoviau”. Būčiau pradėjęs planuoti skrydžius anksčiau, tikrai būčiau sutaupęs daugiau nei 100 EUR. Vienintelė skrydžio kaina, kuria aš esu patenkintas, buvo vidinis skrydis iš Puketo į Bankoką, kuris su +20 kg registruojamu bagažu kainavo 1300 THB arba 33 EUR. yu.gifUž visus kitus, aš manau, kad permokėjau. Kaip ir už skrydį į Tailandą iš Varšuvos. Su tomis pačiomis Ukrainos avialinijomis skrydis iš Rygos kainavo beveik 100 EUR pigiau, bet buvau prisiskaitęs, kad aptarnavimas lėktuve tragiškas, patogumas kaip “RyanAir” lėktuvuose, tai nusprendžiau išbandyti vokišką kokybę ir išmėginti Lufthansa servisą tolimuosiuose skrydžiuose. Tai jį ir išbandžiau (boast) Dėkui, daugiau nebandysiu (pinnochio) Nors, žinoma, viskas priklauso nuo galutinės kainos. Jei netyčia Lufthansa pasiūlys tikrai patrauklias ir geras kainas kur nors, kas žino – gal ir susigundysiu. Tik bėda tame, kad Lufthansa nėra iš tų oro linijų bendrovių, kurios klientus lepina pigiomis kainomis… (basketball2)
Visa detali išlaidų lentelė čia:

Išlaidų lentelė

Kelionės į Tailandą ir Kambodžą išlaidų lentelė

Detali day-by-day statistika yra pas mane Excel faile kompiuteryje. Jei kam jos reikės – klauskite, komentuokite, rašykite. Už simbolinį 2 EUR mokestį aš tikrai ja su jumis pasidalinsiu victory.gif Matot – vietinių tajų verslumas ir norėjimas iš bet ko uždirbti pinigų persidavė ir man blush-anim-cl.gif O iš kitos pusės, ten yra vienoje vietoje kruopščiai suvestos visos Tailando kainos – transporto, vizų, skrydžių, viešbučių, maisto, gėrimų, atrakcijų, turų ir t.t. Žodžiu – viskas! (investigate)Ganėtinai vertingas daiktas keliaujantiems į Tailandą. Tikrai padės susigaudyti kainose ir nepermokėti už vietinių paslaugas. Žinoma, viskas sulig kiekvienais metais brangsta pasaulyje. Ne išimtis ir Tailandas (readin)
O apie pačią kelionę, tai ji buvo liuks. Dabar, jau nurimus emocijoms ir susidėliojus viską, statyčiau ją į antrą vietą tarp visų mano gyvenimo kelionių! (ohboy) Už ją geresnė buvo tik mano pirmoji kelionė į Braziliją. Žinoma, buvo ir šioje kelionėje visokių niuansų (kas įdėmiai skaitė dienoraštį, juos žino), bet šiaip apskritai paėmus įspūdžių buvo nežmoniškai daug. Veiksmo, judesio – taipogi. Pamačiau tiek, kiek kiti žmonės per mėnesį Tailande tiek nepamato. (crazydance)Ir bendrai paėmus, ne tiek jau daug pinigų išleidau. Kaip tik vienas pažįstamas keliavo į Tailandą po kelių mėnesių, tai per 3 savaites išleido 10,000 LTL ir net nebuvo Kambodžoje. Tiesa, jis keliavo su kelionių agentūra. Dar vienas įrodymas, kad savarankiškai keliauti ir pigiau, ir daugiau visko pamatai (jei nori, žinoma). Kritiškai viską įvertinus, manau, buvo galima šios kelionės išlaidas sumažinti iki kokių 5500 LTL (nepadarius tam tikrų klaidų, kurios neišvengiamos keliaujant į Aziją pirmą kartą) ir dar kartą pasikartosiu, kad man labai pritrūko to paskutinio ramesnio šeštadienio Pukete, kada ramiai galėčiau susiruošti kelionei namo. Na, bet buvo kaip buvo. O buvo tikrai neblogai wub.gif Kelionę vertinčiau 9,5 balo iš 10 galimų. good.gif
Kelionės planas žemėlapyje atrodo taip (paspaudus atsidarys didesnė žemėlapio versija) (blowinbubbles):

Kelionė į Tailandą planas

Kelionės po Tailandą ir Kambodžą planas ir žemėlapis

Na, ir paskutinis atsakymas į klausimą: ar grįžčiau dar kartą į Tailandą? Manau, kad taip. Tik tikrai ne šiais ar dar kitais metais. Jaučiu, kad dar tikrai turėčiau ką nuveikti šioje šalyje. yahoo.gifO tuo pačiu tikrai ir dar kartą nuvykčiau į Kambodžą prie Angkor Wat’o.
Tad jei kas nors abejojate ar verta nuvykti į Tailandą, mano atsakymas būtų vienareikšmiškas – verta!!! Tik skiepytis vykstant į Tailandą tikrai nereikia. Turizmo infrastruktūra išvystyta netgi geriau nei Lietuvoj. (wishuluck)Ir verta ten keliauti savarankiškai net ir nemokant vietinės (kas yra normalu) ar anglų kalbos. Tikrai įmanoma susišnekėti ten gestais ar tarptautiniais žodžiais. O geriausia kalba yra pinigai hihihi.gif
Ieškantiems pigių kelionių pasiūlymų į Tailandą rekomenduočiau apsilankyti puslapyje www.pigusbilietai.lt – tikrai rasite labai pigių ir neblogų pasiūlymų tiek į Tailandą, tiek ir į visus kitus Žemės rutulio kampelius! 59.gif
P.S. O dabar pradėti naują kelionių pasakojimų ciklą apie Indoneziją? (spice)

Advertisements

27 responses to “Thailand 2014 November – XVII dalis [Kelionės pabaiga ir statistika]

 1. Nu va, ir viskas 🙂 Kelionę tikrai užskaitau, ne kiekvienas per tiek mažai laiko suspėja tiek daug pamatyti.
  O apie Indoneziją tai ne tai kad reikia pradėti, o būtina bent kokias tris dalis suspėt sukelt iki tos 11.14 😉

  Like

 2. Tikrai faina kelionė, daug ką Paste/Copy bus galima daryt 😀 Aš tai aišku, kad Brazilijos laukiu 😀 O kodėl pavėlavai į vidinį skrydį, kas nutiko?

  Like

 3. Dar sudominai su suvenyrais, ką papirkai, įskaitant ir Braziliją, minėjai, kad oro uoste gražiausi. Aš tik magnetukus ir dar kokį įdomų akmenį perku. O kriauklių kokių įdomių nesiveži? Neleidžia pataisyt “copy/paste” prieš tai esančioj žinutėj, nu bet esmė aiški, kad bus kopijuojama 😀

  Like

  • Matai, apie Braziliją jau neišeis taip smulkiai rašyti visko, o ir kainų jau nebeatsimenu, nes tada jų dar taip smulkiai nefiksavau, kaip kad dabartinėse kelionėse (nes matau, kad žmonėms jos įdomios). Brazilijos dienoraštis būtų toks prabėgom 🙂 Daugiau nuotraukos ir įspūdžiai 🙂 Mažiau detalumo 🙂
   Su tuo vidiniu skrydžių į Sao Luis buvo didžiausia nesąmonė… Net gėda pasakot… 😦
   Dėl suvenyrų, tai čia nuotrauką geriausiai būtų įkelti. Išvaikščiojau visą Rio de Žaneirą, bet tokios suvenyrų parduotuvės tai taip ir neradau. Vienintelė vieta apsipirkti – turgeliuose dieniniuose, vienas jų būna Copacabanoj. Ten labai pigu, bet tie suvenyrai tai kaip čia pasakius 🙂 Kai pamačiau, kokius Braziliškus suvenyrus galima įsigyti oro uoste, tai WOW. Bet jų kaina tai irgi – WOW 🙂 Kriauklių iš Indonezijos parsivežiau. Niekas nekonfiskavo, nors skridau per Balį, Džakartą, Šri Lanką, Londoną ir į Vilnių 😀 Tik Balyje paprašė ištraukti, apžiūrėjo ir praleido 🙂

   Like

   • Dar labiau suintrigavai su tuo vidiniu skrydžiu, bet gal kaip nors nemirsiu iš smalsumo 😀 Įdėk tikrai suvenyrų fotkes, bent įsivaizduot bus, pastaruoju metu magnetukus nedūžtančius renkuosi, kai kelis sukūliau, tik , kad įdomių sunku surast. Kriauklės man tai lobis, iš Maroko kai tempėm, tai ir kelte, ir lėktuve knisos po tas kriaukles tikrintojai, gal niekas tokiais maišais nevelka 😀

    Like

   • Dėl to vidinio skrydžio, tai nelaimė buvo užprogramuota iš anksto. Pirmasis nelaimės pranašas buvo – rezervacijos nepasiėmimas su savim į kelionę. Visas susirinkau, o tos nepaėmiau (gal neatsispausdinau), nors visas lyg ir į papkę dėjausi… Jau būdamas Rio de Žaneire pamačiau, kad jos neturiu, bet dzin – pasitikslinau išskridimo laiką per telefoną atsidaręs laišką. Matau, kad skrydis 10 h ryto. Man to užteko. Kadangi pusryčiai viešbutyje buvo pateikiami tik nuo 8 ryto, tai mes jų palaukėm, greitai užkandom ir bėgom pasileidom į autobusą, kad spėti iki oro uosto davažiuoti. Autiko kaip tyčia ilgai nebuvo, po to atvažiavo, važiuojam ir matau, kad būsim oro uoste tip-top ant ribos – kažkur 40-45 min prieš skrydį, o, kaip žinia, likus 30 minučių jau registraciją ir vartus uždaro. Atvažiavom, turim dar 15 min, įbėgu į tarptautinį ir didžiausią Rio de Žaneiro oro uostą ir žiūriu į tablo – kelintas registracijos langelis. Žiūriu ir nesuprantu – mano skrydžio gi nėra! Galvoju, gal ne ten žiūriu. Dar vieną susiradau tik DEPARTURES rodančius skrydžius – NĖRA. Mane apniko negera nuojauta… Nueinu prie TAM langelio ir klausiu – kur mano skrydis. O jie mano baisiausius įtarimus ir patvirtino – skrydis į San Luisą vykdomas iš visai kito, mažyčio Rio de Žaneiro oro uosto – Santo Dumont, iki kurio vos ne pėsti nuo viešbučio nueiti galėjom, nes jis yra pačiame Rio centre. Ir viskas. Aš dar bandžiau TAM prašyti užlaikyti skrydį, kad mes su taksu lekiam ir už pusvalandžio būsim oro uoste, bet, savaime suprantama, niekas nesivargino ten tokiom nesąmonėm užsiimti. Ir viskas. Tas pavėlavimas man kainavo ~700 LTL. Bandžiau dar viešbučius ten atšaukti, skambinti, bet jie “sausai” pasakė, kad jau rezervuojant aš buvau informuotas, kad nėra jokių atšaukimų. Pinigus nuskaitė ir viso gero. Žodžiu, tai buvo didžiausias mano pravalas kelionėse… 😦 Pamenu kaip šiandien – išėjau iš oro uosto, už galvos užsiėmiau ir pradėjau garsiai keiktis. Žmonės eina, į mane keista žiūri, bet man buvo pofik. Visus žinomus keiksmažodžius išsakiau ir dar kelis kartus pakartojau 😀 Bet gavau puikią pamoką ir iki gyvenimo galo atsiminsiu, kad Rio de Žaneire yra 2 oro uostai 🙂

    Like

 4. Skaudžiai čia su tuo vidiniu skrydžiu 😦 Mes į tą mažąjį atskrisim iš krioklių. O vidiniuose reik prisičekint ir atsispausdint tuos lapus, ar užtenka atspausdintų popierių iš namų, galvoju kur tose džiunglėse reiks čekintis 😀 ? Su GOL neskridai, mums vienas skrydis vidinis su TAM, vienas su GOL. O bagažą labai priekabiai žiūri dėl išmatavimų, svorių?

  Like

  • Mažasis oro uostas – gerai. Iškart atskrendi į miesto centrą. Nereikia dar važiuot autobusu beveik valandą kai atskrendi į tą didelį tarptautinį. Niekur taip nesikabinėja dėl svorių ir išmatavimų kaip Lietuvoje ir Europoje. Patikėk manim 🙂 Su GOL neskridau, bet su TAM nereikia nieko spausdintis, čekinintis, nieko. Ateini, paduodi pasą ir jie patys viską susiranda. Manau, kad ir su GOL panašiai, nors reiktų paskaityti jų taisykles.
   O dėl to pavėlavimo, tai aš pats nesuprantu, kaip aš nepamačiau, kad skrydis iš Sant Dumonto oro uosto… Per telefoną gal nekrito tas užrašas į akis… Būčiau turėjęs atsispausdintą rezervaciją, gal būčiau pastebėjęs… Gal… O gal ir ne :/ Žodžiu, tragedija totali. Taip, va, aš ir nepamačiau Lençóis Maranhenses smėlynų… Nors jau viskas buvo suplanuota. Heh…

   Like

 5. iš tokios dienos dar tiek prirašyt, tai reikia talentą turėt matyt 😀 nu labai smagi tavo kelionė gavosi ir man, beskaitaint paskutinę dalį, lygiai kaip ir tau išvykstant, atrodė, kad bankokas buvo visai kita kelionė (atrodo taip seniai) 😀 tiek visko pamatei, kad jaučiu įspūdžiai pynėsi tarpusavyje ir sunku net susivokt buvo, kas čia įvyko (o gal aš klystu?).
  dar biški keista, kaip seniau taip garbindamas liufthansa (net vadinai geriausiomis orolinijomis), paskutiniuoju metu visur ją peiki 😀 čia ant tiek servisas pasikeitė, ar tiesiog dabar kitaip žiūri į tai?

  Like

  • Fainai, tikrai liuksiška kelionė gavosi 🙂 Iki 10 balų trūko, bet vis vien buvo labai gerai 🙂 Apie Indoneziją, deja, bet taip pagarbiai tikrai neatsiliepsiu 🙂
   Ne tik Bankokas atrodė seniai buvęs… Tas pats Ankoras ir Kambodža, rodės, buvo taip seniai… Kai tiek įspūdžių, tai vieni užgožė kitus ir atvirkščiai. Bet faktas, kad ir pavargau atsakančiai… Numečiau 3 kg per tas 2 savaites 😀
   Garbinau Lufthansa būdamas jaunas ir kvailas… O gal neturėdamas su kuo ją palyginti. Nes kai skiedaliojau apie Lufthansa, tai skridęs buvau tik su jomis ir su RyanAir. Tai lyginant su RyanAir Lufthansa atrodė kosmosas. Bet laikui bėgant vis daugiau ir daugiau avialinijų išbandau ir matau, kad Lufthansai toli iki jų… Va, į Brazilija skrisiu su Turkish Airlines, tai bus įdomu išbandyt ir jų servisą. Kol kas šiai dienai geriausios avialinijos – Air France ir KLM. Žiauriai patiko. Gaila, kad tik kartą ir vienomis, ir kitomis teko skrist. Norėtųsi išbandyti Kataro, Etihad, Emiratų avialinijas 🙂 Sako, kad taipogi labai mandros 🙂

   Like

   • Suprantu 🙂 tiesiog šiaip klausiu nuomonės, Arūnai 🙂 Tarkim turint laiko, ar ne geriau būtų pasidaryt dvi atskiras keliones?

    Like

   • Na, bet ar įdomu tau būtų į tą pačią šalį važiuoti du kartus? Aš kol kas esu buvęs du kartus Brazilijoje. Pirmas kartas – buvo afygienas, tai – vis dar geriausia mano gyvenimo kelionė. Bet antrą kartą kai grįžau po 8 mėnesių, jau to tokio efekto nebuvo… Tiesa, ten buvo ir kitų priežasčių, dėl ko antroji kelionė man apkarto

    Like

 6. “Su tomis pačiomis Ukrainos avialinijomis skrydis iš Rygos kainavo beveik 100 EUR brangiau”
  Brangiau ar pigiau?

  Like

 7. Smagiai susiskaitė visas kelionės aprašymas, turbūt todėl, kad nepagailėta asmeninių pastebėjimų, sėkmių ir “pravalų”, o ir tikslios kainos tikrai pravers keliaujantiems. Kai skaičiau apie tuk tuko vairuotoją Kambodžoj juokiaus iki ašarų :D. Ačiū. Lauksim kitų kelionių ir įspūdžių.

  Like

 8. Arūnai, kelonės įspūdžiai yra nerealūs. Kai pradėjau skaityti nebuvo net kada atsitraukti, o svarbiausia vis lauki kas bus toliau. Su tuk tuk-ininku užvedei ne vieną, vis laukėm tęsinio. Tavo įspūdžių dėka įtraukėm Kombodžą ir pakeitėm kelionės planą. Svarbiausia, jauti skaitydamas kad visa tai tu rašei labai nuoširdžiai ir suprantamai. Man gavosi kaip kelionės pano ,,špargalka”. Sėkmės kelionėse, o mes seksime pėdomis. Tiesa, vis klausi kaip tave randam? Aš radau ieškodama per google patarimų keliaujant į Tailandą.

  Like

  • Aciu, Aura, uz grazius zodzius. Siuo metu keliauju po Filipinus 🙂 Daug graziu zodziu apie juos galiu kol kas pasakyt. Super salis 🙂 Linkejimai ir geros keliones!!!

   Like

 9. Na as ir kai pradejau skaityti negalejau atsitraukti ir du vakarus ejau miegoti 4 ryte 😀 Tikrai nerealus aprasymas – labai smagiai ir idomiai susiskaite super 🙂
  Na as pradejau nuo Indonezijos nes ieskojau info apie Balio sala (nuoroda gavau is drauges 😀 ) – nu bet ten tai zvengiau tiesioginio to zodzio prasme – labiausiai prajuokino ta dalis apie ta ikyru vairuotoja ir kamsti gatveje 😀
  lauksiu kitu kelioniu aprasymu ir irasu – nu super tikrai 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s